Rom Mi Box S - Android 9 Çıktı!

Fiko89

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Faiq
Cihazım
Redmi 5
Konular
7
Televizyon kumandasından nasıl olur bilmiyorum ama Android telefonun varsa AndroidTV kumanda uygulaması üzerinden ses ile "shut down" komutu verirsen kapanıyor.
Xiaomi bende telefon kendi Remote uygulamasından nedense Mi Box çalışmadı ama diger Samsung Lg TV-leri çalışıyor. Birde ses ile Shut Down komutu verdikde ekrana videolar geliyor.

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
Xiaomi bende telefon kendi Remote uygulamasından nedense Mi Box çalışmadı ama diger Samsung Lg TV-leri çalışıyor. Birde ses ile Shut Down komutu verdikde ekrana videolar geliyor.
Kumanda olarak şu uygulamayı kullan. Google'ın kendi uygulaması, wifi ve bluetooth üzerinden çalışıyor. Yani Mi box ile aynı wifi ağına bağlanmak gerekebilir.

Ses ile komut verirken diksiyonu düzgün tutmak lazım. Doğuştan İngilizce konuşmadığımız için biz komut verince cihaz bazen anlamıyor, video açıyor. :D

westbam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Mi 5
Konular
6
Bende stereo ev sinema hoparlörü var. Bu doğrudan Mi Box'a bağlı.

1- TV bağlantısı hdmi olduğu için sesin %50'si kayıp oluyor. Yani hdmi ses ve görüntü aktardığı için sesin yarısı TV'ye yarısı hoparlörlere geliyor. Bunu nasıl anladın derseniz cihazda sesli birşey izlerken hdmi kabloyu çekin ve hoparlör sesinin ne kadar yükseldiğini görün.

HDMI'dan ses aktarımını kapatabiliyor muyuz?

2- Cihaz kapalıyken hoparlörden aralıklarla pıt, pıt diye ses geliyordu. Güncellemeden sonra pat, pat diye daha yüksek ses gelmeye başladı.

Bu sorun neyle ilgili olabilir? Mi Box hemen açılabilsin diye kumandadan kapatınca uyku moduna geçiyor. Tam güç cihazı kapatmak mümkün mü?

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7

1- TV bağlantısı hdmi olduğu için sesin %50'si kayıp oluyor. Yani hdmi ses ve görüntü aktardığı için sesin yarısı TV'ye yarısı hoparlörlere geliyor. Bunu nasıl anladın derseniz cihazda sesli birşey izlerken hdmi kabloyu çekin ve hoparlör sesinin ne kadar yükseldiğini görün.

2- Cihaz kapalıyken hoparlörden aralıklarla pıt, pıt diye ses geliyordu. Güncellemeden sonra pat, pat diye daha yüksek ses gelmeye başladı.

Bu sorun neyle ilgili olabilir? Mi Box hemen açılabilsin diye kumandadan kapatınca uyku moduna geçiyor. Tam güç cihazı kapatmak mümkün mü?
Televizyon harici ses çıkışı veriyorsa oradan alabilirsiniz.

Baroone

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi 8
Konular
5

Ben ses sorununu optik kablo ile çözdüm. Şu an çok memnunum tavsiye ederim.

bruce

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
şahin
Cihazım
xiaomi mi box s
Konular
2
Arkadaşlar benim böyle bir sorum olacak. Ben TV kumandasından Mi boxu HDMI CEC özelliyi ile idare ediyorum. Ben Tv-ni kapattığımda Mi Box kapanmıyor. İstiyorum Tv-ni kapatıp açdığım zaman Mi boxda açılıb kapansın. Bunu nasıl ede bilirim?
Hdmi cec e girdiğiniz zaman one key play off düğmesini aktif ederseniz açma kapama işlemini tek kumandadan yapabilirsiniz

Fiko89

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Faiq
Cihazım
Redmi 5
Konular
7
Hdmi cec e girdiğiniz zaman one key play off düğmesini aktif ederseniz açma kapama işlemini tek kumandadan yapabilirsiniz
Hepsi aktiv kardeşim ama yine Tv kumandadan kapatdığımda mi box maalesef çalışmakta

bruce

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
şahin
Cihazım
xiaomi mi box s
Konular
2
Hepsi aktiv kardeşim ama yine Tv kumandadan kapatdığımda mi box maalesef çalışmakta
tv den de hdmi cec açık yapmanız lazım. her tvninki ayrı oluyor mesela philips tv lerde Easylink açık olması lazım başka tvlerde başka isim ile

bysah

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cesur
Cihazım
Note 8 pro
Konular
7
İlk versiyona android 9 daha önce gelmişti

serhatk55

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Konular
16
MIUI markette mi box s 4k ve mi box 4k (s yazmayan) var. Bunların farkı nedir ve hangisi iyidir?

Üst Alt