İnceleme Mi 9T Deji Batarya Değişimi

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
3 ay önce telefondan söktüğüm bataryayı tekrar telefona taksam çalışır mı acaba

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Ben taktım %5 civarı şarjı tek azalmıştı. Performans olarak ise bir kayıp görmedim
Ben de bugün taktım &70 küsürlerdeydi ama arada sırada kapanıp açılıyordu şuan bitirmeye çalışıyorum, bi kalibrasyon lazım herhalde

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Ben de bugün taktım &70 küsürlerdeydi ama arada sırada kapanıp açılıyordu şuan bitirmeye çalışıyorum, bi kalibrasyon lazım herhalde
Şarj ettikten sonra da telefon kapanıp açılınca dejiyi taktım telefon oyunlarda falan olmuyo ama ana ekranda falan bazen lap diye kapanıp bi süre sonra yeniden açılıyor sebebi ne acaba?

Rom ile alakalı olmadığı bildiğim halde yine bir ihtimal diye düşünerek onu da değiştirdim ama yok, durduk yere restart atıyor cihaz, batarya fark etmeksizin, normalde iki pilinde 3600 /4000 olması gereken değer şuan 3987/4000 görüyor cihaz ikisini de...

Son düzenleme:

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Şarj ettikten sonra da telefon kapanıp açılınca dejiyi taktım telefon oyunlarda falan olmuyo ama ana ekranda falan bazen lap diye kapanıp bi süre sonra yeniden açılıyor sebebi ne acaba?

Rom ile alakalı olmadığı bildiğim halde yine bir ihtimal diye düşünerek onu da değiştirdim ama yok, durduk yere restart atıyor cihaz, batarya fark etmeksizin, normalde iki pilinde 3600 /4000 olması gereken değer şuan 3987/4000 görüyor cihaz ikisini de...
Bende deji takılıyken orijinal romda bazen restart atıyordu. Custom romlarda ise olmuyordu.

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Bende deji takılıyken orijinal romda bazen restart atıyordu. Custom romlarda ise olmuyordu.
hocam aospa kadar kurdum yok fastboot ile temiz kurulum bile yaptım düzelmiyor. Mesela arkalplanda spotfiy youtube falan açıkken atmıyor reset ama duraklatayım hemen atıyor garip ya

kutsay

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kutsay
Cihazım
Mi9t
Konular
9
Herkese iyi forumlar. Ben 2.5 yıldır mi9t sahibiyim. Şu ana kadar pilinden oldukça memnundum ancak son birkaç aydır sanki şarjım oldukça az gidiyor gibi geliyor. Yük gerektiren işler yaptığımda ya da ekran uzun süreli açıkken pil performansından hiç memnun kalmıyorum. Bilgilerini şöyle ekliyorum, sizce değiştirmek mantıklı olur mu? Sorun yaşayan arkadaşları da okuyunca ikilemde kaldım değiştirme konusunda. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

by_hector

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi9T
Meslek
Topoğraf
Konular
60
Konuyu hortlatırıyorum ama uzun kullanım testlerinizi yazarsanız sevinirim zira bataryayı değiştirmek istiyorum kimi arkadaşlar deji bataryadan sonra telefonun restart attığını söylemiş cidden böyle bişey mümkün mü?

Cihat1968

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cihat
Cihazım
Mi9T
Konular
2
Bende öyle bir sorun olmadı rahat 4-5 ay oldu

dearlover

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zek
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
5
Bende de herhangi bir sorun ya da restart gibi bug vs olmadı fakat bugün 5 ay oldu nerdeyse ve 3200 mAh civarına düştü pil sağlığı. Belki garantiye göndersem değişirdi ama telefon sonuçta bu, beklemek ve gelince tekrar taktırmak zahmetli iş. Öyle kullanıyorum. Sonuç, imkan varsa orjinal ile değiştirmek daha mantıklı.

Üst Alt