Soru Mi 9 Lite İçin Rom Tavsiyesi

Toprak 58

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak
Cihazım
Mi 9 Lite
Meslek
Lise Öğrencisi
Konular
17
Merhaba arkadaşlar, biliyorsunuz Mi 9 Lite stok ROM'da Google'ın rehber ve mesaj uygulaması yüklü şekilde geliyor bu durum canımı çok sıktı artık garantiyi bozup yeni bir ROM'a geçeceğim bana MIUI rehber ve mesaj uygulamalarının olduğu bir ROM önerir misiniz? Hiç uğraşmak istemiyorum bana Android 10 olan bir ROM önerin içinde MIUI rehber ve mesaj uygulaması olsun yeterli olur.

Cihazım Xiaomi Türkiye garantili aldım Türkiye kayıtlıdır.

Sudafed

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emo
Cihazım
S7
Konular
7
Açıkcası, video çok işime yarardı. Pek anladığım söylenemez :|

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

, resimde işaretli rom'u indirmem gerekiyor sanırım.
Bu rom zaten global Custom istiyorsanız ana konuda gerekli linkler ve açıklamalar mecvut.

Bu rom şuan kullandığınız global rom boşuna indirmeyin.

Oyla:

Fevkelade1i

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
4
Bu rom zaten global Custom istiyorsanız ana konuda gerekli linkler ve açıklamalar mecvut.

Bu rom şuan kullandığınız global rom boşuna indirmeyin.
Hadi yaa, boşa indirdim demek :D
Toprak 58 hocamın kullandığı rom'u istiyordum. Ondan indirme linkini bekleyeyim en iyisi.

Oyla:

hasanusluoğlu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9 Lite / Mi5s
Konular
31
Arkadaşlar iyi forumlar. Mi 9 lite 128gb yurt dışı cihaz kullanıyorum. Sim1 plaka süresi doldu. Sim2 ye geçtim. linkdeki aparatı taktım ve şu an sim2 de hafıza karti ve sim kart kullanabiliyorum. 4 ay daha sürem var.
Netice itibariyle plaka işlemi yapılacak. Sizin tavsiyenizle hangi romu kuralım? Önceliğim güvenlik ve pil/performans. Cihazdan memnunum. Aldığım arkadaş Eu rom kuralım dedi. Cevap verirseniz sevinirim.
Masik X
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar iyi forumlar. Mi 9 lite 128gb yurt dışı cihaz kullanıyorum. Sim1 plaka süresi doldu. Sim2 ye geçtim. linkdeki aparatı taktım ve şu an sim2 de hafıza karti ve sim kart kullanabiliyorum. 4 ay daha sürem var.
Netice itibariyle plaka işlemi yapılacak. Sizin tavsiyenizle hangi romu kuralım? Önceliğim güvenlik ve pil/performans. Cihazdan memnunum. Aldığım arkadaş Eu rom kuralım dedi. Cevap verirseniz sevinirim.

Toprak 58 hocamın kullandığı rom'u istiyordum. Ondan indirme linkini bekleyeyim en iyisi.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Mi9 lite güncel twrp

Son düzenleme:
Oyla:

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Cihazında TWRP yüklüyse 10-15 dakikalık iş istersen bugün yap sende bu forumda Mi 9 Lite modeli için adam gibi ilgilenen yok zaten bu forumda sırf şu telefon için varım
Forumda ilgi değil, BİLGİ paylaşıyoruz hocam.
Hemen hemen her konuda bir rehber mevcut, yeter ki hazıra konmadan biraz araştırma yapalım.

Ayrıca;
2.2. Üslup : Kullanılan dilin saldırgan öğeler içermemesi ve üyelerin birbirlerine “siz” diyerek hitap etmesi esastır. Sizin için sorun olmayacak herhangi bir kelimenin, bir başkası için kırıcı olabileceğini düşünerek yazın. Sinirlerinize hâkim olamayacaksanız yazmayınız. Bir başka üyeye veya gruba hakaret/küfür edilmesi kabul edilebilir bir davranış değildir.

Oyla:

Toprak 58

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak
Cihazım
Mi 9 Lite
Meslek
Lise Öğrencisi
Konular
17
Hocam, hayırlı sabahlar.

Mi 9 Lite kullanıcısıyım. Telefonu ilk aldığımda birçok farklı rom denedim. Maalesef ki, Google hesabıma giriş yaptığımda telefon çöktü. Google hesabıma giriş yapıp telefonu açıyorum. Birkaç saat içerisinde, telefon kendini kapatıyor ve tekrar kurulum aşamasına geçiyor. Bu sefer de, hiçbir şekilde Google hesabıma giriş yapamıyorum. Kurulum aşamasında takılı kalıyorum. Uzaktan bağlanıp bir şeyler deneyenler oldu; bir türlü halledemedik. Bende, telefonu bir arkadaşa gönderdim. Global Rom'u yükledi ve Google hesabıma giriş yapıp, öyle teslim etti. O zamandan beri de sorun yaşamadım.

Fakat, sizin gibi bende Google'ın uygulamalarından bıktım. Farklı bir rom denemek istiyorum; hangisini önerirsiniz? Netflix kullanıcısıyım, görüntü kalitesi de önemli benim için.
Hocam aşağıdaki linkten Mi 9 Lite/CC9 kelimelerini aratıp en son sürümü bulabilirsin bendeki link kayboldu kusura bakma hem linkten daha detaylı bilgi alırsın

Oyla:

Fevkelade1i

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
4
Teşekkür ederim. TWRP kurulu değilmiş, kurarken biraz sorun yaşadım ama hallediyorum gibi.

Oyla:

Toprak 58

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak
Cihazım
Mi 9 Lite
Meslek
Lise Öğrencisi
Konular
17
Teşekkür ederim. TWRP kurulu değilmiş, kurarken biraz sorun yaşadım ama hallediyorum gibi.
TWRP kurup dosyayı telefona atacaksın ondan sonra ne yapacağını biliyorsun zaten söylemiştin önceden ROM kurduğunu, telefoncu Global ROM atarken silmiş onu ayrıca ben de TWRP kurarken senin gibi zorlandım

Oyla:

osalmanMAX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
osalman
Cihazım
Mi 9 Lite
Konular
3
Masik X rom

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Hocam sayenizde rom attım telefonuma çok ama çok sağolun

Oyla:

bilgecik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sakir
Cihazım
Mi9 Lite
Konular
1

Kullanan arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim, kilit açtığımda ilk V11.0.2.0.QFCCNXM sürümünü kurdum fena değildi,sonra V11.0.3.0.QFCCNXM nolu versiyonu çıkınca güncelledimdi,küçük kullanıma etkişi olmayan hataları vardı,3-4 gün önce bu çıkmış 4.versiyon gördüğüm hatalar yok ve ilk izlenimim pil konusunda bayağı bir iyileştirme yapılmış,kesinlikle tavsiye edebileceğim bir rom.Flashlamam sıfırdan değil kirli önceki versiyon üstüne yapıldı sonrasında dalvik ve cae yapıp restrartladım çok güzel tavsiye ederim...

Oyla:
Üst Alt