Yardım Mi Box Güncelleme Sonrası Takılma-Donma

poison

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
mi box s
Konular
4
Mi box 3 cihazını yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. 2 ay öncesine kadar memnundum fakat son güncellemelerle (8 sonrası) kapatıp yarım saat, 1 saat sonrası yeniden açtığımda aşırı kasıyor, ağırlaşıyor uygulamalar arası geçiş zorlaşıyor. Fabrika ayarına döndürdüm yine değişmedi. Geçtiğimiz hafta Mi box S aldım sırf bu sorunu yaşamayım diye malesef ondad aynı sorun var. iki cihazda da 5 ekim tarihli android güncelleştirmesi kurulu. Bu sorunun bir çözümü var mı? Şunu da ekleyim donma takılma olduğunda yeniden başlatınca çalışması normale dönüyor, günde 4-5 kez yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.

poison

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
mi box s
Konular
4
Play store harici uygulama yüklüyor musunuz?

hayır. zaten oyun felanda yok üç beş uygulama var. puhu, netflix, youtube, turkcell tv baska hiçbişey kullanmıyorum. 8 in son güncellemeleriyle oluştu bu sorun. eski sürüme çevirdiğimde sorun kalkıyor ama kendini otomatik yeniden güncelleyince yine başlıyor.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
hayır. zaten oyun felanda yok üç beş uygulama var. puhu, netflix, youtube, turkcell tv baska hiçbişey kullanmıyorum. 8 in son güncellemeleriyle oluştu bu sorun. eski sürüme çevirdiğimde sorun kalkıyor ama kendini otomatik yeniden güncelleyince yine başlıyor.
Aynı uygulamalr ve daha fazlası bende de var fakat belirttiğiniz sorunu yaşamıyorum... Bağlantı hızınız ve kaliteniz ile ilgili olabilir mi?

Oyla:

poison

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
mi box s
Konular
4
Aynı uygulamalr ve daha fazlası bende de var fakat belirttiğiniz sorunu yaşamıyorum... Bağlantı hızınız ve kaliteniz ile ilgili olabilir mi?
35 mbit bağlanttım var, dediğim gibi güncellemelerden sonra oluyor bu. 2 aydır araştırdım bu sorunu yaşayan kişiler çok var. Çözüm olarak 2179 yapısına dönmeyi tarif etmişler, uyguladım evet bu sürümde stabil çalışıyor fakat kendini güncellediğinde tekrar bozuluyor. Bende uğraşmamak için S modelini aldım onda da aynı sorun oluşuyor.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
35 mbit bağlanttım var, dediğim gibi güncellemelerden sonra oluyor bu. 2 aydır araştırdım bu sorunu yaşayan kişiler çok var. Çözüm olarak 2179 yapısına dönmeyi tarif etmişler, uyguladım evet bu sürümde stabil çalışıyor fakat kendini güncellediğinde tekrar bozuluyor. Bende uğraşmamak için S modelini aldım onda da aynı sorun oluşuyor.

Yeni güncelleme gelene kadar eski sürüm kullanmak en mantıklısı gibi görünüyor hocam.

Oyla:

poison

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
mi box s
Konular
4
Yeni güncelleme gelene kadar eski sürüm kullanmak en mantıklısı gibi görünüyor hocam.
Hocam peki 2179'a döndüğümde tekrar 5 ekim güncellemesine dönmemesi için bir ayar yapabiliyor muyuz? En azından yeni bir güncelleme gelene kadar o şekilde kullanırım.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam peki 2179'a döndüğümde tekrar 5 ekim güncellemesine dönmemesi için bir ayar yapabiliyor muyuz? En azından yeni bir güncelleme gelene kadar o şekilde kullanırım.
Maalesef onu hatırlamıyorum hocam ama ben güncellemeyi oldukça geç ve manuel yapmıştım. Dolayısıyla otomatik güncelleme seçeneğinin kapatılabilir olması gerekli. Eski sürümde ayarları biraz karıştırın :)

Oyla:

poison

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
mi box s
Konular
4
Maalesef onu hatırlamıyorum hocam ama ben güncellemeyi oldukça geç ve manuel yapmıştım. Dolayısıyla otomatik güncelleme seçeneğinin kapatılabilir olması gerekli. Eski sürümde ayarları biraz karıştırın :)
Teşekkürler hocam, yine araştırdığımda bir adres vermişler modem ayarlarından o linkin engellenmesini tarif etmişlerde ona cesaret edemedim, neti bozmamak için. Güncellemeye kadar idare edeyim en iyisi.

Oyla:

İsmail3535

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İsmail
Cihazım
Mi box3
Konular
0
Eski sürüme nasıl döndürülüyor?

Oyla:
Üst Alt