Yardım Mi Box Güncelleme Sonrası Takılma-Donma

poison

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
mi box s
Konular
4
Mi box 3 cihazını yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. 2 ay öncesine kadar memnundum fakat son güncellemelerle (8 sonrası) kapatıp yarım saat, 1 saat sonrası yeniden açtığımda aşırı kasıyor, ağırlaşıyor uygulamalar arası geçiş zorlaşıyor. Fabrika ayarına döndürdüm yine değişmedi. Geçtiğimiz hafta Mi box S aldım sırf bu sorunu yaşamayım diye malesef ondad aynı sorun var. iki cihazda da 5 ekim tarihli android güncelleştirmesi kurulu. Bu sorunun bir çözümü var mı? Şunu da ekleyim donma takılma olduğunda yeniden başlatınca çalışması normale dönüyor, günde 4-5 kez yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.

poison

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
mi box s
Konular
4
Eski sürüme nasıl döndürülüyor?
sayfa 190 nikli üyenin anlatımına bakabilirsiniz, geri döndüğünüzde otomatik güncelleme ile tekrar son sürüme geliyor.

Oyla:

3rmiş

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
xiaomi mi8
Konular
0
Mi box 3 cihazını yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. 2 ay öncesine kadar memnundum fakat son güncellemelerle (8 sonrası) kapatıp yarım saat, 1 saat sonrası yeniden açtığımda aşırı kasıyor, ağırlaşıyor uygulamalar arası geçiş zorlaşıyor. Fabrika ayarına döndürdüm yine değişmedi. Geçtiğimiz hafta Mi box S aldım sırf bu sorunu yaşamayım diye malesef ondad aynı sorun var. iki cihazda da 5 ekim tarihli android güncelleştirmesi kurulu. Bu sorunun bir çözümü var mı? Şunu da ekleyim donma takılma olduğunda yeniden başlatınca çalışması normale dönüyor, günde 4-5 kez yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.
Merhaba bire bir aynı sorunu yaşıyorum bende eğer çözüm yolu bur iseniz buradan paylaşırsanız bizde yararlanırız çünkü gerçekten çok can sıkıcı bir hal almaya başladı

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

poison

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
mi box s
Konular
4
Merhaba bire bir aynı sorunu yaşıyorum bende eğer çözüm yolu bur iseniz buradan paylaşırsanız bizde yararlanırız çünkü gerçekten çok can sıkıcı bir hal almaya başladı

malesef mibox cihazlarda güncelleme sorunu var, cihazın kendisinden kaynaklanan bir problem yok fakat yapılan her güncellemede farklı bir sorun çıkıyor. Yabancı grupları da inceledim, onlarda da benzer sorunlar mevcut. Yeni bir yazılım bekleyecez, beta sürümü deneme kullanıcılarına verilmiş, bizede gelmesini bekleyecez. Tabi yeni sorunlar çıkarmazsa

Oyla:

utkuoztok

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi Mi Box
Konular
0

Xiaomi Mi Box 4K cihazda kelimesi kelimesine bire bir aynı problemi yaşıyorum ben de üstat. Beklemekten başka bir hal çare bulan olursa diye başlığı takipteyim.

Bu probleme ilave olarak bende bir de senkron kayması problemi oluyor ara ara. Araştırınca saat ayarı kaynaklı olduğunu öğrendim. Saat ayarını manuel'e çekip tekrar otomatiğe alınca izlediğim şeyde senkron kayması problemi düzeliyor. Bu problemin mantığını çözemedim. Neden ara ara saat ayarına takılıp bozar ki kendini? Kalıcı bir çözüm var mıdır?

Oyla:

poison

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
mi box s
Konular
4
Xiaomi Mi Box 4K cihazda kelimesi kelimesine bire bir aynı problemi yaşıyorum ben de üstat. Beklemekten başka bir hal çare bulan olursa diye başlığı takipteyim.

Bu probleme ilave olarak bende bir de senkron kayması problemi oluyor ara ara. Araştırınca saat ayarı kaynaklı olduğunu öğrendim. Saat ayarını manuel'e çekip tekrar otomatiğe alınca izlediğim şeyde senkron kayması problemi düzeliyor. Bu problemin mantığını çözemedim. Neden ara ara saat ayarına takılıp bozar ki kendini? Kalıcı bir çözüm var mıdır?
sorunların hepsi yazılımdan kaynaklanıyor, bana öyle geliyor. Cihaz bir ev kullanıcısının isteğine rahatlıkla cevap verebilecek özelliklere sahip, fakat çıkan her yeni update bambaşka bir soruna sebep oluyor. Bunu nasıl önleyemiyolar anlamak mümkün değil. En stabil kararlı sürüm 2147 yapısı ve işin komedi kısmı onuda kullanmaya izin vermiyor cihaz otomatik güncelleme yapıyor :D Forumlar ve sosyal medya 2147 ye nasıl dönülür mesajlarıyla dolu. Biraz daha bekleyecem şuan beta kullanıcılarına verilen yazılım bize de geldiğinde sorunsuz çalışıyorsa ne ala kullanırım değilse daha fazla beklemeyecem farklı bir ürün alacam.

Oyla:

repunk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
repunk
Cihazım
BOX4 ve BAND3
Konular
0
Aksesuar bağlı ise yapiyor olabilir. Ben bluetooth kulaklikla kullaniyordum. Kulakligin bağlantısını kesince düzeldi. Eminim baska aksesuarlarda da ayni sorun oluşuyordur.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada kulaklik baglamanin alternatif bir yolunu soyleyen olursa cok sevinirim.

Oyla:

poison

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
mi box s
Konular
4
Aksesuar bağlı ise yapiyor olabilir. Ben bluetooth kulaklikla kullaniyordum. Kulakligin bağlantısını kesince düzeldi. Eminim baska aksesuarlarda da ayni sorun oluşuyordur.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada kulaklik baglamanin alternatif bir yolunu soyleyen olursa cok sevinirim.
Aksesuar diyebileceğimiz tek aparat tplink ethernet usb çoğaltıcı kullanıyordum. tavsiyenizden sonra onu çıkarıp öyle denedim. malesef yine aynı, düzelmedi.

Oyla:

ramestr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Aziz AÇIKGÖZ
Cihazım
Mi5
Konular
1
Arkadaşlar aynı sorun bende de var. 8.0 Güncellemesinden sonra takılıyor tekrar başlattıktan sonra düzeliyor. Fabrika ayarlarına döndürmeyi denedim faydası olmadı. Umarım sizin de bahsettiğiniz gibi yazılım kaynaklı bir sorundur.

Oyla:

poison

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
mi box s
Konular
4
Arkadaşlar aynı sorun bende de var. 8.0 Güncellemesinden sonra takılıyor tekrar başlattıktan sonra düzeliyor. Fabrika ayarlarına döndürmeyi denedim faydası olmadı. Umarım sizin de bahsettiğiniz gibi yazılım kaynaklı bir sorundur.
Evet, aynı sorunu yaşıyoruz ve bunun sebebi kesinlikle verdikleri güncellemelerin sıkıntılı olması. Ve bunu inatla neden sürdürüyolar anlamış değilim. Biraz araştıran interneti karıştıran herkes görecek ki bu cihazın konusu olan yerler 2147 yapısına nasıl döneriz paylaşımlarıyla dolu. Belli bir zaman 2147 ye dönüp bu yapıyla devam edebildik sorunsuz şekilde. Fakat daha sonra otomatik güncellemeyi aktif ettiler ve herkes mecburen sıkıntılı yapıya yükseldi. Keşke bize güncelleme yapmak isteyip istemediğimiz şeklinde bir seçenek sunsalardı. Güzelim cihaza yazık oluyor.

Oyla:

Sagamor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erhan Erbay
Cihazım
Xiaomi Mi9 Lite
Konular
2
Bende de aynı sorun oluyor fakat kumandadan power tuşuna basılı tutup yeniden başlat'a tıklayıp tekrar açılınca düzeliyor.

Oyla:
Üst Alt