Yardım Mi 9t sorunlari

Emregms

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi note 10
Konular
13
Bu cihazı almayı düşünüyorum ama internette birçok kişi cihazda farklı farklı sıkıntılar olduğunu belirtmiş garantisiz almayı düşünüyordum ve biraz çekinmeye başladım kullanan varsa ne kadar süredir kullandığını ve varsa sıkıntılarından bahsedebilirmi

Eserb

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eser
Cihazım
Mi9t
Konular
1
Hocam cihazınız garantili ise BL açtığınız zaman garantiden çıkar. Bir ton fiyat farkı verip garantili aldığınız için hiç rom,root işlerine girmeyin 2 yıl boyunca.
Yok ben bu şekilde duramam,rom kurmak istiyorum derseniz tavsiyem cihazı fazla kullanmadan 2.el sitelerinde satıp,garantisiz cihaz alıp rom'dan roma geçiş yapın derim.
Bir ton fiyat farkı vermedim 2200 2500 arası bir fiyat ton farkı oluşturmuyor tamam rom atmayım ya da herhangi bir işlem fakat bu bataryanın dğşmesini engelleyici ne yapmam gerekiyor iyice moralim bozuldu

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Bir ton fiyat farkı vermedim 2200 2500 arası bir fiyat ton farkı oluşturmuyor tamam rom atmayım ya da herhangi bir işlem fakat bu bataryanın dğşmesini engelleyici ne yapmam gerekiyor iyice moralim bozuldu

600-700 az fark değil hocam tamam bir ton demeyelim yarım ton diyelim :)

Garanti servisi ile görüşün ben güncelleme yaptım miui 11 sürüme geçtim ama memnun değilim size cihazı göndersem bana miui 10 sürümü yükleyip gönderir misiniz ? Yoksa ben BL açıp kendim mi geçeyim deyin bakalım ne diyecekler.

Oyla:

Zagor123

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
Miui 11' de şarj çabuk bitiyor denilmiş ama ben bunun rom ve sürümü ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Ben miui 10' dan direkt olarak miui 11 eu beta(weekly)' ya geçtim. İlk geçişim de 8 saat ekran süresi aldım (Pil tasarrufu modunda) Ardından dirty flash yapıp 9.11.7 sürümünü kurdum, aynı sürümü kullanan diğer cihazlar şarjdan gayet memnun iken bende 6 saati zor görüyordu, 2-3 hafta herhangi bir güncelleme yapmadım çünkü yorumlarda mi 9T' de sorunlar olduğunu okudum. 3 Hafta sonunda 9.12.5 sürümüne geçiş yaptım fakat bunu yaparken öncelikle telefonu %100 şarj ettim (kalibrasyon amaçlı) Dalvik/cache/data/storage kısmını sıfırladım (Yani komple sıfırladım). Ardından magisk kurup, GMS Doze, LKT (Battery Modu) kurup yine pil tasarrufu modunda kullanmaya devam ettim ve bu şekilde 2 gündür kullanıyorum, sonuç mu 8 saatin üzerinde ekran süresi. Ha bugün LKT'nin batarya modundan kaynaklı arayüz geçişlerin de yavaşlık farkettim ve performans moduna geçiş yaptım herhangi bir sıkıntı yok şimdilik ekran süresin de ne gibi bir değişiklik olur bilemiyorum.

Oyla:

can_nez

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YiğitCan
Konular
13
12 gün sonra 4 ay olacak yurtdışı cihazı hiç bir sıkıntısını görmedim ekran süresi miui 10da neyse 11de de aynısı hiçbir fark göremedim ben 10 saat görüntü alıyorum wifida stock romda her şeyinden memnunum tavsiye ederim ama imkan varsa pro al ben yakında geçmeyi düşünüyorum

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

emre407

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9T Pro 128GB
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Miui 11' de şarj çabuk bitiyor denilmiş ama ben bunun rom ve sürümü ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Ben miui 10' dan direkt olarak miui 11 eu beta(weekly)' ya geçtim. İlk geçişim de 8 saat ekran süresi aldım (Pil tasarrufu modunda) Ardından dirty flash yapıp 9.11.7 sürümünü kurdum, aynı sürümü kullanan diğer cihazlar şarjdan gayet memnun iken bende 6 saati zor görüyordu, 2-3 hafta herhangi bir güncelleme yapmadım çünkü yorumlarda mi 9T' de sorunlar olduğunu okudum. 3 Hafta sonunda 9.12.5 sürümüne geçiş yaptım fakat bunu yaparken öncelikle telefonu %100 şarj ettim (kalibrasyon amaçlı) Dalvik/cache/data/storage kısmını sıfırladım (Yani komple sıfırladım). Ardından magisk kurup, GMS Doze, LKT (Battery Modu) kurup yine pil tasarrufu modunda kullanmaya devam ettim ve bu şekilde 2 gündür kullanıyorum, sonuç mu 8 saatin üzerinde ekran süresi. Ha bugün LKT'nin batarya modundan kaynaklı arayüz geçişlerin de yavaşlık farkettim ve performans moduna geçiş yaptım herhangi bir sıkıntı yok şimdilik ekran süresin de ne gibi bir değişiklik olur bilemiyorum.
Bir Miui güncellemesi için asla performanstan feragat etmeyi düşünmüyorum hocam. Benim de Miui 11 denemelerim oldu fakat ekran süresi tam bir hüsran 6 saati hiç geçemedim, bu yüzden döndüm Miui 10 Mi-Room'a baktım keyfime. En az 7 saat ekran süresi alıyorum ve performans da doruklarda. Neden bir güncelleme için telefonu yavaşlatıp bir de üzerine bataryasını sömüreyim ki? Hiçbir pil modu, tasarruf dahi açmadan 8 saat civarı ekran süreleri alıyorum bende muazzam.

Oyla:

Emregms

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi note 10
Konular
13
Bir Miui güncellemesi için asla performanstan feragat etmeyi düşünmüyorum hocam. Benim de Miui 11 denemelerim oldu fakat ekran süresi tam bir hüsran 6 saati hiç geçemedim, bu yüzden döndüm Miui 10 Mi-Room'a baktım keyfime. En az 7 saat ekran süresi alıyorum ve performans da doruklarda. Neden bir güncelleme için telefonu yavaşlatıp bir de üzerine bataryasını sömüreyim ki? Hiçbir pil modu, tasarruf dahi açmadan 8 saat civarı ekran süreleri alıyorum bende muazzam.
Kullandığın sürüm tam olarak ne

Oyla:

emre407

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9T Pro 128GB
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Tam olarak şu sürümü kullanıyorum hocam:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

emre407

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9T Pro 128GB
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Aldığınız sürelerin içinde oyun varmı varsa süresi nedir ve parlaklık gps Bluetooth falan acikmi
Oyun oynadığımda ortama 6-7 saat ekran süresi alıyorum.2-3 saati oyunda geçiyor. CoD gibi ağır oyunlardan bahsediyorum. Okey gibi hafif oyunlar oynarsam 8 saati buluyor. Parlaklık orta ve otomatik, GPS kapalı, bluetooth Mi Band cihazım bağlı oluyor genelde. Miui 11'de hiçbir şey yapmadan orta düşük parlaklık arası 6 saati bile yakalayamayınca çok canım sıkılmıştı, ayrıca garip arayüz yavaşlamaları da cabası, multitasking olayı bence daha oturmamış Miui 11'de.

Oyla:

experz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T
Konular
1
Miui 11 ile global sürüm kullanıyorum.
8 saatin üstünde alıyorum.
İlk miui11 güncellemesinden sonra bir kaç gün şarj saçmaladı format falan attım sonra yine şarj bir süre kötü gitmeye devam etti şimdi ise rayına oturdu. Ama miui10 da daha iyiydi.

Oyla:
Üst Alt