Rehber Mi4 LTE cihazlarda 4G'ye nasıl geçilir == VİDEOLU-RESİMLİ ANLATIM ==

devourlove

Ahmed Tuğra Karaca
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mucahit
Cihazım
Mi 12 Lite
Meslek
otomotiv
Konular
6
Telefonu kapat aç sonra mobil ağlardan 4g oncelikliyi sec biraz geç gelir eğer tel 4g detekliyorsa

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Arkadaşlar MI4W cihaz var. Cihazın LTE desteklemediğini yeni öğrendim malesef. Resimde gösterilen kısma girdim ''LTE Only'' tıkladım lakin seçmedi ve ayarı değişti. Orjinali hangisi olması gerekiyor? Şuan telefonun çekimi gitti :)
WCDMA Preferred olanı seçin. Mobil Ayarlarda da 3G öncelikli yazan seçilebilir.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Ottway

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi6 64
Konular
65
WCDMA Preferred olanı seçin. Mobil Ayarlarda da 3G öncelikli yazan seçilebilir.

Hocam teşekkürler. Durumu düzelttim sanirim. Hattim vodafone şu son 1 aydır anormal derecede çekim dustu. Neden olabilir acaba bilginiz varmi? Yada tahminleriniz ne yonde. H+ çeken yerlerde edgeye dusmeye basladi.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam teşekkürler. Durumu düzelttim sanirim. Hattim vodafone şu son 1 aydır anormal derecede çekim dustu. Neden olabilir acaba bilginiz varmi? Yada tahminleriniz ne yonde. H+ çeken yerlerde edgeye dusmeye basladi.
Vodafone'dan bu tip şikayetler çok geliyor. Sistem hazırlıkları yüzünden olabilir.

arifakinti

Kıdemli Yarbay
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
RedmiNot3Pro
Meslek
Bilgisayar Teknikeri
Konular
14
Testlerde kaç Mbit hız aldınız?
Diğer taktiği zaten ben Avea için yazmıştım. G2 telefonum ile SİM kartımı değiştirmiştim. Siz üzerine bir de hediye paket almışsınız :)

Hocam testlerde 3g 3-4mbit daha yüksek :D 4g yapınca şebeke 2 3 diş düşüyor bildiğin. İnternet hızlı gibi ama şebeke çekimi düşük gösteriyor. Bu değerler evde denedim. O yüzden şebeke seçimini 3g yaptım belliki 1 2 seneye anca 4g tadını almaya başlarız. Aceleye gerek yok zaten saniyede 100mb indirsede ona yetecek kotamı yok. Aylık 3gb zor yetiyor. 4g gelmiş neyleyim :(

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam testlerde 3g 3-4mbit daha yüksek :D 4g yapınca şebeke 2 3 diş düşüyor bildiğin. İnternet hızlı gibi ama şebeke çekimi düşük gösteriyor. Bu değerler evde denedim. O yüzden şebeke seçimini 3g yaptım belliki 1 2 seneye anca 4g tadını almaya başlarız. Aceleye gerek yok zaten saniyede 100mb indirsede ona yetecek kotamı yok. Aylık 3gb zor yetiyor. 4g gelmiş neyleyim :(
Hocam orası ayrı tabiki. Ben 4G yazmadığı halde nasıl 4G hızlarını aldığınızı merak etmiştim sadece. Çünkü böyle birşey mümkün değil diye düşünüyorum. Emin olmak için hızınızı sordum. Sanıyorum bir yanlış anlama var. Aslında demek ki telefonunuz 4G'ye geçmemiş.

beatles33

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
hocam ama aynı hattı z3 compact da denedim aynı ortamda direk LTE oldu , band ile alakası yoksa neden olmuyor benim cihazda sizin yöntemleri ve daha fazlasını denedim, hücresel ağları manuel tarattım Vodafone , Türkcell 4G görünüyor ama Telekom görünmüyor aynı hattı diğer telefona takıyorum ayar bile yapmadan LTE görüyor..

diablo

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
alper
Cihazım
mi 4
Konular
1
mi4 lte 4g aktif edebildim hattım Türk telekom
yapamayanlar için söylüyorum önce 9333 ü arayarak aktif ettirdikten sonra ayarları tekrar yapın, birde açık alanda test edin
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Raz3rs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 4C
Konular
7
Bende mi4c var daha İmei atmadım. Bende uyumsuz dedi. Neyse sonra note edge telefonuma taktım. Onda da başta uyumsuz dedi, Gece 12 den sonra tekrar yolladım oldu bu defa. 6gb internette geldi sonra geri mi4c den devam :) yalnız hala 4g simgesi yok. H+ yazıyor. Fakat testlerde 4g olduğu belli. Sanırım sistem tam oturmadı. Bence hiç acele etmeyin eğer aylık 10-15gb paketiniz yoksa :)
Hocam H+ yazıp da testlerde 4G performansı çıkması mümkün değil. Bunu Onlye LTE yapıp Şebeke Yok yazısını görerek de teyit edebilirsiniz. Bende de Mi4C var. Vodafone çekmiyor. Ama avea takıyorum 4G yazıyor ve uçuyor internet. 120 Mbit dolaylarında. Tekrar Vodafone takıyorum ama çekmiyor ve LTE Only yapınca da Şebeke Yok diyor. 3G Biraz boşaldığı için zaman zaman daha hızlı oluyor.

Fakat şu bir gerçek ki Vodafone 4G ile resmen rezalet bir durumda. 3G 10-12 MBit alırken, dün 5S te 4G Vodafone ile 9 Mbiti geçemedim defalarca denedim. 90 günüm dolar dolmaz Avea ya geçeceğim inşallah

TaeZStkyoht

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuzhan Türk
Cihazım
Mi 5 Pro
Konular
0
TDD sürümünde bu işlemlerle 4G gelmiyor. Getirebilen varsa yardımcı olabilir mi?

Üst Alt