İnceleme Mi 9T Deji Batarya Değişimi

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
5-6 ay oldu taktigim deji degil ama hicbir sorun olmadi.

by_hector

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi9T
Meslek
Topoğraf
Konular
60
5-6 ay oldu taktigim deji degil ama hicbir sorun olmadi.
Ne marka aldınız hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende de herhangi bir sorun ya da restart gibi bug vs olmadı fakat bugün 5 ay oldu nerdeyse ve 3200 mAh civarına düştü pil sağlığı. Belki garantiye göndersem değişirdi ama telefon sonuçta bu, beklemek ve gelince tekrar taktırmak zahmetli iş. Öyle kullanıyorum. Sonuç, imkan varsa orjinal ile değiştirmek daha mantıklı.
Bende orjinalden yanayım ama bu markayı çok övüyolar vallahi o yüzden sordum bende

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4

Ekli dosyalar

• IMG_20210417_141353 [miuiturkiye.net].jpg
    IMG_20210417_141353 [miuiturkiye.net].jpg
    1,7 MB · Görüntüleme: 79

Onizukasensei

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi 9t
Konular
2
Konuyu hortlatırıyorum ama uzun kullanım testlerinizi yazarsanız sevinirim zira bataryayı değiştirmek istiyorum kimi arkadaşlar deji bataryadan sonra telefonun restart attığını söylemiş cidden böyle bişey mümkün mü?
Tam 13 ay oldu kullanıyorum. 6 ayda performansı düşer diye düşünerek aldım ama şaşırttı beni, hala 8 9 saat ekran süresi alıyorum. Ama sonradan alan arkadaşların bazıları da sıkıntı yaşadı, pek memnun kalmayanlar oldu.

Neyse pil durumu paylaşayım. Hep wifide kullandım, 1 buçuk saat telefon görüşmesi ve halen yüzde 34 şarj varken 7 saat ekran açık kalma süresi var.

Ekli dosyalar

• IMG_20220318_061708.jpg
    IMG_20220318_061708.jpg
    389,9 KB · Görüntüleme: 72

nacar08

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
NUri
Cihazım
mi9t
Konular
0
Ben 4-5 ay önce falan deji taktım, bitik dediğim orjinal batarya saat 14:00 gibi bitiyordu, deji de 1-2 saat fazla gidiyordu. Şimdi o artısı da kalmadı. Ben memnun kalmadım. Yollanan bataryalarda nesil farkı olabilir...

Aksiyon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Note 5 Pro
Konular
5
Kendimiz, değiştirebiliyormuyuz ya ben şuan pilden çok muzdarip bir durumdayım çok hızlı şarj oluyor çokta hızlı bitiyor yetkili bir servise sordum 460 TL dedi farklı bir servise sordum orjinal olmayan bir değişim 260 TL dedi ben internetten alsam kendim nasıl değiştiririm bildiğim kadarıyla arka kapak yapışkanlı ve cam kırılmaz mı

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Kendimiz, değiştirebiliyormuyuz ya ben şuan pilden çok muzdarip bir durumdayım çok hızlı şarj oluyor çokta hızlı bitiyor yetkili bir servise sordum 460 TL dedi farklı bir servise sordum orjinal olmayan bir değişim 260 TL dedi ben internetten alsam kendim nasıl değiştiririm bildiğim kadarıyla arka kapak yapışkanlı ve cam kırılmaz mı
Ben degistirdim.Deji sanirsam pili aparatlarla gonderiyor(yapistirici haric) ihtiyaciniz olan tornavida vb. iceriginde mevcut ya da ayri bir set almaniz lazim yapiskan da dahil video izleyerek degistirebilirsiniz kendinize guvenmiyorsaniz bataryayi alip bildiginiz bir tamirci de degistirin.

merlot

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurat
Cihazım
Redmi7,poco f5
Konular
19
Ben degistirdim.Deji sanirsam pili aparatlarla gonderiyor(yapistirici haric) ihtiyaciniz olan tornavida vb. iceriginde mevcut ya da ayri bir set almaniz lazim yapiskan da dahil video izleyerek degistirebilirsiniz kendinize guvenmiyorsaniz bataryayi alip bildiginiz bir tamirci de degistirin.
Ben de kendim değiştirmeyi düşünüyorum , kapağı yapıştırmak için piyasada bir çok ürün var hangisini almalıyız acaba bilemedim

Son düzenleme:

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Orta uygun birsey almistim n11den.

marcustanley

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
mi 5
Konular
0
..
Siyah olan düzgün çalışıyordu ama bana geldiğinde ful bitmiş haldeydi. Yaklaşık 30dk şarjda kaldıktan sonra telefon açılmıştı. Yani eski üretim ve çok beklemiş bir bataryaydı. 3 ay gibi bir sürede yarı yarıya performans kaybetti. Sonra garantiye yolladım ve sarı bantlı yeni üretim gönderdiler. Buda sıkıntısız uydu ama şarj olmuyordu. Bataryalar normalde bütün değerleri ve soket yapısı birebir aynı uyumsuz olması için bir sebep yok ama içine koydukları kontrolcüyle bu durumu engellemişler artık sanırım
Hocam aynı sorunu yaşıyorum eski deji gönderdim sarı bantlı geldi şarj olmuyor açılmıyor cihaz bir kez boş batarya uyarısı verdi açılacakken sonra siyah ekran vay arkadaş elimizdekinden olduk, alternatif marka model kullandığınız varsa bilgilendirirseniz sevinirim hocam.

Üst Alt