Yardım Mi4 kapandı açılmıyor!!

ahmetaykut

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
mi4 LTE
Meslek
memur
Konular
1
İyi günler arkadaşlar, 8 aydır kullanmakta olduğum ve bu zamana kadar hiç bir sıkıntısını görmediğim telefonumu sabah kalktığımda kapalı olarak buldum, güç tuşuna basıyorum açılmıyor, şarj olmadı galiba diye başka prize taktım bir süre beklememe rağmen yine açılmadı. Sıkıntının kaynağı sizce nedir? nasıl çözebilirim?

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
Yasal olarak ilk 180 günde arıza veren cihaz için arıza gerçek ise,
kullanıcı ne isterse onu yapmaları lazım. 181 günden sonra teknik servis garanti dailinde işlemi yapar istediği gibi.

Garantisi olmayan mi4'leri bana getirebilirsiniz.

Oyla:

Bllergl

Android Sever
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi4/MiBand1S
Konular
11
Yasal olarak ilk 180 günde arıza veren cihaz için arıza gerçek ise,
kullanıcı ne isterse onu yapmaları lazım. 181 günden sonra teknik servis garanti dailinde işlemi yapar istediği gibi.

Garantisi olmayan mi4'leri bana getirebilirsiniz.
Evet ama kimse birsey yapmiyor birde servis evo ise... Yolun sonu tuketici haklari sanirim.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

transportert4

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüsnü
Cihazım
Xiaomi Mi 4
Konular
5
2 Yıldır sorunsuz bir şekilde kullandığım mi4 üm, bugün itibari ile hiç açılmamak üzere kapandı maalesef. Pc'ye bağlasam da görmedi, şarja bağlasamda tepki vermedi. Okuduğum kadarıyla anakart arızası sanırım, herhangi bir garantisi olmadığı için tamir ettirmemin maliyet açısından mantıklı bir anlamı olmayacağı kannatindeyim. Uygun fiyata mi4 leri tamir eden bir yer var mıdır bilmiyorum, bilen varsa bilgi verebilirse sevinirim.

Oyla:

İhaleci

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
İhaleci
Cihazım
Artık Yok
Meslek
Grafiker
Konular
9
Mi4-LTE cihazım an itibariyle kendi kendine kapandı ve açılmıyor. Ne şarj alıyor nede bilgisayara bağladığımda telefonu görmüyor. Bu durumdan önce kendi kendine reset atmaktaydı yani yeniden başlamaktaydı. Şun için telefon gitti ve hiç bir şekilde işlem yapamıyorum. Keşke yaygın garanti ağı olsaydı çabucak çözerdim. :(

Oyla:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Mi4-LTE cihazım an itibariyle kendi kendine kapandı ve açılmıyor. Ne şarj alıyor nede bilgisayara bağladığımda telefonu görmüyor. Bu durumdan önce kendi kendine reset atmaktaydı yani yeniden başlamaktaydı. Şun için telefon gitti ve hiç bir şekilde işlem yapamıyorum. Keşke yaygın garanti ağı olsaydı çabucak çözerdim. :(
Batarya soketini söküp tekrar deneyin cihazı açmayı her hangi bir değişim olmazsa muhtemelen donanımsal bir sorunu var cihazın.

Oyla:

İhaleci

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
İhaleci
Cihazım
Artık Yok
Meslek
Grafiker
Konular
9
Batarya soketini söküp tekrar deneyin cihazı açmayı her hangi bir değişim olmazsa muhtemelen donanımsal bir sorunu var cihazın.
Bahsettiğiniz işlemi yaptım fakat değişen bir durum olmadı. Galiba donanımsal bir sorun cihaz hem beta romda hemde kararlı romda reset atıyordu kendiliğinden. Bu aralar sıklaştı ve bugünde gitti benimde Xiaomi maceram bitti. :( Bakalım yeni Xiaomi maceralarına yelken açacakmıyız?
[doublepost=1517671341,1517671270][/doublepost]
Bana yardımlarınız çok oldu teşekkürler hakkınızı helal edin saygılar.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bahsettiğiniz işlemi yaptım fakat değişen bir durum olmadı. Galiba donanımsal bir sorun cihaz hem beta romda hemde kararlı romda reset atıyordu kendiliğinden. Bu aralar sıklaştı ve bugünde gitti benimde Xiaomi maceram bitti. :( Bakalım yeni Xiaomi maceralarına yelken açacakmıyız?
[doublepost=1517671341,1517671270][/doublepost]
Bana yardımlarınız çok oldu teşekkürler hakkınızı helal edin saygılar.
İsterseniz @zenex bir baksın telefona. Yazılımla düzelecek birşey ise elinden kurtulamaz. Değilse de en azından ne yapacağınızı bilirsiniz.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Oyla:

İhaleci

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
İhaleci
Cihazım
Artık Yok
Meslek
Grafiker
Konular
9
İsterseniz @zenex bir baksın telefona. Yazılımla düzelecek birşey ise elinden kurtulamaz. Değilse de en azından ne yapacağınızı bilirsiniz.

Hocam öneriniz ve yardımlarınız için teşekkürler lakin yazılımsal bir hata ise benim elimden de kurtulmaz mutlaka çözerim. Bu sorun donanımsal olduğunu düşünüyorum cihaz hiçbir tepki vermiyor. Büyük bir ihtimal ana kart sorunu. Yeni cihaz almanın zamanı geldi gibi. Bana önerebileceğiniz Xiaomi cihazı var mı son model?

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam öneriniz ve yardımlarınız için teşekkürler lakin yazılımsal bir hata ise benim elimden de kurtulmaz mutlaka çözerim. Bu sorun donanımsal olduğunu düşünüyorum cihaz hiçbir tepki vermiyor. Büyük bir ihtimal ana kart sorunu. Yeni cihaz almanın zamanı geldi gibi. Bana önerebileceğiniz Xiaomi cihazı var mı son model?
Ben Mi Mix 2 kullanıyorum hocam. Tavsiye ederim. Alternatif olarak Note 3, Mi Max 2 ve Mi6 olabilir. Burada bütçe ve ihtiyaç önemli.

Oyla:

İhaleci

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
İhaleci
Cihazım
Artık Yok
Meslek
Grafiker
Konular
9
Ben Mi Mix 2 kullanıyorum hocam. Tavsiye ederim. Alternatif olarak Note 3, Mi Max 2 ve Mi6 olabilir. Burada bütçe ve ihtiyaç önemli.

Hocam şuanda söylentileri var ama Mİ7 ne zaman çıkar gibi bir tahmin yürüte bilir misiniz?

Oyla:
Üst Alt