Yardım Mi Box Güncelleme Sonrası Takılma-Donma

poison

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
mi box s
Konular
4
Mi box 3 cihazını yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. 2 ay öncesine kadar memnundum fakat son güncellemelerle (8 sonrası) kapatıp yarım saat, 1 saat sonrası yeniden açtığımda aşırı kasıyor, ağırlaşıyor uygulamalar arası geçiş zorlaşıyor. Fabrika ayarına döndürdüm yine değişmedi. Geçtiğimiz hafta Mi box S aldım sırf bu sorunu yaşamayım diye malesef ondad aynı sorun var. iki cihazda da 5 ekim tarihli android güncelleştirmesi kurulu. Bu sorunun bir çözümü var mı? Şunu da ekleyim donma takılma olduğunda yeniden başlatınca çalışması normale dönüyor, günde 4-5 kez yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.

Mi92

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mimax2
Cihazım
Mimax2
Konular
1
İlk aldığımda çinden aldığım bluetoth usb klavye çok güzel çalışıyordu adet bir telefon/tablet gibi kullanıyordum miboxu. Güncellemeler ile klavye skıntılı çalışmaya başlamştı. Son güncelleme ile Herşey tamam gibi ama buseferde Bluetooth Usb ile bağladığımm klavye(İpazzport) yi görmüyor. Acaba ayarlardan mı biryeri açıp kapamak gerekiyor. ?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

frantic

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
HASAN
Cihazım
Mİ5
Konular
0
Hocam bende de güncel diyor sürüm 8.1.0

Oyla:

metinmahdum

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
dfd
Cihazım
xcxc
Konular
0
İlk aldığımda çinden aldığım bluetoth usb klavye çok güzel çalışıyordu adet bir telefon/tablet gibi kullanıyordum miboxu. Güncellemeler ile klavye skıntılı çalışmaya başlamştı. Son güncelleme ile Herşey tamam gibi ama buseferde Bluetooth Usb ile bağladığımm klavye(İpazzport) yi görmüyor. Acaba ayarlardan mı biryeri açıp kapamak gerekiyor. ?
Sizin sürüm nedir hocam?

Oyla:

muratttsannn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
mi note 3
Konular
17
8.0.0 yaziyor wifi sorunu cozulmemis halen ayni isi yapiyor

Oyla:

Mi92

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mimax2
Cihazım
Mimax2
Konular
1
Sizin sürüm nedir hocam?

Güncellemeyi yaptım .MDZ-16-AB. Usb hata ayıklamayı kapattım tv box ı fbrika ayrlarına döndürdüm (sıfırladım) tv box ekran ayarlarından çözünürlüğü 1080p yaptım Klavyemde düzgün çalışıyor artık. Bnm zaten hiç wifi sorunum olmamıştı. Wireless cihazım 5ghz yayın yapabiliyor. Allahtn aprtmandakiler 5ghz açmayı bilmiyorda kanal karamşası yaşamıyoruz. Am 2.4ghz yayındanda bağlandım ondada
Sıkıntı yok 1080p netflix youtube vb normal akışında. Güncelleme var ama android sürümüne değil. Telefon gibi düşünmeyin başka bir yerini güncelledi galiba :) yine 8.0.0 ama sorunsuz bence(bende).
tam istediğim gibi kocaman bir tabletim oldu:)

Oyla:

muratttsannn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
mi note 3
Konular
17
Güncellemeyi yaptım .MDZ-16-AB. Usb hata ayıklamayı kapattım tv box ı fbrika ayrlarına döndürdüm (sıfırladım) tv box ekran ayarlarından çözünürlüğü 1080p yaptım Klavyemde düzgün çalışıyor artık. Bnm zaten hiç wifi sorunum olmamıştı. Wireless cihazım 5ghz yayın yapabiliyor. Allahtn aprtmandakiler 5ghz açmayı bilmiyorda kanal karamşası yaşamıyoruz. Am 2.4ghz yayındanda bağlandım ondada
Sıkıntı yok 1080p netflix youtube vb normal akışında. Güncelleme var ama android sürümüne değil. Telefon gibi düşünmeyin başka bir yerini güncelledi galiba :) yine 8.0.0 ama sorunsuz bence(bende).
Benim wifi disinda hic bir sorunum yoktu guncelledikten sonra wifi ayni daha kotusu oldu youtube takilma basladi hata verdi surekli.. ethernete geri dondum 4k kullaniyorum herhangi bir takilma yok

Oyla:

Mi92

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mimax2
Cihazım
Mimax2
Konular
1
Benim wifi disinda hic bir sorunum yoktu guncelledikten sonra wifi ayni daha kotusu oldu youtube takilma basladi hata verdi surekli.. ethernete geri dondum 4k kullaniyorum herhangi bir takilma yok

Cihazı fabrika ayarlarına döndürmeyi denediniz mi hiç?
Bazenn telefonlarda ki wifi vb. bağlantı sorunlarınada çözüm olabiliyor.

Oyla:

metinmahdum

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
dfd
Cihazım
xcxc
Konular
0
Hocam sizin mi box 3 sanırım. Oyüzden güncelleme geldi size. Benim mi box s güncelleme gelmedi. 8.1.0 ve sorunlu. Kumandadan kapayıp açıldığında donmalar olabiiliyor.

Oyla:

freemann

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat
Cihazım
tv box 4k
Konular
0
Hocam bende güncel diyor hala. Güncelleme yapmadı. Yeni sürüm kaç görünüyor sizde? Bende 8.1.0
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yukardaki yazıyı size yazdım hocam.

sürümüne akşam bakayım,hiç kontrol etmedim.
ama 130 mb lık bir güncelleme ve açıklamasında yazıyor zaten,bluetooth kumanda,wifi problemleri,seri çalışma vs..
hafta sonu da bayağı kullandım cihaz tık demedi,kesinlikle fazlası yapılmış.Sürümüne akşam bakıp yazarım.

Oyla:
Üst Alt