Yardım Mi note 10 lite yakınlık sensörü sorunu

yahyademirci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yahya
Cihazım
mi 9 lite
Konular
4
Arkadaşlar kolay gelsin. Mi note 10 lite cihaz aldım ama yakınlık sensörü kafasına göre çalışıyor. Bunun bir çözümü varmı. Bazen ekran kapanıyor bazen kapanmıyor. O çekirdek sürümünede girdim ekranı kapatınca 5 olan rakam 0 oluyor ama sağlıklı çalışmıyor.

_yasin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
S23U 12/256
Konular
6
Evet doğru , test ettim şimdi, EU rom kullanıyorum, Telefon konuşma esnasında yatay şekilde tuttuğumda telefon ekranı açılıyor. Yalnız versiyonum 11.0.7

11.0.8 eu rom yükleyen arkadaşlar test edebilirmi bu durumu?
11.0.8 kullanıyorum, yatay, dikey, ters dönmüş, amuda kalkmış vs hiç fark etmedi hepsinde çalıştı.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

superdestek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgi İşlem Destek
Konular
16
11.0.8 kullanıyorum, yatay, dikey, ters dönmüş, amuda kalkmış vs hiç fark etmedi hepsinde çalıştı.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Denedim bunu, aynı şekilde, telefon dik vaziyette iken parmağımı kapatıyorum ahize kısmına 5.0 rakamı 0.0 oluyor. ama yatay vaziyetde iken 5.0 hiç değişmiyor.

bende 11.0.8 e güncellesemmi aceba?

Oyla:

_yasin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
S23U 12/256
Konular
6
... bende 11.0.8 e güncellesem mi acaba?
Herkes farklı yazmış. Kimi 11.0.8 eu, kimi global, EEA... Bilemiyorum, aldığımda global yüklüydü, sensör sorunluydu. Eu 11.0.8 yükledim sorun yaşamadım. Sonra EEA 11.0.11 yükledim, sensör sorunsuzdu ama arama ses kaydı sorununu çözemedim tekrar eu 11.0.8 e döndüm. Şimdilik sorun yok, sensör, arama kaydı, ekran süresi vs gayet iyi. Miui 12 yi bekliyorum sadece. O da android 11 le gelirse şaşırmam.

Oyla:

oktyylmzx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Oktay
Cihazım
Mi note 10 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Denedim bunu, aynı şekilde, telefon dik vaziyette iken parmağımı kapatıyorum ahize kısmına 5.0 rakamı 0.0 oluyor. ama yatay vaziyetde iken 5.0 hiç değişmiyor.

bende 11.0.8 e güncellesemmi aceba?
Hocam yatay durumda bende de aynı durum mevcut fakat kardeşimde note 8 var ve aynı durum onda da var. Benlik aman aman bi sıkıntı değil. Konuşurken kilidi kapatıyorum sıfır sıkıntı.

Oyla:

dulger007

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tarık
Cihazım
Xiaomi 9T
Konular
6
Bende artık bu kervandayım :))

Çözüme ulaşan yok mu hala?

Oyla:

mattenz

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
0
Bende artık bu kervandayım :))

Çözüme ulaşan yok mu hala?

Halen bir çözüm yok ne yazık ki. Bende şuan 11.0.8 sonrası sorun olmadı global kararlıda ama yaşayanlar var ve belkide bir sonraki güncellemede tekrar sıkıntı yaşayacağım bende garantisi yok yani bu durumun.

Oyla:

Suphankrt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
MI 6
Konular
0
Merhaba bende cihazı hepsiburada dan aldım aynı sorun, maalesef çözüm yok gibi. İade için hangi adımları uyguladınız yardımcı olursanız sevinirim
Hocam sıkıntıyı yazıp iade için yolladım ve servise göndermek için izin istediler yasal olarak servis garanti süresi kadar süresi var denildi (yani 20 gün vs) ve servisten DOA raporu çıktı değişim yada iadesi mümkündür diye, Ondan sonra iade talep ettiğim için ertesi gün tüm param kartımdaki hesabıma tekrar aktarıldı. Sistem bu şekilde işliyor.

Oyla:

nagodnagod

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kamu
Konular
48
Hocam sıkıntıyı yazıp iade için yolladım ve servise göndermek için izin istediler yasal olarak servis garanti süresi kadar süresi var denildi (yani 20 gün vs) ve servisten DOA raporu çıktı değişim yada iadesi mümkündür diye, Ondan sonra iade talep ettiğim için ertesi gün tüm param kartımdaki hesabıma tekrar aktarıldı. Sistem bu şekilde işliyor.
Teşekkür ederim

Oyla:

firatc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fırat
Cihazım
Mi 5
Konular
4
Valla ben çok dil döktüm ama iade almadı lanet firma antalya mi storedan aldım ben. Bir daha asla bir ürün almam o firmadan. Sikayetvar a da yazdim oradan da ulasan olmadi boktan bir cakal firmasi iste. Sizin iade icin bir yonteminiz varsa parylasirsaniz cok memnun olurum. Eu rom da cozum olmayanlari gorunce sok oldum acikcasi.

Oyla:

dulger007

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tarık
Cihazım
Xiaomi 9T
Konular
6
Bencede bu cihazda yakınlık sensörü kesinlikle yok yazılımsal olsa başka sürüm atan arkadaşlar var güncelleme gelen arkadaşlar var en ufak değişme yok ve defalarca test yaptım denedim asla düzenli çalışmıyor elimi koyuyorum dik konumdayken kapatmıyor bazen ekranı kapatınca elimi çekiyorum ekran gelmiyor yani bi sensör varmış gibi değil suni bi şekilde çalışıyor. Google aramaylada alakası yok çünkü WhatsApp aramadada aynı şeyi yapıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bencede bu cihazda yakınlık sensörü kesinlikle yok yazılımsal olsa başka sürüm atan arkadaşlar var güncelleme gelen arkadaşlar var en ufak değişme yok ve defalarca test yaptım denedim asla düzenli çalışmıyor elimi koyuyorum dik konumdayken kapatmıyor bazen ekranı kapatınca elimi çekiyorum ekran gelmiyor yani bi sensör varmış gibi değil suni bi şekilde çalışıyor. Google aramaylada alakası yok çünkü WhatsApp aramadada aynı şeyi yapıyor.

Jiroskop la beraber çalışan bi sistem var bence ordan algılayıp sistem çalışıyor. İyi bi şekilde entegre olmadığı için düzgün çalışmıyor.

Oyla:
Üst Alt