MIUI 12.5 Mi Note 10 / CC9 Pro - Endonezya Kararlı Rom V12.5.1.0.RFDIDXM [Android 11] İndirme Bağlantıları

nasty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selçuk
Cihazım
note 10
Konular
3
Merhabalar kardeşim, resmi rom olduğu için dosyalar şifreli TWRP den değil o. TWRP den data wipe yaparsanız dosyalarınız silinir ve şifre kalkar ama onu yapmayın tavsiye etmiyorum çünkü roma güncelleme gelebilir resmi rom çünkü sonuçta. Bu kurulum TWRP gerekmeden magisk kurma yöntemidir, zor uzun gibi görünebilir ama çok basit ve kısa aslında.

- Endonezya fastboot dosyasını bilgisayara klasöre çıkarın ve çıkardığınız dosyayı açın içinde images klasörü var burada boot.img dosyası var bu dosyayı telefonunuzun hafızasına atın (Bilgisayardan romun Fastboot dosyasını sildiyseniz bu dosyayı size gönderebilirim ama inşallah silmemişsinizdir)

- Ekte verdiğim "ADB - Fastboot Tool.zip" bu dosyayı indirin ve yine bilgisayarınıza dosyaları çıkarın

- Dosyanın içinde "Magisk-v23.0.apk" bu son sürüm magisk apk'yı telefonunuza kurun

- Telefonunuzdan Magisk uygulamasını çalıştırın, Magisk başlığının sağ tarafında yükle seçeneği var ona tıklayın, ileri diyin, "Dosya Seçin ve Yamalayın" bu seçeneği seçin ve telefona attığımız boot.img dosyasını seçin, download klasörüne magisk_patched.img benzeri isimli bir img dosyası oluşturacak bu dosyayı bilgisayara alın ve "ADB - Fastboot Tool" klasörüne atın.

- Telefonunuzu fastboot moda alın bilgisayara bağlayın

- "ADB - Fastboot Tool" klasöründeki "START.cmd" yi çalıştırın ve şu kodları yazın

- fastboot flash boot patched_magisk.img yazıp enterlayın (patched_magisk.img bunun yerine dosya adı neyse onu yazın)

- fastboot reboot yazıp enterlayın ve bitti telefonunuz yeniden başlar ve açılır magisk işi tamamdır.

Takıldığınız yer olursa yazın yardımcı olurum inşallah. Bu arada romu nasıl buldunuz fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.
Selamlar. Çok çok teşekkür ederim. Yükledim. Ancak kendi yöntemimi buldum :) Sizin gönderdiğinizi uygulamak için biraz geç kaldım. Ancak sorun yok. Şimdi de çalışıyor. Tekrar tekrar teşekkür ederim. Sağolun.

cadoky

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ulaş çolaker
Cihazım
Mi Note 10
Konular
7
Merhaba yukardaki arkadaş magisk ile ilgili sorun yaşadığını belirtmiş ve fastboot'tan kurulum yapamayanlar için OTG dönüştürücü kullanarak bir USB bellek bağlarsanız TWRP'de dosyalar şifreli olsa bile USB bellek içindeki .zip dosyalarını kurabilirsiniz. 1 kere bu işlemi yaptıktan sonra yüklemek istediğiniz başka .zip dosyası varsa magisk içinden yükleyebilirsiniz.

Yusuferoglu01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF EROĞLU
Cihazım
Cc9 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Garip bir sorun yaşıyorum. Romdan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü bu ayın 15 ine kadar hiçbir sorun yoktu, sorun şu, youtube uygulamasından izlediğim videolar geçmişe düşmüyor, bu yüzden kaldığım yerden devam da edemiyorum. Chrome dan falan izleyince sorun yok. Youtube geçmişi falan hepsi açık, yine de kapattım geri açtım falan nafile. Daha sonra izle ye ekleyebiliyorum ama orada da sıfırdan başlıyorum yine çünkü geçmişe düşmüyor. Bu romu kullanıyorum. Vanced falan yükledim onda da sorun aynı şekil devam

Yusuferoglu01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF EROĞLU
Cihazım
Cc9 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Garip bir sorun yaşıyorum. Romdan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü bu ayın 15 ine kadar hiçbir sorun yoktu, sorun şu, youtube uygulamasından izlediğim videolar geçmişe düşmüyor, bu yüzden kaldığım yerden devam da edemiyorum. Chrome dan falan izleyince sorun yok. Youtube geçmişi falan hepsi açık, yine de kapattım geri açtım falan nafile. Daha sonra izle ye ekleyebiliyorum ama orada da sıfırdan başlıyorum yine çünkü geçmişe düşmüyor. Bu romu kullanıyorum. Vanced falan yükledim onda da sorun aynı şekil devam
Sorun çözüldü. AdAway reklam engelleyicidenmiş, bu adresi izin verilen kısmına ekleyince sorun düzeldi.

neomate53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
4
bende rom gayet akıcı hatta android 9 miui 11 akıcılığı var telefonda desem yalan olmaz. Ancak abuk subuk sorunlar var.

İnstagramda birisiyle konuşuyorsun mesela sonra konuşman bitiyor kapatıyorsun , 1 saat sonra bildirim geliyor konuştuğun kişiden mesaj var diye açıp giriyorsun halbuki zaten konuştuğun mesajlar var. İnstagram resmen çöp bende şuan. 4 k video çekiminde sanki takılmalar oluyor. Buna benzer birkaç sorun daha var ama aklıma gelmiyor.

Yusuferoglu01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF EROĞLU
Cihazım
Cc9 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
bende rom gayet akıcı hatta android 9 miui 11 akıcılığı var telefonda desem yalan olmaz. Ancak abuk subuk sorunlar var.

İnstagramda birisiyle konuşuyorsun mesela sonra konuşman bitiyor kapatıyorsun , 1 saat sonra bildirim geliyor konuştuğun kişiden mesaj var diye açıp giriyorsun halbuki zaten konuştuğun mesajlar var. İnstagram resmen çöp bende şuan. 4 k video çekiminde sanki takılmalar oluyor. Buna benzer birkaç sorun daha var ama aklıma gelmiyor.
Hocam bende instagrama dediğiniz sorunlar yok çok şükür. Video çekerken de donma olmuyor. Ben bu romda daha hiçbir sorun görmedim küçük bile. Bi tek youtube geçmiş sorunu yaşadım o da romla alakalı değilmiş root reklam engelleyici engelliyormuş youtube sitesine izin verince o da düzeldi çok şükür. Bu romu çıktığından beri kullanıyorum ve hiç başka roma geçmeyi de düşünmedim çünkü dediğiniz gibi rom akıyor ve bende hatasız. Şarj olayı da gayet iyi çok memnunum

viper17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Xiaomi Mi4c
Konular
0

neomate53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
4
eu son stabili kurdum bakayım diye xiaomi her zamanki gibi şaşırtmadı rom çöp :D . Şimdi global endonezya yı tekrar yüklüyorum ve attığın instagram uygulamasını indirip deneyeceğim hocam. Teşekkür ediyorum

viper17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Xiaomi Mi4c
Konular
0
eu son stabili kurdum bakayım diye xiaomi her zamanki gibi şaşırtmadı rom çöp :D . Şimdi global endonezya yı tekrar yüklüyorum ve attığın instagram uygulamasını indirip deneyeceğim hocam. Teşekkür ediyorum
masik p üstüne rom yok

neomate53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
4
Endonezya dan memnun olmayanlar EEA ya geçiş yapabilirler . Ben ısınma ve temizleyici sorunundan sonra EEA stabile geçtim, en az onun kadar akıcı çalışıyor ısınma hiç olmadı.

Üst Alt