Sohbet Mi Note 10/CC9 Pro Kullanıcı Yorumları

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Acaba şu forumda MİUİ13 yazılımı varya onda düzelmiş midir mevzu ?
Miui 13 betada şu an yani performansa yönelik bir güncelleme olacak miui 13 ama kameraya ne kadar etki eder bekleyip göreceğiz. odak sıkıntısı olmasa kamerası hala birçok amiral gemisi cihazda yok.

Son düzenleme:

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
Miui 13 betada şu an yani performansa yönelik bir güncelleme olacak miui 13 ama kameraya ne kadar bekleyip göreceğiz. odak sıkıntısı olmasa kamerası hala birçok amiral gemisi cihazda yok.
Bu konuda Yuzarsif41, hocamıza katılıyorum. Kamerası halen bir çok cihazdaki kameradan daha etkili sonuçlar veriyor.

Merhabalar arkadaşlar,bu cihazdan aldım 2.el ama kamera da odak problemi var sizde de var mı ?
Kronik gibi bir durum varmış galiba servise mi yollasam,yoksa basit çözümler var mıdır ?

Odak problemini şu şekilde aşabilirsiniz, kamera ayarlarından son modu kaydet diyerek çıkarsanız en son ayarlarda açar, özellikle pro modda başlatırsanız odak sorunu yaşamazsınız, yada portre modu çekiyorsanız sıklıkla, o modda başlatın, kamerayı açar açmaz çekim yaparsınız.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Bu konuda Yuzarsif41, hocamıza katılıyorum. Kamerası halen bir çok cihazdaki kameradan daha etkili sonuçlar veriyor.

Odak problemini şu şekilde aşabilirsiniz, kamera ayarlarından son modu kaydet diyerek çıkarsanız en son ayarlarda açar, özellikle pro modda başlatırsanız odak sorunu yaşamazsınız, yada portre modu çekiyorsanız sıklıkla, o modda başlatın, kamerayı açar açmaz çekim yaparsınız.
Ek olarak eğer kamerayı çevreleyen bir kılıf kullanıyorsan benim gibi, bu da sensörün görüş açısını daralttığı için sanırım odak problemi yaratıyor. bizzat denedim ekteki resimdeki kılıfla arkadaşı çektim yüzü bulanık kılıfı çıkarttım çektim görüntü net. yani kılıfta etki ediyor netlemeye, kameranın çevresinin açık olduğu kılıflarda problem olmuyor.

Ekli dosyalar

• 95b7ffae-19e7-440d-af3d-0cc24aeb3f8f.jpg
    95b7ffae-19e7-440d-af3d-0cc24aeb3f8f.jpg
    90,4 KB · Görüntüleme: 14
  • e1c376f7-a01b-4130-aac6-b005f2201c04.jpg
    e1c376f7-a01b-4130-aac6-b005f2201c04.jpg
    92,6 KB · Görüntüleme: 15

zoradam

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emre
Cihazım
xiamoi 6
Konular
14
bu telefonu nerden bulabilirim arkadaslar

sefaduman54

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa Duman
Cihazım
Mİ 9SE
Meslek
BT Uzmanı
Konular
28
Acaba servis sorunu çözebilir mi,teknik serviste garantili çözüm arayan oldu mu ?

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Ek olarak eğer kamerayı çevreleyen bir kılıf kullanıyorsan benim gibi, bu da sensörün görüş açısını daralttığı için sanırım odak problemi yaratıyor. bizzat denedim ekteki resimdeki kılıfla arkadaşı çektim yüzü bulanık kılıfı çıkarttım çektim görüntü net. yani kılıfta etki ediyor netlemeye, kameranın çevresinin açık olduğu kılıflarda problem olmuyor.
2 ile 3. Kamera arasındaki yeri kesmek lazım orada iki sensör var. Aynı kılıf bende de var kestim orasını

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Acaba servis sorunu çözebilir mi,teknik serviste garantili çözüm arayan oldu mu ?
Zannetmiyorum çözeceğini sen mustafaozkan1414 Hocamın dediği gibi kamerayı "önceki modu kaydet" seçeneğini aktif edip, pro mod sekmesinde bırak. ve fotoğraf çekeceğin zaman mümkün mertebe kılıfsız çekmeye çalış.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

2 ile 3. Kamera arasındaki yeri kesmek lazım orada iki sensör var. Aynı kılıf bende de var kestim orasını
Kesmeye kıyamadım :D Fotoğraf çekeceğim günlerde bu tank zırhı takıyorum :)

Ekli dosyalar

• download.jpg
    download.jpg
    8,3 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

viper17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Xiaomi Mi4c
Konular
0
Sensörleri kapatmış kılıf telefon nasıl odaklasın. 3lü kameranın arasında boşluk olan kısımda laser af var.

sefaduman54

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa Duman
Cihazım
Mİ 9SE
Meslek
BT Uzmanı
Konular
28
Arkadaşlar ben kendi sorunumu kılıf ile çözdüm,kamera korumalı şeffaf kılıf kullandığımda odak sorunu oluyor.Kılıfsız bir sorun yok dünden beri deniyorum :)

Üst Alt