Rehber Mi 9 Se Fastboot (Orjinal) Rom Yükleme

geheim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
Mi 9se
Konular
1
Tabi ki mümkün twrp yükleyin. Root atın. Sonra güncellemeyi yükleyebilirsiniz
Çok özür dilerim ama root atma işi nasıl oluyor forumda böyle bir konu varmı adım adım yapabileceğim

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Mi 9se bölümünden tek tuşla twrp yükleme aracıyla twrp yükleyin. Android sürümü ile uyan Android P ile. Sonra Magisk i twrp den rom yükler gibi yükleyeceksiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

geheim12

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erhan
Cihazım
Kocamemik
Konular
0
Biraz önce arkadaşa flash ile clean all seçeneğini seçerek flash a bastım sonrasında 45. Saniyede eror verdi sonra tekrar flashbootu kapatıp açmakmaya çalıştım ama açılmadı sade mi diye bir yazı gelip gelip gidiyor başka hiçbir tepki vermiyor bu durumda telefonu nasıl kurtarabilirim

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Biraz önce arkadaşa flash ile clean all seçeneğini seçerek flash a bastım sonrasında 45. Saniyede eror verdi sonra tekrar flashbootu kapatıp açmakmaya çalıştım ama açılmadı sade mi diye bir yazı gelip gelip gidiyor başka hiçbir tepki vermiyor bu durumda telefonu nasıl kurtarabilirim
Hocam rom atmak istediğiniz cihaz global versiyon muydu? Sorgulama yaptınız mı?

geheim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
Mi 9se
Konular
1
Evet global versiyon ve unlock du

Emre_yx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Sony Xperia Z5
Meslek
Coğrafya Öğretmeni
Konular
4
Konuyu benim gibi telefona her hafta rom atmaktan sıkılan arkadaşlar için hazırladım. Bizzati tarafımdan denenmiştir. Telefonu imei işlemli bootladeri açık
Xioami.eu rom yüklü sıfır olarak teslim aldım. Her hafta Dev güncellemesi geliyordu . Aldığım arkadaşla görüştüğümde aman abi elleme bozarsın diyip beni korkutuyordu. Forumdan Stoya hocamın konusundan ilk twrp ile rom atma olayını deneyip başarılı oldum. Sonra equuleus ve Sandocan kardeşlerle bilgi alışverişinde olduk devamlı. Sonrasında bu konuyu açmaya karar verdim. Bu işlemi yaptığınızda telefonunuz orjinal haline döner. Twrp ve Root kullanıyorsanız kalkar. Reiwa hocamında belirttiği üzere eğer ki yurt dışı cihazı kullanıyorsanız ve ayarlardan sıfırlama yaparsanız şebeke problemi yaşarsınız. Bu sorun olmaması için eu rom kurulup verilmekte. Cihazınızın global versiyon mu Çin versiyonu mu olduğunu
linkten sorgulayabilirsiniz.

BOOTLOADER kilidi açık olmalıdır.
Bilgisayar kullanımı şarttır. Bu işlem Telefona Orjinal Rom yükleme adımlarıdır ve herşey silinecektir. Yedeklerinizi almayı unutmayın. Bilgisayar'ınız da Adb ve Quallcom Driverları yüklü olması gerekmektedir. Onları yükleyin..

Driver Yükleme ;

Bilgisayar'a Driver kurulumu içindir. Kurulmazsa root ve rom işlemleri için bilgisayar telefonu görmez.
1 - 15 saniyede Adb driver programını indir.
2 - Programı "Yönetici Olarak Çalıştır" ve gelen mavi ekranda klavyeden "Y" tuşuna bas enterla. Tekrardan "Y" tuşuna bas. 2-3 defa uyarı verecek ve "Y" tuşuna basacağız en son bir yükleme yapacak ileri deyip, Son butonuna tıklayacağız. Adb driveri yüklenmiştir.
3 - Quallcom driver'ı açıp, bilgisayarda normal bir program yüklemesi yapar gibi yükleyebilirsiniz.

Mi Flash ile Rom Yükleme ;
1 - Mi Flash aracını indirip açın.
2 - Sol üstte Driver butonuna basıp Driverları yükleyin.
3 - Yerel Disk C' de rom adında bir klasör oluşturun.
4 - Şimdi ise Global Fastboot Rom dosyasını indirin indirebilirsiniz. İndirdiğiniz Fastboot romu .tgz uzantılıdır, bunu Rar programı ile açıp klasör şeklinde çıkacak vaziyette Rar'dan çıkarıp, (veya Rar, 7zip gibi program yüklüyse direk rom dosyasına sağ tuş yapıp "Buraya Çıkar" da diyebilirsiniz )
Çıkan romun klasörünün içindeki tüm dosyaları Yerel Disk C' de oluşturduğunuz rom klasörünün içine atın.
5 - Mi Flash programını açıp " Select " butonundan Yerel Disk C'nin içindeki rom dosyasını gösterip seçin.
6 - Telefonu Fastboot moduna alıp Usb kabloyla bilgisayara bağlayalım. Mi flash programında " Refresh " butonuna tıklayın. Program telefonu görecektir.
7 - En altta " Clean All " seçeneğini seçip. " Flash " butonuna tıklayın ve yüklemenin bitmesini bekleyin. Yükleme bittiğinde Telefonunuza orjinal rom yüklenmiş olacaktır.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Dikkat : Mi Flash programında Clean All and Lock seçeneğini seçerseniz. Telefonun Bootloaderinin kilidi açıksa kilitlenir ve telefon açılmayabilir. O yüzden Clean All seçeneğini seçin.

Sorumluluk size aittir. Miuiturkiye.Net ve tarafım yapılan işlemlerden doğan sorumlulukları kabul etmez

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam hangi mağazadan aldınız acaba söylemeniz mümkün mü?

oceanx35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Xiaomi
Konular
1
merhabalar, geçen hafta n11 üzerinden intservis ithalat garantili mi9 se telefon aldım. telefon root atılmış. bankacılık uygulamalarım sürekli uyarı verip duruyor. çoğunlukla bilgilerimi tekrar tekrar girmek zorunda kalıyorum. fabrika ayarlarına dönmek istediğimde yeniden başlıyor fakat çince bir ekran çıkıyor ekran kilit desenim isteniyor. deseni çizdiğimde çince bir menü çıkıyor menüyü karıştırdım ingilizce recovery ve fastboot yazılı yerler gördüm. fastboot a bastığımda bir şekil çıkıyor ve cihazın açılması 20 dk falan sürüyor fakat fabrika ayarı değil son haliyle açılıyor. root işlemini geri alıp global sürüm yüklenebilir mi? teşekkürler

Son düzenleme:

Realizeyes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan
Cihazım
Mi9 Se
Konular
7
merhabalar, geçen hafta n11 üzerinden intservis ithalat garantili mi9 se telefon aldım. telefon root atılmış. bankacılık uygularım sürekli uyarı verip duruyor. çoğunlukla bilgilerimi tekrar tekrar girmek zorunda kalıyorum. root işlemini geri alıp global sürüm yüklenebilir mi? teşekklürler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:
Bu konudaki adımlarla orjinal romuna dönebilirsiniz. Root kalkacaktır.

Üst Alt