MIUI 12.5 Mi Note 10 / CC9 Pro - Endonezya Kararlı Rom V12.5.1.0.RFDIDXM [Android 11] İndirme Bağlantıları

viper17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Xiaomi Mi4c
Konular
0
Endonezya dan memnun olmayanlar EEA ya geçiş yapabilirler . Ben ısınma ve temizleyici sorunundan sonra EEA stabile geçtim, en az onun kadar akıcı çalışıyor ısınma hiç olmadı.
EEA rom da xiaomi telemetry ve bloatware sayısı diğer romlara göre daha az çünkü. Ayrıca Widevine L1 sertifikası mevcut

neomate53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
4
EEA rom da xiaomi telemetry ve bloatware sayısı diğer romlara göre daha az çünkü. Ayrıca Widevine L1 sertifikası mevcut
aynen hocam bide gereksiz sistem uygulamarınıda kaldırdım bayağı iyi oldu şuan :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

aynen hocam bide gereksiz sistem uygulamarınıda kaldırdım bayağı iyi oldu şuan :) Gözüme çarpan tek sıkıntı diğer romlarda olduğu gibi , ekrandaki tuşları kaldırıp hareket moduna alınca klavye sorunluçalışıyor. Endonezyada ' da böyleydi diğer custom romlardada. klavyede sayı bölümü açıldığı zaman 7 tuşu sorunlu çalışıyor :D

viper17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Xiaomi Mi4c
Konular
0
aynen hocam bide gereksiz sistem uygulamarınıda kaldırdım bayağı iyi oldu şuan :) Gözüme çarpan tek sıkıntı diğer romlarda olduğu gibi , ekrandaki tuşları kaldırıp hareket moduna alınca klavye sorunluçalışıyor. Endonezyada ' da böyleydi diğer custom romlardada. klavyede sayı bölümü açıldığı zaman 7 tuşu sorunlu çalışıyor :D
klavyede sayı bölümü açıldığı zaman 7 tuşu sorunlu çalışıyor derken basmıyor mu? SS atabilir misiniz? Google klavye yüklemeyi/güncellemeyi denediniz mi

neomate53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
4
klavyede sayı bölümü açıldığı zaman 7 tuşu sorunlu çalışıyor derken basmıyor mu? SS atabilir misiniz? Google klavye yüklemeyi/güncellemeyi denediniz mi
hocam şöyle bi sorun detaylı anlatayım ; tam ekran hareket moduna aldık diyelim navigasyon tuşlarını iptal ettik , Bütün romlarda hareket modunda klavye yazılarında ve üst sayı tuşlarına basarken hiçbir sorun olmuyor ancak, mesela banka uygulamasına giriyorsunuz şifre bölümüne geldiğiniz zaman klavye kendiliğinden değişip sayı tuşları açılıyor. Sonrasında sol altta olan 7 tuşuna bastığında basıyor sorun yok ama tuşa bastığın zaman tepki vermiyor. Mesela tuşa basıldığı anda orda bi koyu renge dönüşüyor anlık(Google Klavye). Titreşimdeyken daha net anlaşılıyor tepki vermediği. Mesela basıyosun titremeside böyle geç geliyor, geç tepki veriyor basmadı sanıyorsun ama basıyor :D. Dokunmatikte mi sorun var diyip donanım testi yaptım ancak hiçbir sorun yok.

Denzel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Savaş
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
0
Arkadaşlar selam telefonu yeni aldım fabrika ayarlarına döndürdüm imei uçtu, şimdi yeniden düzeltip bu romu kurmak istiyorum romu kurduktan sonra twrp kaldırmak istiyorum yarın öbür gün telefonu yine sıfırlamak için fabrika ayarlarına geri döndürsem imei yine gider mi, normalde snapdragon da gitmemesi gerekiyor imei bildiğim kadarıyla

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Arkadaşlar selam telefonu yeni aldım fabrika ayarlarına döndürdüm imei uçtu, şimdi yeniden düzeltip bu romu kurmak istiyorum romu kurduktan sonra twrp kaldırmak istiyorum yarın öbür gün telefonu yine sıfırlamak için fabrika ayarlarına geri döndürsem imei yine gider mi, normalde snapdragon da gitmemesi gerekiyor imei bildiğim kadarıyla
Aşağıdaki konuyu okuyun lütfen

Bu konuda diğer bilgiler için

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618

nasty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selçuk
Cihazım
note 10
Konular
3
Merhabalar kardeşim, resmi rom olduğu için dosyalar şifreli TWRP den değil o. TWRP den data wipe yaparsanız dosyalarınız silinir ve şifre kalkar ama onu yapmayın tavsiye etmiyorum çünkü roma güncelleme gelebilir resmi rom çünkü sonuçta. Bu kurulum TWRP gerekmeden magisk kurma yöntemidir, zor uzun gibi görünebilir ama çok basit ve kısa aslında.

- Endonezya fastboot dosyasını bilgisayara klasöre çıkarın ve çıkardığınız dosyayı açın içinde images klasörü var burada boot.img dosyası var bu dosyayı telefonunuzun hafızasına atın (Bilgisayardan romun Fastboot dosyasını sildiyseniz bu dosyayı size gönderebilirim ama inşallah silmemişsinizdir)

- Ekte verdiğim "ADB - Fastboot Tool.zip" bu dosyayı indirin ve yine bilgisayarınıza dosyaları çıkarın

- Dosyanın içinde "Magisk-v23.0.apk" bu son sürüm magisk apk'yı telefonunuza kurun

- Telefonunuzdan Magisk uygulamasını çalıştırın, Magisk başlığının sağ tarafında yükle seçeneği var ona tıklayın, ileri diyin, "Dosya Seçin ve Yamalayın" bu seçeneği seçin ve telefona attığımız boot.img dosyasını seçin, download klasörüne magisk_patched.img benzeri isimli bir img dosyası oluşturacak bu dosyayı bilgisayara alın ve "ADB - Fastboot Tool" klasörüne atın.

- Telefonunuzu fastboot moda alın bilgisayara bağlayın

- "ADB - Fastboot Tool" klasöründeki "START.cmd" yi çalıştırın ve şu kodları yazın

- fastboot flash boot patched_magisk.img yazıp enterlayın (patched_magisk.img bunun yerine dosya adı neyse onu yazın)

- fastboot reboot yazıp enterlayın ve bitti telefonunuz yeniden başlar ve açılır magisk işi tamamdır.

Takıldığınız yer olursa yazın yardımcı olurum inşallah. Bu arada romu nasıl buldunuz fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.
Yusuf Bey selamlar. Roma güncelleme geldi ve güncelleyince magisk çalışmaz hale geldi. Ben de sizin yöntemi deneyerek magisk yükledim. Çok teşekkür ederim. Şu an çalışıyor. Sağolun.

Yusuferoglu01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF EROĞLU
Cihazım
Cc9 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Yusuf Bey selamlar. Roma güncelleme geldi ve güncelleyince magisk çalışmaz hale geldi. Ben de sizin yöntemi deneyerek magisk yükledim. Çok teşekkür ederim. Şu an çalışıyor. Sağolun.
Selamlar abicim estağfirullah ne demek faydası olduysa ne mutlu..

Güncelleme ne geldi abi bu arada 12.5.4 mü? Güzel mi var mı sıkıntısı en önemli nokta da kamera tabi?

nasty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selçuk
Cihazım
note 10
Konular
3
12.5.2 geldi. Şu an gayet iyi. Çok fazla bir fark yok gibi.

Üst Alt