Yardım Mi note 10 lite yakınlık sensörü sorunu

yahyademirci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yahya
Cihazım
mi 9 lite
Konular
4
Arkadaşlar kolay gelsin. Mi note 10 lite cihaz aldım ama yakınlık sensörü kafasına göre çalışıyor. Bunun bir çözümü varmı. Bazen ekran kapanıyor bazen kapanmıyor. O çekirdek sürümünede girdim ekranı kapatınca 5 olan rakam 0 oluyor ama sağlıklı çalışmıyor.

ymktb

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ozgur
Cihazım
z2
Konular
0
Merhaba bende cihazı hepsiburada dan aldım aynı sorun, maalesef çözüm yok gibi. İade için hangi adımları uyguladınız yardımcı olursanız sevinirim
selam hocam "maalesef çözüm yok gibi" demişsiniz ama. forumlarda söylenen çözümleri denediniz ve sorun hala çözülmedi mi? niye soruyorum, az önce hepsiburada'da sepete ekledim, son bir kez bakayım dedim sorunla ilgili bir gelişme var mı, yorumunu gördüm. vazgeçtim şuan almaktan

Oyla:

mattenz

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
0
Cihazı ilk aldığımda sensör sorununu bende yaşadım, sonra güncelleme kısmından 11.0.8 sürümüne güncelleme yapınca bu sıkıntı ortadan kalktı ancak bu sürüme güncelleme yaptığında dahi sıkıntı yaşayan gördüm bende de tuhaf olan şu ki eu rom attım cihaza attıktan sonra bu sefer aynı kutudan çıkan ilk sürümdeki gibi sensör sorunu yaşamaya başladım ve geri global kararlı 11.0.8'e döndüm anlam veremedim hazır aklımda iken konusunada yazayım.

Oyla:

nagodnagod

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kamu
Konular
48
Sorun şu cihaz dik durduğunda sensör ekranı kapatıyor yatık durduğunda kapatmıyor mi9 litre ile yan yana denedim test kısmından, mi 9 litre telefon düz bir zeminde iken elinizle sensörü kapattığınızda ekran kapanıyor dik olduğunda da kapanıyor mi note 10 lite sadece cihaz dik konumda iken kapatıyor. Bu nedenle telefonu omuzuna sıkıştırarak konuşanlarda sorun oluyor bu şekilde denemeyenler cihazda sorun olmadığını iddia ediyor. Bunun nedenide farkı Bir sensör kullanıldığı için deniyor yabancı sitelerde yazılımla çözümünü bilemiyorum. YouTube da inceleme çeken biri vardı servise götürmüş sorun yazılımsal demişler miui12 yi bekleyin düzelir demişler bende onu bekliyorum değişme olmazsa iade edeceğim maalesef.

Oyla:

mattenz

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
0
Sorun şu cihaz dik durduğunda sensör ekranı kapatıyor yatık durduğunda kapatmıyor mi9 litre ile yan yana denedim test kısmından, mi 9 litre telefon düz bir zeminde iken elinizle sensörü kapattığınızda ekran kapanıyor dik olduğunda da kapanıyor mi note 10 lite sadece cihaz dik konumda iken kapatıyor. Bu nedenle telefonu omuzuna sıkıştırarak konuşanlarda sorun oluyor bu şekilde denemeyenler cihazda sorun olmadığını iddia ediyor. Bunun nedenide farkı Bir sensör kullanıldığı için deniyor yabancı sitelerde yazılımla çözümünü bilemiyorum. YouTube da inceleme çeken biri vardı servise götürmüş sorun yazılımsal demişler miui12 yi bekleyin düzelir demişler bende onu bekliyorum değişme olmazsa iade edeceğim maalesef.

Cihazı omzuma koyup bastırarak konuştuğumda oldu bir sıkıntı yaşamadım ama şu 11.0.8 güncellemesinden önce sıkıntı yaşıyordum. Fakat tuhaf olan şu ki eu rom a geçince eski sorunları yaşamaya başladım geri global kararlıya döndüm tekrar ne yazık ki yoksa eu rom da daha fazla ekran süresi alıyordum 7 saat alıyorsam global kararlıda eu romda 12 saatleri gördüm ama zaten cihazı aşırı kullanmıyorum sosyal medya, çağrı, az biraz youtube ve netflix.

Oyla:

nagodnagod

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kamu
Konular
48
Sonuç olarak bir sorun var az değil bir sürü para veriyoruz bu şekilde devam etmek istemem sorun çözülmezse iade etmeye çalışacağım

Oyla:

mattenz

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
0
Sonuç olarak bir sorun var az değil bir sürü para veriyoruz bu şekilde devam etmek istemem sorun çözülmezse iade etmeye çalışacağım

Ben cihazı 2600'e aldım ama garantili olarak alıp daha fazla fiyat veren birinin şikayet etmesi haksız bir durum değil ve bu sorunun çözülmesi gerekiyor ben garantisiz olarak aldığım için birşey demeye pek hakkım yok, hiç hakkım yok hatta :) bencede sorun çözülmez ise iade edin sonuçta dediğiniz gibi bir sıkıntı var ve çoğu adımların yapılmasına rağmen çözüme ulaşamayan ve sıkıntı yaşamaya devam eden sizin gibi kullanıcılarda var ve bu olmaması gereken genel kullanıma etki eden sorunlardan birisi.

Oyla:

superdestek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgi İşlem Destek
Konular
16

Evet doğru , test ettim şimdi, EU rom kullanıyorum, Telefon konuşma esnasında yatay şekilde tuttuğumda telefon ekranı açılıyor. Yalnız versiyonum 11.0.7

11.0.8 eu rom yükleyen arkadaşlar test edebilirmi bu durumu?

Oyla:

mattenz

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
0
Evet doğru , test ettim şimdi, EU rom kullanıyorum, Telefon konuşma esnasında yatay şekilde tuttuğumda telefon ekranı açılıyor. Yalnız versiyonum 11.0.7

11.0.8 eu rom yükleyen arkadaşlar test edebilirmi bu durumu?

Toplam 2 defa yükledim stabil eu rom 11.0.8 ilk başlarda olmuyor gibiydi dedim ne güzel çözdük felan tekrardan aynı sorunları yaşadım pes ettim. Global kararlı 11.0.8'e geri döndüm bunda sorun olmuyor bir ağız tadıyla cfw kullanalım, ek nimetlerden yararlanalım dedim nasip değilmiş bu cihazda yaşanılan sorun ve sıkıntılar herkeste olmuyor sanırım sürpriz yumurta gibi cihaz yani ne çıkarsa. Bilemedim daha başka nasıl izzah edebilirim bunu çünkü aynı cihaza yükleyip sorunsuz kullanan arkadaşlarda var. Kimi eu rom yüklüyor benim gibi sorun yaşıyor globale dönüyor sorun yaşamıyor kimide globalde sorun yaşıyor eu romda yaşamıyor.

Oyla:

superdestek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgi İşlem Destek
Konular
16
Toplam 2 defa yükledim stabil eu rom 11.0.8 ilk başlarda olmuyor gibiydi dedim ne güzel çözdük felan tekrardan aynı sorunları yaşadım pes ettim. Global kararlı 11.0.8'e geri döndüm bunda sorun olmuyor bir ağız tadıyla cfw kullanalım, ek nimetlerden yararlanalım dedim nasip değilmiş bu cihazda yaşanılan sorun ve sıkıntılar herkeste olmuyor sanırım sürpriz yumurta gibi cihaz yani ne çıkarsa. Bilemedim daha başka nasıl izzah edebilirim bunu çünkü aynı cihaza yükleyip sorunsuz kullanan arkadaşlarda var. Kimi eu rom yüklüyor benim gibi sorun yaşıyor globale dönüyor sorun yaşamıyor kimide globalde sorun yaşıyor eu romda yaşamıyor.

Bende globalden geçtim Eu'ya. Globaldeki rehber ve mesaj uygulaması illallah dedirtmişti. En azından bunda o yok. bununla avunuyorum :) inşallah temennim miui 12 ile kökten çözmeleri.

Oyla:

mattenz

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
0
Bende globalden geçtim Eu'ya. Globaldeki rehber ve mesaj uygulaması illallah dedirtmişti. En azından bunda o yok. bununla avunuyorum :) inşallah temennim miui 12 ile kökten çözmeleri.

Bende sensörle avutuyorum işte hocam ne yaparsın haha--haha--

Miui 12'de cihaz hiç tepki vermeyip açılmazsa diye korkuyorum bu sefer.

Oyla:
Üst Alt