Yardım Mi note 10 lite yakınlık sensörü sorunu

yahyademirci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yahya
Cihazım
mi 9 lite
Konular
4
Arkadaşlar kolay gelsin. Mi note 10 lite cihaz aldım ama yakınlık sensörü kafasına göre çalışıyor. Bunun bir çözümü varmı. Bazen ekran kapanıyor bazen kapanmıyor. O çekirdek sürümünede girdim ekranı kapatınca 5 olan rakam 0 oluyor ama sağlıklı çalışmıyor.

SalihBs

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Salih
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
0
Arkadaşlar kılıfı çıkarıp test yapin.Kilif ile düzgün çalışmıyor.Sensor sanırım ön kameranın yanında değil.Ust çerçeveyi elinizle tamamen kapattığınızda çalışıyor.(*#*#6484#*#*)Umarım donanımsal değildir.

Oyla:

superdestek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgi İşlem Destek
Konular
16
Arkadaşlar kılıfı çıkarıp test yapin.Kilif ile düzgün çalışmıyor.Sensor sanırım ön kameranın yanında değil.Ust çerçeveyi elinizle tamamen kapattığınızda çalışıyor.(*#*#6484#*#*)Umarım donanımsal değildir.

Söylediğin gizli ayarladan proximity sensor açınca ekranda "5.0" diye bi rakam var, bu uzakta diyor, kulağıma yaklaştırdığımda aşağıda "PASS" butonu kendiliğinden aktif oluyor, yani benim sensör sağlam. Kılıflı kılıfsız denedim ikisindede aynı. Yani kılıfım sensörün önürü kapatmıyor.

Oyla:

ilkayocak

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İlkay
Cihazım
Mı Note 10 Lite
Konular
0
Arkadaşlar bu cihazda yakınlık sensörü yok. Gyroscope, ışık sensörü ve ön kamera verilerinden telefonun nasıl durduğunu anlayıp ekranı o şekilde kapatıyor ya da açıyor. kulağınızda telefon kapalıyken sağa ya da sola eğilirseniz ekranın açıldığını göreceksiniz. Bu nedenle de bu sorun hiçbir zaman tam olarak çözülmeyecek. Böyle bir telefona 5 cent'lik yakınlık sensörü koymayan firmaya sövmekte son derece haklısınız.

Oyla:

Batayan67

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burçin
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
0
Telefon ile konuşmak eziyet haline dönüştü sıkıntı yaşamadığım hiçbir görüşme yok.

Oyla:

superdestek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgi İşlem Destek
Konular
16
Arkadaşlar bu cihazda yakınlık sensörü yok. Gyroscope, ışık sensörü ve ön kamera verilerinden telefonun nasıl durduğunu anlayıp ekranı o şekilde kapatıyor ya da açıyor. kulağınızda telefon kapalıyken sağa ya da sola eğilirseniz ekranın açıldığını göreceksiniz. Bu nedenle de bu sorun hiçbir zaman tam olarak çözülmeyecek. Böyle bir telefona 5 cent'lik yakınlık sensörü koymayan firmaya sövmekte son derece haklısınız.

Nasıl yok yakınlık sensörü ? anlayamadım. Proximity sensör değilmi yakınlık sensörü dediğimiz. Gizli ayarlara girince orda neden çıkıyor peki?

not: senin dediğini yaptım, telefon görüşmesi sırasında, kulağıma götürdüm ekran kapandı, sağa sola hatta yukarı aşağı doğru başımı hareket ettirdim, ekran açılmadı, kulağımdan uzaklaştırdığım zaman normal ekran açılıyor. Senin telefonda problem olmasın?

Oyla:

Huseyin4291

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Realme Gt 2 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
6
Cihazıma global kararlı 11.0.8.0 sürümü geldiğinden beri sensör sorunu yaşamıyorum superdestek hocamın dediği gibi sadece kulağımdan uzaklaştırınca sensör açılıyor

Oyla:

ilkayocak

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İlkay
Cihazım
Mı Note 10 Lite
Konular
0
Nasıl yok yakınlık sensörü ? anlayamadım. Proximity sensör değilmi yakınlık sensörü dediğimiz. Gizli ayarlara girince orda neden çıkıyor peki?

not: senin dediğini yaptım, telefon görüşmesi sırasında, kulağıma götürdüm ekran kapandı, sağa sola hatta yukarı aşağı doğru başımı hareket ettirdim, ekran açılmadı, kulağımdan uzaklaştırdığım zaman normal ekran açılıyor. Senin telefonda problem olmasın?
Merhaba,
Evet proximity sensor yakınlık sensörü demek. Fakat gizli ayarlarda bunun olması donanım olarak bulunduğu anlamına gelmiyor. Gizli ayarlar dediğiniz kısım servis ya da kalite kontrol menüsüdür. Cihaz üretildikten sonra ya da servisten çıkarken her şey yolunda mı diye kontrol amaçlı. Bu menü de firmalar için genelde fikstür. Kaldı ki donanım olarak bulunsa orada sada 5 ya da 1 değil aradaki küsüratlı sayılar da yazmalıydı yakınlığına göre. Herhangi bir kaynakta açık açık sensörün cihaz üzerindeki konumunu gösteren bir resim vb. gösterirseniz çok mutlu olurum. Keşke ben yanılsam lakin maalesef yok. Ahize ızgarasında sadece ışık sensörü var.

Oyla:

Huseyin4291

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Realme Gt 2 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
6
Bence suçlu kesinlikle Google Arama uygulaması sensör sorununu en yoğun yaşadığım zamanlarda özellikle WhatsApp sesli aramda test ettim kesinlikle düzgün çalışıyordu. Donanım testinde dediğiniz gibi küsüratlı sayı yok açık kapalı gibi sadece şüpheli bir durum olduğu ortada fakat sensör vardır diye düşünüyorum
Düzenleme:
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
bu linkte ki bide yorumlarında eleman özellikle ekran görüntüsü alarak sensörün yerini göstermiş

Son düzenleme:
Oyla:

ilkayocak

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İlkay
Cihazım
Mı Note 10 Lite
Konular
0
Bence suçlu kesinlikle Google Arama uygulaması sensör sorununu en yoğun yaşadığım zamanlarda özellikle WhatsApp sesli aramda test ettim kesinlikle düzgün çalışıyordu. Donanım testinde dediğiniz gibi küsüratlı sayı yok açık kapalı gibi sadece şüpheli bir durum olduğu ortada fakat sensör vardır diye düşünüyorum
Düzenleme:
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
bu linkte ki bide yorumlarında eleman özellikle ekran görüntüsü alarak sensörün yerini göstermiş
Merhaba, hayır o iki daire de sensör değil. Biri devre tamamlayıcı sheet, diğeri de üst mikrofon elemanı gibi geldi ama emin değilim. Google arama anlattığım işlemleri daha verimsiz yapabiliyor olabilir. WhatsApp'ta sorunsuz çalışıyorsa umalım da WhatsApp'ın kullandığını algoritmaya bi an önce ulaşsınlar. Yoksa bu sorun devam edecek maalesef. Aşağıdaki "resmi" cihaz sayfalarından sensörler bölümünden olmadığını siz de görebilirsiniz.
Mi Note 10 Lite:
Mi 9t:
Mi 10:

Mi 9t'de proximity yerine distance yazıyor. Aynı şey olduğunu biliyorsunuzdur diye düşünüyorum. Note 10 Lite'ta ise mesafe, yakınlık sensörü olduğuna dair bir ibare yok.

Oyla:
Üst Alt