Rom Mi 9 Global Kararlı Miui V10.2.9.0 Fastboot İndirme Bağlantısı

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
5 saat standby da %30 batarya tuketen bir cihazda 8 saat ekran suresi almak...
Xiaomi ye mail atin hocam yarin gel basla derler yanimizda ;)

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Arkadasim laf mi sokuyorsun saka mi yapiyorsun anlamadim Azerbaycanliyim o yuzden Turk imalarina hakim degilim. 1 2 sayfa oncesinde sot ekraninin resimlerini paylastim yine paylasa bilirim. Stand by modunda aod ekran aktif oluyor ve aodun stabilitesi xiaomide her zaman kotudur. Mi 8 den biliyorum. Kac ay sonra stabil duruma gelmisti. Telefon kullanim zamani aod aktif deyil diye normal sot suresi aliyorum. Su an icin soruna sebeb olan ya aod ya da cell standby.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

olytncl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olcay
Cihazım
Mi10-11 Ultra
Konular
1
Arkadasim laf mi sokuyorsun saka mi yapiyorsun anlamadim Azerbaycanliyim o yuzden Turk imalarina hakim degilim. 1 2 sayfa oncesinde sot ekraninin resimlerini paylastim yine paylasa bilirim. Stand by modunda aod ekran aktif oluyor ve aodun stabilitesi xiaomide her zaman kotudur. Mi 8 den biliyorum. Kac ay sonra stabil duruma gelmisti. Telefon kullanim zamani aod aktif deyil diye normal sot suresi aliyorum. Su an icin soruna sebeb olan ya aod ya da cell standby.

Laf sokmuyorum.Aod tum cihazlarda marka fark etmeksizin kotudur.Sahsen s7,s8,s9+ ve one plus 6t kullandim bunlarda da durum ayniydi.Hatta soyle diyim xiaomi de bir tik iyi bile diyebilirim aod batarya kullanimi.
Sizin sorun tamamiyle hucresel veri veya arka planda calisan uygulamalardir.

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Laf sokmuyorum.Aod tum cihazlarda marka fark etmeksizin kotudur.Sahsen s7,s8,s9+ ve one plus 6t kullandim bunlarda da durum ayniydi.Hatta soyle diyim xiaomi de bir tik iyi bile diyebilirim aod batarya kullanimi.
Sizin sorun tamamiyle hucresel veri veya arka planda calisan uygulamalardir.

AoD sorunu bence. AoD samsung cihazlarda daha stabil. Port romlarda bile yani. O yuzden aod kullanan arkadaslara sordum ama sanirim kimse kullanmiyor aod ekrani. Ya da daha goren yok. Ben bu durumla 1 defa daha karsilasmistim telefonu aldikdan sonra. Uygulamalarim standart 4 yildir kullandigim uygulamalar gizlice arkaplanda calisan uygulama yok. Hucresel veriden emin olmak icin aodu kapattim yine fazla sarj yerse 0 dan kurulum yapmak zorundayim.

AoD kullanan arkadaslar pil tuketimi hakkinda yazarsa daha iyi olurdu emin olurdum.

olytncl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olcay
Cihazım
Mi10-11 Ultra
Konular
1
Note serileri ve s6 dan itibaren tum cihazlarini kullandim samsungun.Rootlayip her turlu romlarida denedim.Kendimde cok rom editledim bircok farkli cihaz icin.
Extrem hic bir romda google seevisleri ve aod kurmaz cogu yapimci.
En son s9+ da biraktim samsung macerasini.
Yani bir 10 yillik gecmisim var samsung ile.
Aod dedigin gibi stabil falan degil samsung da.
Ama sen daha stabil diyorsan oyledir...
Gir forumlara en basiti xda ya tikla herhangi bir kanalda sadece aod diye arat gor sonuclari.
Esime 2 ay once mi8 aldik aldigi gunden beri aod acik ve ekran suresi 5 saat den assagi duzmes iki gune bir sarj ediyor kendisi cihazi.
Hucresel veya android sisteme bir oncelik ver ve izle son olarak diyeceklerim bu.

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Note serileri ve s6 dan itibaren tum cihazlarini kullandim samsungun.Rootlayip her turlu romlarida denedim.Kendimde cok rom editledim bircok farkli cihaz icin.
Extrem hic bir romda google seevisleri ve aod kurmaz cogu yapimci.
En son s9+ da biraktim samsung macerasini.
Yani bir 10 yillik gecmisim var samsung ile.
Aod dedigin gibi stabil falan degil samsung da.
Ama sen daha stabil diyorsan oyledir...
Gir forumlara en basiti xda ya tikla herhangi bir kanalda sadece aod diye arat gor sonuclari.
Esime 2 ay once mi8 aldik aldigi gunden beri aod acik ve ekran suresi 5 saat den assagi duzmes iki gune bir sarj ediyor kendisi cihazi.
Hucresel veya android sisteme bir oncelik ver ve izle son olarak diyeceklerim bu.

Ben de eski Samsung kullanicisiyim ve baya bi cihaz kullandim (s6 ve sonraki seriler). Mi 8 den once Samsung ve Htc kullaniyordum. 1 -2 saate 1% pil tuketiyodu. Mi 8 de sonradan duzeldi dediyim gibi. Zaten Mi 8den bu yana uygulamalarda android system tuketimi ilk 5de oluyor. Aod deaktiv etdim bakalim sonuc nasil olucak.

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Suphelendiyim gibi sorun AoD kaynakli. Aodu kapattikdan sonda standby olarak yalniz 5% pil tuketimi oldu 6 saate. Yalniz pil kullanimina bakinca hucresel ve android sistemi 1 ci yerde.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam sende de Mi 9 -du sanirim. Sen aod ile kullaniyormusun ? ve stand by olarak pil suresi nasil gidiyor ? cantara hocam sen de mi 9 kullaniyorsun. sende durumlar nasil ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Gecen seneden hatirliyorum miui 10 bu aylarda tanitildi. Ekim ayina Android 8.0 ile stabil geldi. Baya uzun bi sure miui 11 Android q ile cikana kadar baya zaman var

Aynı hocam. Hatırlarsanız batarya süresinden çok şikayetçiydim... AOD ve parmak izini kapattım şu an 6 saate yakın ekran süresi alıyorum ve ekran kapalıyken çok daha az batarya tüketiyor. Fakat hala cihazın derin uykuya geçmesini engelleyen bir şey var, sık sık uyandırıyor. Onu tespit etmeye çalışıyorum. AOD + Parmak İzi kapatıp bu uygulamayı da bulabilirsek zannediyorum gerçek performansına ulaşabileceğiz.

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Aynı hocam. Hatırlarsanız batarya süresinden çok şikayetçiydim... AOD ve parmak izini kapattım şu an 6 saate yakın ekran süresi alıyorum ve ekran kapalıyken çok daha az batarya tüketiyor. Fakat hala cihazın derin uykuya geçmesini engelleyen bir şey var, sık sık uyandırıyor. Onu tespit etmeye çalışıyorum. AOD + Parmak İzi kapatıp bu uygulamayı da bulabilirsek zannediyorum gerçek performansına ulaşabileceğiz.
Aynen hocam. Bilgili adamin hali başka ya . AoD xiaomide her zaman kotuydu diyorum inanmiyorlar. Beta guncellemelerin changeloglarini takip ederim hep. Son guncellemeleree aod icin optimizasyon stabilite getirdiklerini yazdiklari icin ilk aod dan suphelendim. Tam uykuya gecmeme nedeni bence sistem optimizasyonu ile kaynakli hocam. Zira tum uygulamalari kill yaptim, ama en basda android sistem ve hucresel oluyor. Sinyall full cektigi halda hucresel neden fazla enerji tuketiyor anlamiyorum

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Aynen hocam. Bilgili adamin hali başka ya . AoD xiaomide her zaman kotuydu diyorum inanmiyorlar. Beta guncellemelerin changeloglarini takip ederim hep. Son guncellemeleree aod icin optimizasyon stabilite getirdiklerini yazdiklari icin ilk aod dan suphelendim. Tam uykuya gecmeme nedeni bence sistem optimizasyonu ile kaynakli hocam. Zira tum uygulamalari kill yaptim, ama en basda android sistem ve hucresel oluyor. Sinyall full cektigi halda hucresel neden fazla enerji tuketiyor anlamiyorum

BEn kararlıya döndüm hocam. Beta'ya göre özellik daha az ama batarya biraz daha iyi gibi.

Hücresel bende de aynı şekilde. China cihaz olması ile ilgilidir diyorum ama global cihaz sahibi arkadaşlar da yorum yaparsa daha net bir şey söyleyebiliriz zannediyorum.

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
BEn kararlıya döndüm hocam. Beta'ya göre özellik daha az ama batarya biraz daha iyi gibi.

Hücresel bende de aynı şekilde. China cihaz olması ile ilgilidir diyorum ama global cihaz sahibi arkadaşlar da yorum yaparsa daha net bir şey söyleyebiliriz zannediyorum.
Hocam ben de kararli rom ve global cihaz kullaniyorum. Hucresel sorunu Mi 8de de vardi. Şimdi bunda da var galiba. Mi 8de network type olarak çin bazli sebeke seciliydi simdi baktim bunda da oyle. Global icin ceviriyiosun ama yine sebeke baseband ayarlari asya ulkelerine ozele donuyor.
Resimdeki ayarlar avrupa bolgesi icin degil. Miui forumlarinda bug olarak report edildi 1000 e yakin kisi de confirm yapti ama hala duzeltmiyorlar
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Üst Alt