MIUI 12.5 Mi Note 10 / CC9 Pro - Endonezya Kararlı Rom V12.5.1.0.RFDIDXM [Android 11] İndirme Bağlantıları

Yusuferoglu01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF EROĞLU
Cihazım
Cc9 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Selamlar. Acaba magisk kurmada sorun var mı? 12.1 de magisk kuramadığım için one os a geçtim. Aynı sorun devam ediyor ise geçmeyeceğim. Kolay gelsin.

Bu romu ilk kurduğumdan beri rom değiştirmedim çünkü çok memnunum. Kurduğumdan beri magisk kullanıyorum sorunsuz bir şekilde

nasty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selçuk
Cihazım
note 10
Konular
3
Bu romu ilk kurduğumdan beri rom değiştirmedim çünkü çok memnunum. Kurduğumdan beri magisk kullanıyorum sorunsuz bir şekilde
Çok teşekkür ederim. Acaba direkt one os tan geçiş yapabilir miyim? Yoksa sürüm düşürmem gerekir mi?

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Çok teşekkür ederim. Acaba direkt one os tan geçiş yapabilir miyim? Yoksa sürüm düşürmem gerekir mi?

Twrp üzerinden format data yapın ve yüklemeyi yapın, eğer hata verirse fastboot üzerinden global yükleyin, twrp atın ve bu romu üzerine kurun. One os 12.6 diye geçiyordu yanlış hatırlamıyorsam, belki hata verebilir diye bu yolu önerdim.

nasty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selçuk
Cihazım
note 10
Konular
3
Twrp üzerinden format data yapın ve yüklemeyi yapın, eğer hata verirse fastboot üzerinden global yükleyin, twrp atın ve bu romu üzerine kurun. One os 12.6 diye geçiyordu yanlış hatırlamıyorsam, belki hata verebilir diye bu yolu önerdim.
Sağ olun Mustafa Bey. Yusuf Bey de benimle aynı durumdaydı sanırım. Yükleme yaptıktan sonra sonucu buradan paylaşırım.

Yusuferoglu01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF EROĞLU
Cihazım
Cc9 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Sağ olun Mustafa Bey. Yusuf Bey de benimle aynı durumdaydı sanırım. Yükleme yaptıktan sonra sonucu buradan paylaşırım.
Evet ama endonezya rom fastboot olduğu için istediğiniz romdan geçiş yapabilirsiniz önemi yok. Ben o sorunu OneOs roma geçerken yaşamıştım fastboot sürümlerde sorun olmaz. One os ye geçer yaparken öyle bir sorun yaşarsanız Mustafa abinin de dediği gibi global fastboot yükleyin oluyor

Yusuferoglu01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF EROĞLU
Cihazım
Cc9 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Basit birşey, olmasa da olur ama son uygulamaları temizlediğimizde örneğin "205MB Temizlendi" yazıyor ya hani küçük anlık bildirim, bunu kapatmanın bir yolu var mı acaba?

nasty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selçuk
Cihazım
note 10
Konular
3
Evet ama endonezya rom fastboot olduğu için istediğiniz romdan geçiş yapabilirsiniz önemi yok. Ben o sorunu OneOs roma geçerken yaşamıştım fastboot sürümlerde sorun olmaz. One os ye geçer yaparken öyle bir sorun yaşarsanız Mustafa abinin de dediği gibi global fastboot yükleyin oluyor
Çok teşekkür ederim

nasty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selçuk
Cihazım
note 10
Konular
3
Selamlar. Telefonuma format atarak romu kurdum. Sıkıntı olmadı. Ancak telefonumda şifre olmadığı halde twrp dosyalarımı şifreli gösteriyor. Maalesef magisk kuramıyorum. Acaba Kullanmış olduğunuz twrp dosyasını paylaşma imkanınız var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Yusuferoglu01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF EROĞLU
Cihazım
Cc9 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Merhabalar kardeşim, resmi rom olduğu için dosyalar şifreli TWRP den değil o. TWRP den data wipe yaparsanız dosyalarınız silinir ve şifre kalkar ama onu yapmayın tavsiye etmiyorum çünkü roma güncelleme gelebilir resmi rom çünkü sonuçta. Bu kurulum TWRP gerekmeden magisk kurma yöntemidir, zor uzun gibi görünebilir ama çok basit ve kısa aslında.

- Endonezya fastboot dosyasını bilgisayara klasöre çıkarın ve çıkardığınız dosyayı açın içinde images klasörü var burada boot.img dosyası var bu dosyayı telefonunuzun hafızasına atın (Bilgisayardan romun Fastboot dosyasını sildiyseniz bu dosyayı size gönderebilirim ama inşallah silmemişsinizdir)

- Ekte verdiğim "ADB - Fastboot Tool.zip" bu dosyayı indirin ve yine bilgisayarınıza dosyaları çıkarın

- Dosyanın içinde "Magisk-v23.0.apk" bu son sürüm magisk apk'yı telefonunuza kurun

- Telefonunuzdan Magisk uygulamasını çalıştırın, Magisk başlığının sağ tarafında yükle seçeneği var ona tıklayın, ileri diyin, "Dosya Seçin ve Yamalayın" bu seçeneği seçin ve telefona attığımız boot.img dosyasını seçin, download klasörüne magisk_patched.img benzeri isimli bir img dosyası oluşturacak bu dosyayı bilgisayara alın ve "ADB - Fastboot Tool" klasörüne atın.

- Telefonunuzu fastboot moda alın bilgisayara bağlayın

- "ADB - Fastboot Tool" klasöründeki "START.cmd" yi çalıştırın ve şu kodları yazın

- fastboot flash boot patched_magisk.img yazıp enterlayın (patched_magisk.img bunun yerine dosya adı neyse onu yazın)

- fastboot reboot yazıp enterlayın ve bitti telefonunuz yeniden başlar ve açılır magisk işi tamamdır.

Takıldığınız yer olursa yazın yardımcı olurum inşallah. Bu arada romu nasıl buldunuz fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• ADB - Fastboot Tool.zip
    6 MB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:

Yusuferoglu01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF EROĞLU
Cihazım