Sohbet Mi Note 10/CC9 Pro Kullanıcı Yorumları

İbrahim BAŞ

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
xiaomi not10
Konular
10
Güzel secim hayirli olsun hocam bende samsung s8 ve son olarak not8 serisinden mi not 10 gectim yani anlayacağın Samsung gözümden baya düştü bin basar herşeyi ile seçimin harika kullandıkça daha da tat alacağından eminim

Hayata dair

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mi note 10
Konular
0
Sonunda bende Xioami Mi Note 10 Pro yu aldım. Almadan önce, acaba çin malı telefonu beğenirmiyim, sorun yaşarmıyım ve imei kopyalama vs konularında çok tereddüt etmiştim. Sağolsunlar forumdaki Fiyakalim, dark_guest ve enjoy_mi adlı üyelere danıştıktan sonra alabildim.

1- Daha Türkiyeye gelmedi ama en az 7000 TL gibi bir fiyata geleceğine eminim ama ben 3450 TL ye imei kayıtsız aldım (Umarım elimde patlamaz :)).

2- Telefon tam bir amiral gemisi telefon gibi. Yıllarca Samsung galaxy S serisi kullanan biri olarak bu hissiyatı aldım.

3- Kamerası gerçekten çok iyi, kullanması çok kolay. Elimi sabit tutamadığım zamanlar bile fotoğrafı çok iyi çekiyor. Gece çekimi mükemmel, 50x zoom la Ay'ın fotoğrafını çekip arkadaşlarıma gösterdim. Ellerinde olan 9000 TL lik telefonların bile böyle iyi çekemediğini söyledirler.

4-Bu telefona yapılan en çok eleştri alan işlemcisin de, evet çok iyi değil ama genede işlemleri hızlı yaptığını ve oyunların rahatlıkla oynanabildiğini söyleyebilirim.

5- 1 saatte tam şarj oluyor. Ama 4000 mah telefonum kadar şarjı dayanmıyor. Umarım yazılım güncellemelerinden sonra bu olay düzelir.

Şimdilik söyleyeceklerim bunlar. (Ay çekimlerinin elim hafiften titreyerek 1x ve 50x de çektiğim fotoğrafları ekte paylaşıyorum)
Hayırlı olsun

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Sonunda bende Xioami Mi Note 10 Pro yu aldım. Almadan önce, acaba çin malı telefonu beğenirmiyim, sorun yaşarmıyım ve imei kopyalama vs konularında çok tereddüt etmiştim. Sağolsunlar forumdaki Fiyakalim, dark_guest ve enjoy_mi adlı üyelere danıştıktan sonra alabildim.

1- Daha Türkiyeye gelmedi ama en az 7000 TL gibi bir fiyata geleceğine eminim ama ben 3450 TL ye imei kayıtsız aldım (Umarım elimde patlamaz :)).

2- Telefon tam bir amiral gemisi telefon gibi. Yıllarca Samsung galaxy S serisi kullanan biri olarak bu hissiyatı aldım.

3- Kamerası gerçekten çok iyi, kullanması çok kolay. Elimi sabit tutamadığım zamanlar bile fotoğrafı çok iyi çekiyor. Gece çekimi mükemmel, 50x zoom la Ay'ın fotoğrafını çekip arkadaşlarıma gösterdim. Ellerinde olan 9000 TL lik telefonların bile böyle iyi çekemediğini söyledirler.

4-Bu telefona yapılan en çok eleştri alan işlemcisin de, evet çok iyi değil ama genede işlemleri hızlı yaptığını ve oyunların rahatlıkla oynanabildiğini söyleyebilirim.

5- 1 saatte tam şarj oluyor. Ama 4000 mah telefonum kadar şarjı dayanmıyor. Umarım yazılım güncellemelerinden sonra bu olay düzelir.

Şimdilik söyleyeceklerim bunlar. (Ay çekimlerinin elim hafiften titreyerek 1x ve 50x de çektiğim fotoğrafları ekte paylaşıyorum)
Hayırlı olsun güle güle kullanın...

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Arkadaşlar ben de çok sabırsızdım bu cihazla ilgili ve malum yollardan getiren bir arkadaştan aldım 3500TL ye. Üzerinde geliştirici sürümü yüklüydü. Sonraki güncellemeleri de yükleyemedim sorun çıkardı. Şu an üzerindeki sürümden kaynaklı olduğunu düşündüğüm ufak tefek takılmalar yaşıyorum zaman zaman. Ayrıca 5200'lük bataryanın da tam performansını veremediğini düşünüyorum. Bundan önce 4400 lük mate 10 P vardı 1.5 yıl kullandım yine de 35-36 saatleri rahat deviriyordu. Ama c9 pro o kapasiteye rağmen yoğun kullanımda (yoğun dediğim hiç oyun oynamam, telefon, internet, bol bol sahibinden de gezmek) bir günü ancak görüyor. Sakin kullanımda ise 30 saat falan gidiyor. Ama şarj olma süresi çok hızlı. 1 saatte yüzde 10 dan yüzde 100'e doluyor. Ama elinize alıyorsunuz cihazı 1-2 dakika kullanıyorsunuz ve bir anda 97 lere geriliyor. Bu da psikolojisini bozuyor adamın. Ama ben bunların hepsinin yüklü sürümden kaynaklandığını düşünüyorum. Global Rom'un fastboot versiyonu düşünce onu kuracağım. Kamerasına gelince gün ışığında muhteşem işler çıkarıyor. Işık azaldığında ise aynı performansı sergileyemiyor. Bazı kareler grenli olabiliyor. 108 mp lik kamerası efsane. Ama yine yazılımdan kaynaklı olduğunu düşündüğüm gece modunda fotoğraf çekmek istediğinizde etrafı yavaş yavaş aydınlatması gerekirken (mate 10 p de ölyeydi) simsiyah bir fotoğraf çekiyor. Zoom kamerası da gün ışığında çok başarılı. Macro kamera da öyle. Onun dışında telefon biraz ağır. Ekranı çok premium duruyor. Ama o ekranı koruyacak koruyucu bulmak bir dert. İnternetten buldum bir tane taktırdım dokunmatik mala bağladı, parmak izi çalışmaz oldu. Daha sonra p30 pro ile aynı olduğunu iddia eden bir mağazaya 60 TL karşılığı taktıdrım hissiyat falan düzeldi ama kenarlardan açma yaptı. Adam 10 gün sonra mi note 10 için olandan getirecekmiş. Ekrandan parmak izi çok seri çalışmıyor. Yüz tanıma ise gözlüklü anlar hariç muhteşem çalışıyor. Neredeyse her açıdan alıyor yüzünüzü. Ama gözlük varsa açmıyor genelde kilidi o gözleri görmek istiyorum diyor :) Şimdilik 10 günlük izlenimlerim bunlar arkadaşlar. Sormak istediğiniz bir şey olursa elimden geldiğince yanıt verebilirim. Ama her şeye rağmen bu paraya 7-8 binlik telefon kalitesini hissediyorsunuz.
Yüz tanıma olayında poco f1 i tek geçerim.gözlüklü baretli sigaralı ve zifiri karanlıkta anında açıyor

thumt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ümit
Cihazım
Yok
Konular
0
Arkadaşlar merhaba. Cihazı facebook sahibinden gibi yerlerde 2800 3000 civarına satıyorlar. Sizce garantisiz kayıtsız alınır mı? Alınırsa da imei işlemi nasıl yapılıyor, güncelleme yapınca imei siliniyor mu?

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
6 ocaktan beri kullanıyorum Cihazım 8/128 Tr cihazı. kameradan çok memnunum fakat gece çekimlerinde bence henüz istenilen düzeyde değil. Herşey kas gücü değil. Yazılımda gerekiyor. Gece modunu Huaweı P30 pro kadar beğenmedim. çok vasat, belkide ben becerememişimdir ama çok greenli çekiyor. bunun dışında pil tüketimi en çok moralimi bozan şey. Bakıyorsun 5260 mah pil var nerdeyse eski nesil powerbanklar kadar ama tüketimi bekleme modu dahil çok yüksek. pil tasarruf moduna alıyorsun aynı. adamlar pil tararruf modunu traştan koymuşlar sanki. Yeni güncelleme bekliyorum cihazdaki mevcut sürüm 11.0.7.0. çinde mi note 10 için android 10 beta testleri başlamış umarım yakında bir güncelleme gelir pil tüketimi, parmak izi okuyucu hızı, resimleri işleme hızı iyileşir. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim bu arama rehber gibi uygulamalarda root ve rom atmadan google uygulamaları dışında xiaomi'nin kendi veya bildiğiniz stabil çalışan rehber ve arama uygulamasını kuramıyor muyuz ? Cihazı kullanan ve şunu da yapsan faydalı olur diyeceğiniz şeyler varsa birbirimizin bilgilerinden faydalanmak isterim angel~~

Bedran47

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bedrettin
Cihazım
Mi Note 10 PRO
Konular
5
Mi Note 10 Pro Kullanıcısıyım, Artısıyla eksisiyle yorumlamak istiyorum..

Öncelikle cihaz ağır daha öncesin de hafif ve ince telefon kullanıyorsanız alışmanız zaman alır. Video izlerken bir noktadan sonra tutulmayacak ağırlığa geliyor.

Kutudan çıkar çıkmaz kendi jelatini çıkardım ben çıkardım, kullanmaya başlayınca kılcal çizikler olduğunu fark ettim kılcal çiziklere karşı çok hassas. Çok dikkatli kullanmama rağmen bir hafta içinde birkaç kılcal çizik oluştu.

Gelen aramayı yanıtladığım zaman arama ekranı ve kişi bilgileri 1-2 sn. sonra ekrana geliyor.

Sosyal medya bildirimlerini tek tek kendim ayarlamak zorunda kaldım. Gelen bildirim kapalı ekranda gözükmüyordu, bildirim panelinde gözükmüyordu ve uygulama üzerinde rakam ile rozet çıkmıyordu. Tek tek bildirim panelinden halletim. ardından şöyle bir sorun baş verdi: Gelen sosyal medya bildirimi ve mesaj bildirimini Çentiğin yanından kayan ekrandan gelen mesaja tıklamadan kaldırıyorum ardından rozetler okunmuş gibi kalkıyor. Gelen mesajı okumama rağmen bildirim rozeti okunmuş gibi kayboluyor.

Rahatsız etme modun da titreşim aktif olmasına rağmen gelen çağrı da titreşim şiddeti çok düşük ve ne yazık ki bir türlü gelen çağrıda titreşim şiddetini ayarlayacak bir ayar bulamadım.

Şarj %100 olmasına rağmen şarj ikonu üzerindeki yıldırım sembolü gitmiyor.

Galeri de fotoğraf dizili üzerinde isim dememe rağmen sürekli konum çıkıyor. Galeri düzeni çok karmaşık.

Harici uygulama olmamasına rağmen telefon uygulamalarını(Müzik çalar,Temizleyici vs.) kullanınca reklam çıkması çok saçma.

Şu ana kadar yaşadığım sıkıntılar bunlar. Onun dışında bu problem çözüldüğü takdir de muazzam telefon.

xfiles33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
xiaomi a1
Konular
0
Bende yaklaşık 1 hafta önce aldım. Benim sıkıntım Left to survive isimli oyunda acaip kasıyor. 11.0.13 global sürüm yüklü

berkesekerci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berke
Cihazım
İphone
Konular
4
Mi Note 10 Pro Kullanıcısıyım, Artısıyla eksisiyle yorumlamak istiyorum..

Öncelikle cihaz ağır daha öncesin de hafif ve ince telefon kullanıyorsanız alışmanız zaman alır. Video izlerken bir noktadan sonra tutulmayacak ağırlığa geliyor.

Kutudan çıkar çıkmaz kendi jelatini çıkardım ben çıkardım, kullanmaya başlayınca kılcal çizikler olduğunu fark ettim kılcal çiziklere karşı çok hassas. Çok dikkatli kullanmama rağmen bir hafta içinde birkaç kılcal çizik oluştu.

Gelen aramayı yanıtladığım zaman arama ekranı ve kişi bilgileri 1-2 sn. sonra ekrana geliyor.

Sosyal medya bildirimlerini tek tek kendim ayarlamak zorunda kaldım. Gelen bildirim kapalı ekranda gözükmüyordu, bildirim panelinde gözükmüyordu ve uygulama üzerinde rakam ile rozet çıkmıyordu. Tek tek bildirim panelinden halletim. ardından şöyle bir sorun baş verdi: Gelen sosyal medya bildirimi ve mesaj bildirimini Çentiğin yanından kayan ekrandan gelen mesaja tıklamadan kaldırıyorum ardından rozetler okunmuş gibi kalkıyor. Gelen mesajı okumama rağmen bildirim rozeti okunmuş gibi kayboluyor.

Rahatsız etme modun da titreşim aktif olmasına rağmen gelen çağrı da titreşim şiddeti çok düşük ve ne yazık ki bir türlü gelen çağrıda titreşim şiddetini ayarlayacak bir ayar bulamadım.

Şarj %100 olmasına rağmen şarj ikonu üzerindeki yıldırım sembolü gitmiyor.

Galeri de fotoğraf dizili üzerinde isim dememe rağmen sürekli konum çıkıyor. Galeri düzeni çok karmaşık.

Harici uygulama olmamasına rağmen telefon uygulamalarını(Müzik çalar,Temizleyici vs.) kullanınca reklam çıkması çok saçma.

Şu ana kadar yaşadığım sıkıntılar bunlar. Onun dışında bu problem çözüldüğü takdir de muazzam telefon.
Çok ilginç bende 1 haftadır kullanıyorum bu sorunlarla hiç karşılaşmadım kutudan bu sürümle çıktı
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

İbrahim BAŞ

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
xiaomi not10
Konular
10
Bence de ilginc Bende kullaniyorum 2 ay oldu hic bu sorunlarla karşılaşmadım ve gayette memnunum 1 hafta boyunca da jelatinsiz kullandim kılcal çizik olmasi biraz zor gorilla glass 5 ile korunuyor ekrani

Üst Alt