Yardım Mi note 10 lite yakınlık sensörü sorunu

yahyademirci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yahya
Cihazım
mi 9 lite
Konular
4
Arkadaşlar kolay gelsin. Mi note 10 lite cihaz aldım ama yakınlık sensörü kafasına göre çalışıyor. Bunun bir çözümü varmı. Bazen ekran kapanıyor bazen kapanmıyor. O çekirdek sürümünede girdim ekranı kapatınca 5 olan rakam 0 oluyor ama sağlıklı çalışmıyor.

superdestek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgi İşlem Destek
Konular
16
Merhaba, hayır o iki daire de sensör değil. Biri devre tamamlayıcı sheet, diğeri de üst mikrofon elemanı gibi geldi ama emin değilim. Google arama anlattığım işlemleri daha verimsiz yapabiliyor olabilir. WhatsApp'ta sorunsuz çalışıyorsa umalım da WhatsApp'ın kullandığını algoritmaya bi an önce ulaşsınlar. Yoksa bu sorun devam edecek maalesef. Aşağıdaki "resmi" cihaz sayfalarından sensörler bölümünden olmadığını siz de görebilirsiniz.
Mi Note 10 Lite:
Mi 9t:
Mi 10:

Mi 9t'de proximity yerine distance yazıyor. Aynı şey olduğunu biliyorsunuzdur diye düşünüyorum. Note 10 Lite'ta ise mesafe, yakınlık sensörü olduğuna dair bir ibare yok.

Bizim telefon bunların alt modeli değilki.

Bizimki bunun kısaltılmış, özelliği küçükltülmüş yani Lite versiyonu. Eğer bu açıklamalarda bi yanlışlık yoksa, ozaman normal Mi note 10 da da yok. Çok saçma değilmi?

Oyla:

ilkayocak

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İlkay
Cihazım
Mı Note 10 Lite
Konular
0
Bizim telefon bunların alt modeli değilki.

Bizimki bunun kısaltılmış, özelliği küçükltülmüş yani Lite versiyonu. Eğer bu açıklamalarda bi yanlışlık yoksa, ozaman normal Mi note 10 da da yok. Çok saçma değilmi?
Evet yok demek ki. Olay alt model değil. Olay maliyetten kısmak. Biz burada sensör kullanmadan da bu işin altından kalkabilir miyiz diye düşünüp bu telefonda tökezlemişler.

Oyla:

superdestek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgi İşlem Destek
Konular
16
Mi note 10 da ucuz bir telefon değilki, senin mantığından gidersek, sadece bu Lite modeline koymamış olsalar sensörü, o zaman sana hak verirdim.

Oyla:

ilkayocak

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İlkay
Cihazım
Mı Note 10 Lite
Konular
0
Mi note 10 da ucuz bir telefon değilki, senin mantığından gidersek, sadece bu Lite modeline koymamış olsalar sensörü, o zaman sana hak verirdim.
Siz anlamamakta çok ısrarcısınız. Sizi ikna etmeye çalışarak daha fazla zaman kaybetmek istemiyorum. İlerleyen zamanlarda kendinizce güvenli gördüğünüz bir kaynakta okuyunca beni hatırlarsınız. İyi forumlar diliyorum.

Oyla:

superdestek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgi İşlem Destek
Konular
16
Siz anlamamakta çok ısrarcısınız. Sizi ikna etmeye çalışarak daha fazla zaman kaybetmek istemiyorum. İlerleyen zamanlarda kendinizce güvenli gördüğünüz bir kaynakta okuyunca beni hatırlarsınız. İyi forumlar diliyorum.

Asıl siz anlamıyorsunuz. Ya da anlatamıyorsunuz. Neyse sizede iyi günler. Sensör var yada yok. Yazılım değiştirince normal çalışıyor. Haticeye değil neticeye bak demiş.

Oyla:

ugurguler1903

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ugur
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
0
Kaç gündür okuyorum. Ama bu telefona güvenim kalmadı. Ben 10 gün oldu migrostan alalı.. Ve dün iade ettim Genpa ya bu sebepten. Baktılar evet arızalı dediler. Değişim hakkınız var, bende değişim olsun evet dedim. Bekliyorum şimdi raporu. Rapor geldiğinde Migrostan gene aynısını alıcam ve korkuyorum gerçekten. Yine aynı şey çıkarsa. Mecburen başka marka telefon olmadığından yine lite 10 alıcaz. Eğer başka marka olsaydı hemen değiştirirdim. Çünkü 10 gündür illallah dedirtti. Güncelleme 11.0.8 kurduk yine olmadı. Telefon çok güzel ama bu çok ciddi sorun. Siz ne diyorsunuz.?Düzelirmi sizce? Devam mı tamam mı?

Oyla:

superdestek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgi İşlem Destek
Konular
16
Kaç gündür okuyorum. Ama bu telefona güvenim kalmadı. Ben 10 gün oldu migrostan alalı.. Ve dün iade ettim Genpa ya bu sebepten. Baktılar evet arızalı dediler. Değişim hakkınız var, bende değişim olsun evet dedim. Bekliyorum şimdi raporu. Rapor geldiğinde Migrostan gene aynısını alıcam ve korkuyorum gerçekten. Yine aynı şey çıkarsa. Mecburen başka marka telefon olmadığından yine lite 10 alıcaz. Eğer başka marka olsaydı hemen değiştirirdim. Çünkü 10 gündür illallah dedirtti. Güncelleme 11.0.8 kurduk yine olmadı. Telefon çok güzel ama bu çok ciddi sorun. Siz ne diyorsunuz.?Düzelirmi sizce? Devam mı tamam mı?

Telefon donanım olarak fiyat performans ürünü. Ama yazılım konusunda xiaomi gerçekten kötü diyebiliriz. İnşallah bu seferki çıkmaz şansınıza. Sizede böyle bişey denk gelmiş. Bende bu haftasonu EU rom kuracağım bakalım sorunlar olacakmı.

Oyla:

Onur1953

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur1953
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
0
Aynısını almayın bende aynı hataya düştüm 1aydir iadeyle uğraşıyorum

Oyla:

ozbil

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Özbil
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
0
Ben olayı çözdüm sanki. Ayarlar - Ek ayarlar - erişilebilirlik ayarlarından en alttaki otomatik olarak hoporlore geç seçeneğini kapattım şu an sorun yok kendi kendine ekran açılmıyor veya açık kalmıyor.

Oyla:

nagodnagod

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kamu
Konular
48
Arkadaşlar hepsiburada'dan aldığım cihazım 03.07.2020 tarihinde sonunda iade talep onay gördü ve param iade oldu. Nerdeyse tam 20 gün filan sürdü toplamda. Servis değişim yada iade uygundur diye DOA raporu onaylamış ve hemen 1 gün sonra para iadesi yapıldı.
Merhaba bende cihazı hepsiburada dan aldım aynı sorun, maalesef çözüm yok gibi. İade için hangi adımları uyguladınız yardımcı olursanız sevinirim

Oyla:
Üst Alt