Sohbet Mi Note 10/CC9 Pro Kullanıcı Yorumları

Centasci

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Mi 10 Ultra
Meslek
İBB
Konular
77
Sonunda bende Xioami Mi Note 10 Pro yu aldım. Almadan önce, acaba çin malı telefonu beğenirmiyim, sorun yaşarmıyım ve imei kopyalama vs konularında çok tereddüt etmiştim. Sağolsunlar forumdaki Fiyakalim, dark_guest ve enjoy_mi adlı üyelere danıştıktan sonra alabildim.

1- Daha Türkiyeye gelmedi ama en az 7000 TL gibi bir fiyata geleceğine eminim ama ben 3450 TL ye imei kayıtsız aldım (Umarım elimde patlamaz :)).

2- Telefon tam bir amiral gemisi telefon gibi. Yıllarca Samsung galaxy S serisi kullanan biri olarak bu hissiyatı aldım.

3- Kamerası gerçekten çok iyi, kullanması çok kolay. Elimi sabit tutamadığım zamanlar bile fotoğrafı çok iyi çekiyor. Gece çekimi mükemmel, 50x zoom la Ay'ın fotoğrafını çekip arkadaşlarıma gösterdim. Ellerinde olan 9000 TL lik telefonların bile böyle iyi çekemediğini söyledirler.

4-Bu telefona yapılan en çok eleştri alan işlemcisin de, evet çok iyi değil ama genede işlemleri hızlı yaptığını ve oyunların rahatlıkla oynanabildiğini söyleyebilirim.

5- 1 saatte tam şarj oluyor. Ama 4000 mah telefonum kadar şarjı dayanmıyor. Umarım yazılım güncellemelerinden sonra bu olay düzelir.

Şimdilik söyleyeceklerim bunlar. (Ay çekimlerinin elim hafiften titreyerek 1x ve 50x de çektiğim fotoğrafları ekte paylaşıyorum)
IMEI repair den sonra acaba band 20 problemi olur mu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar benimde merak ettiğim IMEI repair den sonra band 20 problemi olur mu kırsal yerlerde ormanlık alanlarda 4.5 g çekmiyor mi 9se de mesela

figo83alex

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
2
Bu arada içinden çıkan kılıf dışında kılıf ve ekran koruyucu kullanan varmı yada tavsiyesi olan.

Mi Note 10 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

VIEMORTEM

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
note 10
Konular
2
Bu arada içinden çıkan kılıf dışında kılıf ve ekran koruyucu kullanan varmı yada tavsiyesi olan.

Üstad spigenin üretmiş olduğu kılıf çok iyi bende almayı düşünüyorum.

İbrahim BAŞ

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
xiaomi not10
Konular
10
Spigen kılıfları cok kaba kötü duruyor agirlastiriyor telefonu

figo83alex

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
2
Spigen kılıfları cok kaba kötü duruyor agirlastiriyor telefonu
Estetik, ergonomi ve koruyuculuk açısından bunların 3 unude kapsayan kılıf yok herhalde. Birşeyler den odunvermek lazım

ezgi07

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EZGİ
Cihazım
mi note 10
Meslek
İNŞAAT MÜHENDİSİ
Konular
0
Mi Note 10 Pro Kullanıcısıyım, Artısıyla eksisiyle yorumlamak istiyorum..

Öncelikle cihaz ağır daha öncesin de hafif ve ince telefon kullanıyorsanız alışmanız zaman alır. Video izlerken bir noktadan sonra tutulmayacak ağırlığa geliyor.

Kutudan çıkar çıkmaz kendi jelatini çıkardım ben çıkardım, kullanmaya başlayınca kılcal çizikler olduğunu fark ettim kılcal çiziklere karşı çok hassas. Çok dikkatli kullanmama rağmen bir hafta içinde birkaç kılcal çizik oluştu.

Gelen aramayı yanıtladığım zaman arama ekranı ve kişi bilgileri 1-2 sn. sonra ekrana geliyor.

Sosyal medya bildirimlerini tek tek kendim ayarlamak zorunda kaldım. Gelen bildirim kapalı ekranda gözükmüyordu, bildirim panelinde gözükmüyordu ve uygulama üzerinde rakam ile rozet çıkmıyordu. Tek tek bildirim panelinden halletim. ardından şöyle bir sorun baş verdi: Gelen sosyal medya bildirimi ve mesaj bildirimini Çentiğin yanından kayan ekrandan gelen mesaja tıklamadan kaldırıyorum ardından rozetler okunmuş gibi kalkıyor. Gelen mesajı okumama rağmen bildirim rozeti okunmuş gibi kayboluyor.

Rahatsız etme modun da titreşim aktif olmasına rağmen gelen çağrı da titreşim şiddeti çok düşük ve ne yazık ki bir türlü gelen çağrıda titreşim şiddetini ayarlayacak bir ayar bulamadım.

Şarj %100 olmasına rağmen şarj ikonu üzerindeki yıldırım sembolü gitmiyor.

Galeri de fotoğraf dizili üzerinde isim dememe rağmen sürekli konum çıkıyor. Galeri düzeni çok karmaşık.

Harici uygulama olmamasına rağmen telefon uygulamalarını(Müzik çalar,Temizleyici vs.) kullanınca reklam çıkması çok saçma.

Şu ana kadar yaşadığım sıkıntılar bunlar. Onun dışında bu problem çözüldüğü takdir de muazzam telefon.

Bir sorunu çözelim. Reklam çıkması kurulumla ilgili. En baştaki kurulumda "tavsiyeleri al" butonu default olarak aktif geliyor ve onu kapatmadan kurarsanız reklam önerileri vs çıkabiliyor karşınıza. Ayarlar//Ana ekran//En altta tavsiyeleri göster butonunu kapatırsanız sanırım sorununuz çözülecektir.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Bedran47 ezgi07 linki okuyup/incelemekte fayda var...

ezgi07

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EZGİ
Cihazım
mi note 10
Meslek
İNŞAAT MÜHENDİSİ
Konular
0
"Mi 9tpro mu Note 10 mu?" derken ben de Mi Note 10 ile aranıza katıldım. İşlemci olarak 9tpro, kamera ve batarya olarak Note10 önde olunca seçmek zor oldu ama sonunda karar verip aldım. Birkaç sorum olacak:
1- Diyelim ki telefonumda 2 adet gmail, 1 adet de mi hesabım var ve ben bunlardan sadece bir gmail hesabımdaki kişileri rehberimde görmek istiyorum. Daha önce Redmi'lerde ve Mi 5s'te bunu direkt ayarlardan yapabiliyordum. Ancak Mi Note 10'da bunu bulamadım. Telefonum global, kararlı. Bu rehber ayarını yapabilen var mı?
2- Slow motion çekimde neden çekim karanlık oluyor ?
3- Arama ve smslerin google olmasına rom atmak hariç çözüm bulabilen var mı ?
4- Bu telefonu gimble ile kullanabilen var mı? Varsa denge ağırlık kullanılması zorunlu mu?
5- Görüşme kaydetmek için rom atmak haricinde çözüm bulabilen var mı?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
"Mi 9tpro mu Note 10 mu?" derken ben de Mi Note 10 ile aranıza katıldım. İşlemci olarak 9tpro, kamera ve batarya olarak Note10 önde olunca seçmek zor oldu ama sonunda karar verip aldım. Birkaç sorum olacak:
1- Diyelim ki telefonumda 2 adet gmail, 1 adet de mi hesabım var ve ben bunlardan sadece bir gmail hesabımdaki kişileri rehberimde görmek istiyorum. Daha önce Redmi'lerde ve Mi 5s'te bunu direkt ayarlardan yapabiliyordum. Ancak Mi Note 10'da bunu bulamadım. Telefonum global, kararlı. Bu rehber ayarını yapabilen var mı?
3- Rehberin google olmasına rom atmak hariç çözüm bulabilen var mı ?
4- Bu telefonu gimble ile kullanabilen var mı? Varsa denge ağırlık kullanılması zorunlu mu?

Tüm soruların cevabı rom atmak maalesef haha--

Garantili değilse rom atıp kullanın.

VIEMORTEM

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
note 10
Konular
2
3- Arama ve smslerin google olmasına rom atmak hariç çözüm bulabilen var mı ?
Güzel tercih yapmışsınız hayırlı olsun.Bence 730g işlemcinin günlük kullanıcı için yapamadığı beceremediği birşey/bir eksiklik yok gibi. Note 10 kesinlikle premium hissettiren bir cihaz...

Üst Alt