Yardım Mi10T Pro Mikrofon Ses ve Video Sorunu

Drkloyd1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Meris
Cihazım
Oneplus3t
Konular
0
Görüştüğüm bir tamirci sorunun işlemci kaynaklı olabileceğini ve bu cihaz için çok sayıda aynı sorunla tamir yaptıklarını söyledi. Cihazı götüreceğim sorunu çözülürse buradan tamirci bilgilerini paylaşırım.
Son durum nedir hocam

Kensie

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
0
Cihazım
Mİ 10t
Konular
46
Bir gelişme var mı dururduk yere bozuldu benimki de telefon hiç açılmadı

Zift

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Xiaomi 12T Pro
Konular
1
şuradaki yorumları okuduğum için almaktan vazgeçtim vallahi kahrolurdum heralde ya.. İyi ki almadan girip araştırmışım diyorum ama yine de ara ara girip bakıyorum var mı bir gelişme diye :)

monsieur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haluk
Cihazım
M2 note
Konular
0
Geç cevap için kusura bakmayın. Henüz cihazı götüremedim fakat işlemci kaynaklı olması durumunda 2 bin TL masrafı olur dediler. Ses entegre ile alakalı tamirlerde farklı tamirciler 750-1200 arası fiyat vermişti. 2 bin biraz fazla geldi.

Kensie

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
0
Cihazım
Mİ 10t
Konular
46
Ücreti bir şekilde halledilir de yapılan işlem biraz sıkıntılı açılmama gibi bir durumu var mıdır ya da tekrarlama gibi durumu var mıdır bunun garantsini vemeleri lazım az da olsa

sametoguz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Smt
Cihazım
Mi5
Konular
8
Arkadaşlar bu sorun bende de var, konuşurken karşı tarafa ses gürültülü gidiyor, yada çok tuhaf sesler çıkarıyor. Telefonun arkasına bir iki defa vurunca düzeliyor. Tamiri için bir yere verdim arkasındaki bir filmi degiştirdiler ve sorun sonra çözüldü. Fakat sonra tekrar başladı anlam veremedim. Vurunca arkasına sert bir şekilde düzeliyor. Bir arkadaş yere at demişti onu da yaptım kamera arkada kalacak şekilde 50-60 cm yükseklikten onu da yaptım o zamanda düzeldi. Ama cihazdan çok memnun olduğum halde bu sorun yüzünden kullanamıyorum. Tamirini yapacak arkadaş var mıdır daha önce tamir etmiş olan.

alicikuss

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi8se
Meslek
UçakBakımTeknisyen
Konular
10
Ben telefonla görüşürken sesimin robot gibi geldiğini söylüyorlardı. Telefonu alalı 1 yıl oldu, ilk günden beri aynı problem vardı. Görüşmeyi sonlandırıp yeniden aradığımda düzeliyordu. Sorun neredeyse her aramada gerçekleşiyordu. Evolution X romunun son versiyonuna geçtim. Sorun düzeldi. Hiç şikayet almadım 2 haftadır. Aradığım kişilere özellikle sesimde bir sorun olduğunu sormama rağmen.

Kensie

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
0
Cihazım
Mİ 10t
Konular
46
Arkadaşlar bu sorun bende de var, konuşurken karşı tarafa ses gürültülü gidiyor, yada çok tuhaf sesler çıkarıyor. Telefonun arkasına bir iki defa vurunca düzeliyor. Tamiri için bir yere verdim arkasındaki bir filmi degiştirdiler ve sorun sonra çözüldü. Fakat sonra tekrar başladı anlam veremedim. Vurunca arkasına sert bir şekilde düzeliyor. Bir arkadaş yere at demişti onu da yaptım kamera arkada kalacak şekilde 50-60 cm yükseklikten onu da yaptım o zamanda düzeldi. Ama cihazdan çok memnun olduğum halde bu sorun yüzünden kullanamıyorum. Tamirini yapacak arkadaş var mıdır daha önce tamir etmiş olan.
Telefonun arka kamerasına bastırınca ses düzeliyor iki parmağınızla kameraya ve kameranın olduğu bölgeye baskı yapın düzeliyor elinizi çekince geri bozuluyor ben konuşurken öyle yapıyorum

apex1961

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Haktan
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
1
Telefonun arka kamerasına bastırınca ses düzeliyor iki parmağınızla kameraya ve kameranın olduğu bölgeye baskı yapın düzeliyor elinizi çekince geri bozuluyor ben konuşurken öyle yapıyorum
Gerçekten hocam senin yöntem işe yarıyor iş görüyor denedim oluyor. Ki şahsen telefonu çokça kez yere düşürmüş ve maşallah en ufak çizik dahi aldırmayaraktan telefonu kullanan düşerken düşüşünü bir çok kez elimle ayağımla yumuşattığım içindir ki tabi ki facepalm~~haha-- ve forumda ben hiç telefonunu düşürmeyen olduğunu sanmıyorum illaki uzun vadeli kullanıcılar düşürme yaşanmışlıkları olmuştur bunu hiç düşüneniz oldu mu? Kameraya vurmuyorum ama çok hafif parmak baskısı ile sorun gidiyor geçici dahi olsa ama yine de yöntem işe yarıyor son MIUI 14 den sonra mı yoksa yere en son düşürdüğümden midir bilinmez gerçekten son derece çözücü bir yöntem. Forumdaki bu sorunu yaşayan herkes bir baksın derim bu yönteme.

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
119
internette mikrofondan hışırtı gelme sorunu için bunu paylaşmışlar deneyen oldu mu ?

Ekli dosyalar

• HMK30SUltra_MI10T-fix-low-mic-sensitivity.zip
    34,3 KB · Görüntüleme: 25
Üst Alt