Rehber Mi4 LTE cihazlarda 4G'ye nasıl geçilir == VİDEOLU-RESİMLİ ANLATIM ==

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
Benim vodafone ve çekmiyor 4g hizmeti vermiyor. Vodafone li olupta 4g alan xiaomi kullanıcısı var mı ? ya da mi4 kullanıcısı var mı ?
Bende de aynı sorun var 4g yi gördüğü yerde çekiyor fakat çekmeyen yerde 3 gibi ye devam sirinevler meydanda çekmiyor 4g herhalde tam oturmadı sistem..

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Anlatılanları yaptığınızda giriyor olması lazım.

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Hocam bu her zaman aynı şekilde davranmıyor. Bende mesela sabahtan beri sorun yoktu, birçok kişi beni aradı, ben de birçok kişiyi aradım ve hepsinde 4G yazıyordu. Ancak 4'ten sonra ben arayamaz, arayanlar da ulaşamaz oldu. Daha doğrusu beni arayanlar meşgul sesi ile karşılaştı. Lte öncelikli yapınca arayanlar ulaşabilir, ben arayabilir oldum. 4G yazmaya da devam etti. Ama bir süre sonra H yazdığını gördüm. Neyse öyle kalsın dedim, ara sıra baktığımda 4G yazdığını da gördüm.
Kısaca daha önce de yazdığım gibi birkaç hafta yada birkaç ay cihazlar sapıtıp duracaklar.

Hocam Band ile ilgisi yok. Benim telefonum da Mi4 LTE ve ben de Avea yani Türk Telekom hattını kullanıyorum. Dediğiniz gibi olsa ben de 4G'ye giremez, 72Mbit göremezdim.
Ben öğle saatlerinde sadece 4G'de kimseyi arayamadım. :)

tasamek

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi4s mipad mi6
Meslek
teknisyen
Konular
50
Mi4C hat Vodafone yer Ümraniye maalesef 4.5G yok 4bucakG yazıp mesaj gönderdim telefonunuz desteklemiyor diye mesaj geldi

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

arifakinti

Kıdemli Yarbay
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
RedmiNot3Pro
Meslek
Bilgisayar Teknikeri
Konular
14
Mi4C hat Vodafone yer Ümraniye maalesef 4.5G yok 4bucakG yazıp mesaj gönderdim telefonunuz desteklemiyor diye mesaj geldi

Bende mi4c var daha İmei atmadım. Bende uyumsuz dedi. Neyse sonra note edge telefonuma taktım. Onda da başta uyumsuz dedi, Gece 12 den sonra tekrar yolladım oldu bu defa. 6gb internette geldi sonra geri mi4c den devam :) yalnız hala 4g simgesi yok. H+ yazıyor. Fakat testlerde 4g olduğu belli. Sanırım sistem tam oturmadı. Bence hiç acele etmeyin eğer aylık 10-15gb paketiniz yoksa :)

tasamek

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi4s mipad mi6
Meslek
teknisyen
Konular
50
Bende mi4c var daha İmei atmadım. Bende uyumsuz dedi. Neyse sonra note edge telefonuma taktım. Onda da başta uyumsuz dedi, Gece 12 den sonra tekrar yolladım oldu bu defa. 6gb internette geldi sonra geri mi4c den devam :) yalnız hala 4g simgesi yok. H+ yazıyor. Fakat testlerde 4g olduğu belli. Sanırım sistem tam oturmadı. Bence hiç acele etmeyin eğer aylık 10-15gb paketiniz yoksa :)
Teşekkürler iyi taktik denerim

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Testlerde kaç Mbit hız aldınız?
Diğer taktiği zaten ben Avea için yazmıştım. G2 telefonum ile SİM kartımı değiştirmiştim. Siz üzerine bir de hediye paket almışsınız :)

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

devourlove

Ahmed Tuğra Karaca
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mucahit
Cihazım
Mi 12 Lite
Meslek
otomotiv
Konular
6
Adamsın çetin hocam emeğine sağlık

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ottway

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi6 64
Konular
65
Arkadaşlar MI4W cihaz var. Cihazın LTE desteklemediğini yeni öğrendim malesef. Resimde gösterilen kısma girdim ''LTE Only'' tıkladım lakin seçmedi ve ayarı değişti. Orjinali hangisi olması gerekiyor? Şuan telefonun çekimi gitti :)

Üst Alt