Yardım Mi4 kapandı açılmıyor!!

ahmetaykut

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
mi4 LTE
Meslek
memur
Konular
1
İyi günler arkadaşlar, 8 aydır kullanmakta olduğum ve bu zamana kadar hiç bir sıkıntısını görmediğim telefonumu sabah kalktığımda kapalı olarak buldum, güç tuşuna basıyorum açılmıyor, şarj olmadı galiba diye başka prize taktım bir süre beklememe rağmen yine açılmadı. Sıkıntının kaynağı sizce nedir? nasıl çözebilirim?

Bllergl

Android Sever
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi4/MiBand1S
Konular
11
Çin'den getirttiğim 9-10 aydır kullandığım mi4, Bugün itibariyle benimde aynı sorun durduk yere kapanıp , hiç bir şekilde ışıkları tanımayıp açılmamaya başladı, ses+güç tuşu ile de tepki vermiyor , tam anlamıyla bu sorunu yaşayanlar , telin sorunu neymiş söyleyebilir mi , sinirden kırıp atıcam yoksa ,,
Tamir ücreti Nekadar acaba ve bu işi delta servis mi yapıyor sadece .
Sorun anakart arızasi hocam.delta servise gonderirses 400 500 tl maliyet cikartir diye dusunuyorum ama yine çinden anakart getirte bilirseniz 200 tl civarindaydi fiyatlar.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
bende 1 seneye yakın mi4 cihazımı kullanıyorum. her şey pokemon go ile başladı sanırım :) ondan önce böyle bir arızası yoktu heralde. pokemon go tam bir batarya katili, aşırı tüketiyor ve telefonu alev gibi yapıyordu. telefon kafayı yemeye başlamıştı.şarjı bitiyor açılmıyor, şarj almıyor vs. her seferinde kurtardım ama uğraştım.
misal şu an şarjı tamamen bitirip şarj yapayım dersem telefon zor açılıyor. anca xiaomi powerbank im ile şarj oldu, yoksa kırmızı ışık hızlı hızlı yanıp sönüp duruyordu. bence bu problem bataryalardan kaynaklı, biraz uyduruklar. batarya değiştirmek lazım ama bunlardada değişim yok. birdaha bataryası değişmeyen telefon almam, bu ders oldu.

Hocam batarya değişiyor ancak diğer cihazlardaki gibi hemen tak çıkar yapamıyorsunuz. Eğer tecrübeli değilseniz güvendiğiniz bir telefoncuda yaptırabilirsiniz.

Oyla:

karyaz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
miu7
Cihazım
mi4
Konular
0
mesaj yazarken benim mi4 te kapandı. şarj bittiğini düşündüm şarja taktım fakat hiçbir tepki vermedi şarj cihazını değiştirdim yine bir hareket yok kutusu ve şarj cihazı ile 4 ocak tarihinde delta servise anlaşmalı kargo ile ücretsiz gönderdim. servis arıza formunda garanti kapsamında bakım yapıldı yazıyor 10 ocak tarihinde çok cüzi kargo ücreti ile elime ulaştı resimler vs,dosyalar hepsi duruyor silinmemiş

delta servise teşekkür ederim ilgisinden dolayı

Oyla:

ylcnky

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Seydi
Cihazım
mi4
Konular
0
bu gün bende böyle bi sıkıntı yaşadım . telefon şarj almıyor . şarj soketi çalılışıyor . Şary yüzde 0 a geldi . telefon kapanfı . takıyorum şarja açılıyor geri kapanıyor. batarya kendini doldurmuyor

Oyla:

hsnkrky3

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hasan
Cihazım
xiaomi mi4
Konular
2
bu gün bende böyle bi sıkıntı yaşadım . telefon şarj almıyor . şarj soketi çalılışıyor . Şary yüzde 0 a geldi . telefon kapanfı . takıyorum şarja açılıyor geri kapanıyor. batarya kendini doldurmuyor
hocam bu sorunu bugün öğlene doğru yaşadım ve aksama kadar telefonsuz dolaşmak zorunda kaldım. çözümünü de ufak bi arastırma yaparak buldum. telefonu sarja takıyoruz sonrasında ilk önce ses kısma tuşuna basıyoruz elimizi çekmeden güç tuşuna basıyoruz ve cihaz tepki verene kadar basılı tutuyoruz. inşallah sizdede işe yarar.

Oyla:

ylcnky

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Seydi
Cihazım
mi4
Konular
0
hocam bu sorunu bugün öğlene doğru yaşadım ve aksama kadar telefonsuz dolaşmak zorunda kaldım. çözümünü de ufak bi arastırma yaparak buldum. telefonu sarja takıyoruz sonrasında ilk önce ses kısma tuşuna basıyoruz elimizi çekmeden güç tuşuna basıyoruz ve cihaz tepki verene kadar basılı tutuyoruz. inşallah sizdede işe yarar.

hocam yaptım fakat olmadı bende bu sıkıntı garantiye gönderdim

Oyla:

hsnkrky3

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hasan
Cihazım
xiaomi mi4
Konular
2
Telefonun güç tuşu daha önce söylediğim gibi hala biraz içine göçük ve kararsız çalışıyor. ilk gönderdiğimde güç tuşu sorununu söylememe rağmen bi tamir görmemiş sanırım. Bu sebepten tekrar göndereceğim.ekranın en altında iki tane beyaz ışık sızması var beyaz ekranda çok can sıkıyor bunuda söylesem serviste işlem görürmü

Oyla:

ylcnky

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Seydi
Cihazım
mi4
Konular
0
hepsiburadadan bir ay önce aldığım mi4 ten bi sabah uyandum şarj almıyor . şarjı bitti ve yüzde sıfırda kalıyor telefon . şarj soketinde sorun yok telefonun . servise gönderdim . servis EvoBT . Bu servisi her kes kötülüyor . telefona iade raporu istediğimi belirttim servise . Bu servisi kullanan var mı birde aynı sorunu yaşayan var mı ?

Oyla:

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93

Teşekkürler...
Bende bugün aynı sorunu yaşadım, şarjdayken söylediğiniz gibi yaparak cihazı fastboot moduna geçirmeyi başardım(şarjda değilken geçmiyordu) 1 dakika kadar basılı tutmam gerekti. Cihaz fastboot moda geçince tekrar güç tuşuna uzun basıp resetledim, önyükleme ekranından sonra cihaz normal bir şekilde açıldı.
İlginç bir problem

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

ylcnky

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Seydi
Cihazım
mi4
Konular
0
Arkadaşlar merhaba . Hepsiburada.com'dan Mi4 telefon aldım . Telefonu bir kaç hafta kullandıktan sonra birden kapandı açılmadı . Servise gönderdim . Yeni cihaz olduğu için servise iade talebinde de bulundum . Ardından Kalibrasyon yapıldı test edildi şeklinde telefon geldi fakat sorun bu defa aralıklarla devam ediyordu. aynı hafta içinde tekrardan gönderdim . İade talebimi bildirdim. Telefon geldi fakat açılmıyordu bile . servis kalibrasyon yapıldı test edildi yazmış yine . Servise gönderdim yeniden . Hepsiburada yı aradım . Kendileri bünyesinde olan Webdenal satıcısıyla iletişime geçmemi söyledi müşteri temsilcisi . Webdenal'ı aradığımda Hepsiburada ile iletişime geçmemi istedi . hiç bir şekilde yardımcı olunmadı .Webdenal'da Hepsibuarda da birbirlerine atıyorlar ilgilenme işini. Sıfır aldığım telefonu hiç kullanamadım . 2 aydan fazla oldu telefon yine serviste.(3.kez gitti) Servisi Evo . Yasal olarak ne yapmalıyım . Telefonun iadesini alamaz mıyım ?

Oyla:
Üst Alt