Rom Mi 8 SE / MiRoom MIUI 11 V11.0.3.0 ( Android 9 ) Stabil Rom Kurulumu

calypse1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Bu romu kurdum eski romumda destekleyen oyun bunda desteklemiyor diyor çözümü yokmu

pres27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Lg g2
Konular
0
Konuyu açan arkadaş sana çok teşekkür ediyorum. Kafam allak bullak olmuştu.
Mi rom, magsic rom, eurom miui 11 mi 10 mu
Android 9 mu 10 mu diye diye kafayı yiyecektim.
Bu başlıktaki romu kurdum şebeke sorunu yok hatta daha iyi çekiyor.kopma falan yaşamadım.sarj süresi gayet yeterli.
Portre vs çalışıyor. En önemlisi telefon ilk aldığım gibi akıcı hale geldi.artik 1 sene kullanırım.
Ufak ayrıntılara takilmiyorsaniz kesinlikle tavsiye ederim.

yekar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi 8 SE + Mi 5s
Konular
0
Merhabalar konudaki şeyleri harfiyen yaptım. Şu an bu rom üzerinden yazıyorum. Gayet güzel oldu lakin, yakınlık sensörü ve ekran döndürme sensörü çalışmıyor ne yapmam gerekiyor?

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Merhabalar konudaki şeyleri harfiyen yaptım. Şu an bu rom üzerinden yazıyorum. Gayet güzel oldu lakin, yakınlık sensörü ve ekran döndürme sensörü çalışmıyor ne yapmam gerekiyor?
Aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz hocam.

yekar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi 8 SE + Mi 5s
Konular
0
Teşekkür ederim, persist.img yi TWRP ile flaslayınca düzeldi. Buraya lazım olur diye bırakıyorum boşuna 2.6 GB indirilmesin.

Persist dosyasını aldığım rom.
Kod:
sirius_images_V11.0.3.0.PEBCNXM_20190926.0000.00_9.0_cn_bc09b23ef4.tgz

Ekli dosyalar

• persist.img
    196,1 KB · Görüntüleme: 23

mamignr76

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed Gün
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
0
Bendede mi 8 se var rom kurma vb. Şeyler hakkında hiç bilgim yok nasıl geçiş yaparım daha önce hiç yapmadım

Msc

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiamoi mi 8 se
Konular
0
Merhaba arkadaşlar, mi 8 Se modeli için MiRoom miui 11 stabil sürümü yayınlandı.​

Kurulum için gerekli dosyalar:

Kurulumdan önce dosya yedeklerinizi almanızı ve twrp ile temiz bir kurulum yapmanızı tavsiye ederim.​
Twrp temizlik işlemleri için rehber : Twrp Kullanımı Pegasus__ hocama teşekkürler.​
Kurulumdan önce deneme olarak cihazı twrp moduna alın ve pc'ye bağlayın, Pc'nin telefon ile twrp modunda sorunsuz bağlanabildiğinden emin olun.​

Kurulum:
  • Twrp açın, wipe sekmesinden advanced wipe kısmına girin.
  • internal storage hariç Tüm şeçimleri işaretleyin ''Swipe To Wipe" butonunu sağa çekerek temizleme işlemini bitirin.
  • Telefonu PC'ye bağlayın ve indirdiğiniz rom ve recovery dosyalarını telefon hafızasına aktarın.
  • Twrp install menüsünden Romu yükleyin. Rom kurulumu bittikten sonra twrpden çıkmadan tekrar install menüsüne gelin.
  • ''İnstall İmage" butonu basarak hafızaya attığınız 1227 recovery dosyasını seçin, gelen listeden ''Recovery'' seçeneğini işaretleyip aşağıdaki oku sağa çekerek yükleme işlemini tamamlayın.
  • İlk açılış bir kaç dakika sürebilir.

*Sensör sorunu, şebeke sorunu, kamerada yeşil ekran gibi sorunlar yoktur.

Ekran Görüntüleri :​
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Ek olarak:​
1) Ayarlar> Mobil ağlar > veri dolaşımı sekmesinden "ulusal dolaşım" seçeneğini kapalı duruma getirirseniz %30 larda olan hücre bekleme batarya kullanımı % 5 civarına düşmekte. Batarya süresine baya olumlu etkisi oluyor.​
2) Akıllı ağ ayarlarından wifi açık olduğunda şebekeyi 2g moduna al seçeneğini aktiflestirerek daha uzun batarya süresi alabilirsiniz.​
Hocam eline sağlık sayende ilk defa telefona rom attım Allah razı olsun yalnız rar dosyası içinde magisk vardı onu telefonda göremiyorum ondan da çok anlamam ama niye görünmüyor

Sufisko

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
..-..
Cihazım
Mi 11 lite 5g N
Konular
34
Hocam eline sağlık sayende ilk defa telefona rom attım Allah razı olsun yalnız rar dosyası içinde magisk vardı onu telefonda göremiyorum ondan da çok anlamam ama niye görünmüyor
Amin cümlemizden, teşekkür ederim.
Kendisi yükleme sırasında magisk de yüklemiş olması gerek. Uygulamalarinizda magisk isimli birşey gözükmüyor mu. Gözükmüyorsa vereceğim linkten zip dosyasını indirip twrp üzerinden zipi yükleyin.

• Beğen
Tepkiler: Msc

Msc

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiamoi mi 8 se
Konular
0
Amin cümlemizden, teşekkür ederim.
Kendisi yükleme sırasında magisk de yüklemiş olması gerek. Uygulamalarinizda magisk isimli birşey gözükmüyor mu. Gözükmüyorsa vereceğim linkten zip dosyasını indirip twrp üzerinden zipi yükleyin.
Uygulamalar da görünmüyor peki niçin yüklemem gerekli

Üst Alt