Rehber Mi4 LTE cihazlarda 4G'ye nasıl geçilir == VİDEOLU-RESİMLİ ANLATIM ==

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Yahu bu vodafone ne yaptı böyle... 3G'de 16mbit hız alıyordum aynı yerde artık edge var. Bırakın 4G'yi 100 mbit hızı Facebook lite bile çalışmıyor artık. Henüz yeni geçmiştim yeniden değiştireyim olmazsa. Hat değişikliği için kaç gün geçmesi lazımdı bilen var mı?

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Süre yok hocam bildiğim kadarıyla. Ben yazın bir süre AVEA'ya geçmiştim. Paketim biter bitmez geri Turkcell'e döndüm. :)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Süre yok hocam bildiğim kadarıyla. Ben yazın bir süre AVEA'ya geçmiştim. Paketim biter bitmez geri Turkcell'e döndüm. :)
Sağolun hocam... Pazartesi günü gidip yeniden turkcell'e geçeyim olmazsa.

Raz3rs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 4C
Konular
7
Sağolun hocam... Pazartesi günü gidip yeniden turkcell'e geçeyim olmazsa.
Yalnız paketlerden faydalanabilmek için 90 gün süre sınırı var. Yoksa ben de hemen geçeceğim :/

arifakinti

Kıdemli Yarbay
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
RedmiNot3Pro
Meslek
Bilgisayar Teknikeri
Konular
14
Hocam H+ yazıp da testlerde 4G performansı çıkması mümkün değil. Bunu Onlye LTE yapıp Şebeke Yok yazısını görerek de teyit edebilirsiniz. Bende de Mi4C var. Vodafone çekmiyor. Ama avea takıyorum 4G yazıyor ve uçuyor internet. 120 Mbit dolaylarında. Tekrar Vodafone takıyorum ama çekmiyor ve LTE Only yapınca da Şebeke Yok diyor. 3G Biraz boşaldığı için zaman zaman daha hızlı oluyor.

Fakat şu bir gerçek ki Vodafone 4G ile resmen rezalet bir durumda. 3G 10-12 MBit alırken, dün 5S te 4G Vodafone ile 9 Mbiti geçemedim defalarca denedim. 90 günüm dolar dolmaz Avea ya geçeceğim inşallah
Hocam olayı çözdüm. Vodafone 4g çekmiyor bizim evde. Bugün şehir merkezinde test yaptım 4g yazısını görerek. 16mb gördü. Evde 3g ile 25 mb görüyorum ama. Neyleyim böyle 4g yi.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Yalnız paketlerden faydalanabilmek için 90 gün süre sınırı var. Yoksa ben de hemen geçeceğim :/

Hocam tek beklentim çekmesi, paketler alan pek önemli değil :D

Turkcell burada 6mb ile indiriyor, yani vodafone daha iyi olduğu için geçmiştim. Şimdi vodafone ile internet paketim oldukça fazla ama kullanamadıktan sonra işe yaramıyor. Avea işyerimde merkezde olmasına rağmen hiç çekmiyor zaten. Yani tek seçeneğim -her ne kadar kötü de olsa- Turkcell kalıyor.

engerex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
OnePlus One
Konular
8
Seçim olarak lte, GSM, wcdma deneyin.

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Avea dan Başka bir operatöre geçiş sonrası yeniden Aveaya mı dönmüştünüz hocam ?
Yok hocam. 3 lira daha ucuz diye AVEA'ya geçmiştim. :) Sonra baktım şehir merkezinde 0.24Mpbs hız veriyor. Lanet olsun deyip Turkcell'e geri döndüm. :D

Üst Alt