Yardım Mi Box Güncelleme Sonrası Takılma-Donma

poison

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
mi box s
Konular
4
Mi box 3 cihazını yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. 2 ay öncesine kadar memnundum fakat son güncellemelerle (8 sonrası) kapatıp yarım saat, 1 saat sonrası yeniden açtığımda aşırı kasıyor, ağırlaşıyor uygulamalar arası geçiş zorlaşıyor. Fabrika ayarına döndürdüm yine değişmedi. Geçtiğimiz hafta Mi box S aldım sırf bu sorunu yaşamayım diye malesef ondad aynı sorun var. iki cihazda da 5 ekim tarihli android güncelleştirmesi kurulu. Bu sorunun bir çözümü var mı? Şunu da ekleyim donma takılma olduğunda yeniden başlatınca çalışması normale dönüyor, günde 4-5 kez yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.

poison

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
mi box s
Konular
4
Arkadaşlar güncelleme ile mibox 3 cihazında takılma,donma sorunu çözülmüş. Yakında S modellerine de gelecektir.
Asıl sizlerle paylaşmak istediğim Donanımhaber forumda yaşanan soruna dair çözüm tavsiyesinde Ayarlar-HDMI CEC menusu altındaki 3 özelliğinde açılması gerektiği yazılmış. Ben denedim iki kez aralıklarla aç kapa yaparak ve şimdilik sorun yaşamadım. Sizlerde deneyin bakalım ne olacak.

Oyla:

freemann

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat
Cihazım
tv box 4k
Konular
0
sürümüne akşam bakayım,hiç kontrol etmedim.
ama 130 mb lık bir güncelleme ve açıklamasında yazıyor zaten,bluetooth kumanda,wifi problemleri,seri çalışma vs..
hafta sonu da bayağı kullandım cihaz tık demedi,kesinlikle fazlası yapılmış.Sürümüne akşam bakıp yazarım.
ilginçtir,sürümde herhangi bir değişiklik yok 8.0 olarak görülüyor.
ama şuana kadar zerre sorun çıkarmadı.

Oyla:

ramestr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Aziz AÇIKGÖZ
Cihazım
Mi5
Konular
1
güncellemeyi yaptım ama aynı sorun devam ediyor :(

Oyla:

freemann

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat
Cihazım
tv box 4k
Konular
0
dün akşamda yaklaşık 650 mb lık bir güncelleme gelmişti,sistem açar açmaz otomatik buldu,onu yükledim ama yükleme sonrası sürüm yine 8.0 gösteriyor.Acaba yüklemedimi,yükledide sürümümü değişmedi anlamadım.

Oyla:

mustika

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi Box 3 Tv
Konular
0
Maalesef güncellemeler sonrasında da mi box 3’te bende aynı sorunu yaşamaktayım.

Oyla:

oqitay

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Oktay
Cihazım
Box S - 9T Pro
Meslek
Bankacı
Konular
7
1-2 gün önce Mi Box S aldım sürekli fişe takılı kumandadan power off tuşundan kapatıp bırakıyorum ertesi gün açınca deli gibi kasıyor youtube açınca zor açılıyor takılıyor felan çözümü elbet fişi sökü takmak ama bu genel bir arızamıdır benim cihaza özel midir ona göre iade edip paramı geri alacamda tavsiyelerinizi rica ederim.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
1-2 gün önce Mi Box S aldım sürekli fişe takılı kumandadan power off tuşundan kapatıp bırakıyorum ertesi gün açınca deli gibi kasıyor youtube açınca zor açılıyor takılıyor felan çözümü elbet fişi sökü takmak ama bu genel bir arızamıdır benim cihaza özel midir ona göre iade edip paramı geri alacamda tavsiyelerinizi rica ederim.
Kullandığım tüm TV boxlarda aynı şekilde maalesef hocam. Uzun süre kullanılmadığında tam performans alabilmek için fişten çekip yeniden takmak gerekiyor.

Oyla:

micro77

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Namık
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Elektronik
Konular
10

"hdmi cec" ayarından
sadece birincisini açarak sorun tamamen ortadan kalktı.
son yazılım güncellemesi ile tüm global cıhazlarda bu sorun oluşmuş , çözümü bu .

Oyla:

oqitay

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Oktay
Cihazım
Box S - 9T Pro
Meslek
Bankacı
Konular
7
Bugün öğrendim 3 ayarıda açınca sorun düzeliyormuş düzelmezse seninki gibi birinciyi sadece açık bırakarak denerim, iadelik bir durum yok genel sorun o zaman eyvallah dostlar.

Oyla:
Üst Alt