Yardım Mi note 10 lite yakınlık sensörü sorunu

yahyademirci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yahya
Cihazım
mi 9 lite
Konular
4
Arkadaşlar kolay gelsin. Mi note 10 lite cihaz aldım ama yakınlık sensörü kafasına göre çalışıyor. Bunun bir çözümü varmı. Bazen ekran kapanıyor bazen kapanmıyor. O çekirdek sürümünede girdim ekranı kapatınca 5 olan rakam 0 oluyor ama sağlıklı çalışmıyor.

mustafaguler58

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
REDMİ 4A
Konular
1
bende miui 11 de de sorun yoktu. 12 ye güncelledim gene sorun yok. sensör sıkıntısız çalışıyor

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Bu gün Hepsiburada ya geri kargoladim miui12 cozdumu sorunu

Bir güncelleme ile xiaomi bir sorunu çözmez...

Zamanında çekilen resimlerin galeride görünmeme sorununu 3-4 ay sonra çözdü..

Miui 11 de bu sorun varsa miui 12 de de aynen devam eder.

Son düzenleme:
Oyla:

ilkayocak

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İlkay
Cihazım
Mı Note 10 Lite
Konular
0
Arkadaşlar bu cihazda yakınlık sensörü yok. Gyroscope, ışık sensörü ve ön kamera verilerinden telefonun nasıl durduğunu anlayıp ekranı o şekilde kapatıyor ya da açıyor. kulağınızda telefon kapalıyken sağa ya da sola eğilirseniz ekranın açıldığını göreceksiniz. Bu nedenle de bu sorun hiçbir zaman tam olarak çözülmeyecek. Böyle bir telefona 5 cent'lik yakınlık sensörü koymayan firmaya sövmekte son derece haklısınız.
Hatırlatmak farz oldu...

Oyla:

Onur1953

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur1953
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
0
Aynı problemi bende yaşıyorum aldıktan ikinci gün servise bıraktım bir buçuk aydır sürekli birakiyorum servise her seferinde problem yok diyip geri gönderdiler cihazda ghost ekran var ekran değişip göndermişler hala aynı problemler devam ediyor bu markadan bu modelden uzak durun

Oyla:

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Hatırlatmak farz oldu...
Telefonun içinde ultrasonik yakınlık sensörü var hocam,tıpkı mi 9 ve mi 9 se gibi.o modellerde böyle bir sorun yoktu,kafanızla sıfır çizseniz bile ekran hep kapalı kalıyordu.bu telefonda ya sensör yanlış konumlandırıldı,ya da yazılımsal sorunlar bir türlü çözülemedi.sensör mi 9 serisi gibi kaliteli değilse de bu sorunlar oluyor olabilir çünkü halen deneme sürecinde bu sensörler.

Oyla:

ilkayocak

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İlkay
Cihazım
Mı Note 10 Lite
Konular
0
Telefonun içinde ultrasonik yakınlık sensörü var hocam,tıpkı mi 9 ve mi 9 se gibi.o modellerde böyle bir sorun yoktu,kafanızla sıfır çizseniz bile ekran hep kapalı kalıyordu.bu telefonda ya sensör yanlış konumlandırıldı,ya da yazılımsal sorunlar bir türlü çözülemedi.sensör mi 9 serisi gibi kaliteli değilse de bu sorunlar oluyor olabilir çünkü halen deneme sürecinde bu sensörler.
Hocam umarım siz haklısınızdır. Sensörün ortaya çıkıp doğru çalışmasını ve haksız çıkmayı çok isterim.

Oyla:

inserno2057

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi note 4
Konular
12
Bir sensor var veya yok. Stabil degil. Deneyimlerinden sonra sunlari aktarabilirim. Telefon duzgun sekilde kulaga gidince kapaniyor. Uzaklastirinca aciliyor. Sorunun ilk asamasi telefonun ekrani kapandiktan sonra adim atarken veya bir sekilde hareket ederken(telefon kulaginiza yapisik oldugu halde) aciliyor. Bu acilma olmasa kullanimda hicbir skinti olmayacak. Telefon acma durumunu yuzume degil de ekranin ust tarafini kapatacak sekilde elim ile yaptigimda problemi daha net gordum. Telefonun ust tarafi elimiz ile kapali oldugunda harekete karsi duyarli oluyor. Assagi dogru harekette aciliyor yukari digru harekete ekran kapaniyor. Ayni hareketi telefonun ust kismina bir engel koymadan yaptigimizda tepki olmuyor (sukurler olsun ki) simdi sorum su. Bu telefon ile hic yakinlik problemi yasamadim diyen arkadaslar vardi. Bu arkadaslar egertelefon konusurken hic hareket etmiyorsa yapacak bisey yok. Ama sayet hareketli olduklari halde ekranlari acilmiyor ise onlarin telefonundan alinacak persist dosyasini kendi telefonumuza yuklesek acaba sorunumuz duzelir mi? ( Baya uzun yazmisim. Aslinda video ceksem cok daha basit olurdu. Kusura bakmayin imkanlar :) )

Oyla:

oktyylmzx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Oktay
Cihazım
Mi note 10 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Bir sensor var veya yok. Stabil degil. Deneyimlerinden sonra sunlari aktarabilirim. Telefon duzgun sekilde kulaga gidince kapaniyor. Uzaklastirinca aciliyor. Sorunun ilk asamasi telefonun ekrani kapandiktan sonra adim atarken veya bir sekilde hareket ederken(telefon kulaginiza yapisik oldugu halde) aciliyor. Bu acilma olmasa kullanimda hicbir skinti olmayacak. Telefon acma durumunu yuzume degil de ekranin ust tarafini kapatacak sekilde elim ile yaptigimda problemi daha net gordum. Telefonun ust tarafi elimiz ile kapali oldugunda harekete karsi duyarli oluyor. Assagi dogru harekette aciliyor yukari digru harekete ekran kapaniyor. Ayni hareketi telefonun ust kismina bir engel koymadan yaptigimizda tepki olmuyor (sukurler olsun ki) simdi sorum su. Bu telefon ile hic yakinlik problemi yasamadim diyen arkadaslar vardi. Bu arkadaslar egertelefon konusurken hic hareket etmiyorsa yapacak bisey yok. Ama sayet hareketli olduklari halde ekranlari acilmiyor ise onlarin telefonundan alinacak persist dosyasini kendi telefonumuza yuklesek acaba sorunumuz duzelir mi? ( Baya uzun yazmisim. Aslinda video ceksem cok daha basit olurdu. Kusura bakmayin imkanlar :) )
Hocam bende hiç sorun olmadı. Önceden de demiştim yatay konumda iken ekran kapanmıyor fakat bu abimin telefonu mi9 se'de de aynıydı o yuzden bunu sorun olarak gormuyorum. Ben yatarken kapama tusuna basıyorum ne dert var ne tasa. Bu olayın da çok büyütüldüğünü düşünüyorum.Kapama tuşuna bas sorun olmasın. Bunun için telefon değiştirenler bile var bana aşırı gereksiz geliyo fakat herkesin kendi düşüncesi.

Oyla:

Bir Acayip Adam

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kayıp
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
10
Hocam bende hiç sorun olmadı. Önceden de demiştim yatay konumda iken ekran kapanmıyor fakat bu abimin telefonu mi9 se'de de aynıydı o yuzden bunu sorun olarak gormuyorum. Ben yatarken kapama tusuna basıyorum ne dert var ne tasa. Bu olayın da çok büyütüldüğünü düşünüyorum.Kapama tuşuna bas sorun olmasın. Bunun için telefon değiştirenler bile var bana aşırı gereksiz geliyo fakat herkesin kendi düşüncesi.
Telefon ana ekranına gelin arama simgesine basılı tutup uygulama özellikleri deyin açılan ekran da bildirimlere tıklayın ve aşağıya doğru inin varsayılanı girin ve en üstteki değeri yüksek yapın bu şekilde çözülüyor diyorlar ben daha fazla deneme şansım olmadı ancak doğru gibi denemenizi tavsiye ederim

Oyla:
Üst Alt