Rom Mi 8 SE / MiRoom MIUI 11 V11.0.3.0 ( Android 9 ) Stabil Rom Kurulumu

Orhannh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orhan
Cihazım
Android
Konular
7
Merhaba arkadaşlar, mi 8 Se modeli için MiRoom miui 11 stabil sürümü yayınlandı.​

Kurulum için gerekli dosyalar:

Kurulumdan önce dosya yedeklerinizi almanızı ve twrp ile temiz bir kurulum yapmanızı tavsiye ederim.​
Twrp temizlik işlemleri için rehber : Twrp Kullanımı Pegasus__ hocama teşekkürler.​
Kurulumdan önce deneme olarak cihazı twrp moduna alın ve pc'ye bağlayın, Pc'nin telefon ile twrp modunda sorunsuz bağlanabildiğinden emin olun.​

Kurulum:
  • Twrp açın, wipe sekmesinden advanced wipe kısmına girin.
  • internal storage hariç Tüm şeçimleri işaretleyin ''Swipe To Wipe" butonunu sağa çekerek temizleme işlemini bitirin.
  • Telefonu PC'ye bağlayın ve indirdiğiniz rom ve recovery dosyalarını telefon hafızasına aktarın.
  • Twrp install menüsünden Romu yükleyin. Rom kurulumu bittikten sonra twrpden çıkmadan tekrar install menüsüne gelin.
  • ''İnstall İmage" butonu basarak hafızaya attığınız 1227 recovery dosyasını seçin, gelen listeden ''Recovery'' seçeneğini işaretleyip aşağıdaki oku sağa çekerek yükleme işlemini tamamlayın.
  • İlk açılış bir kaç dakika sürebilir.

*Sensör sorunu, şebeke sorunu, kamerada yeşil ekran gibi sorunlar yoktur.

Ekran Görüntüleri :​
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Ek olarak:​
1) Ayarlar> Mobil ağlar > veri dolaşımı sekmesinden "ulusal dolaşım" seçeneğini kapalı duruma getirirseniz %30 larda olan hücre bekleme batarya kullanımı % 5 civarına düşmekte. Batarya süresine baya olumlu etkisi oluyor.​
2) Akıllı ağ ayarlarından wifi açık olduğunda şebekeyi 2g moduna al seçeneğini aktiflestirerek daha uzun batarya süresi alabilirsiniz.​
bu twrp zorunlu mu cihazda birtane twrp varda

Emre3465

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Güncelleme
Cihazım
Mi 8 se
Konular
1
LR TWRP İDİ 3.3.1 olması gerek
Dene bence olmazsa 3.3.2 kurarsın reiwa hocanın
Takip edip kurulum yapabilirsin.

Orhannh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orhan
Cihazım
Android
Konular
7
Dene bence olmazsa 3.3.2 kurarsın reiwa hocanın
Takip edip kurulum yapabilirsin.
romun ardından magisk modem diye sıralı şekilde gidip sonrasında 1227 twrpyi flashlayıp reboot recovery yapacağım ardından format data yapıp modemi flashlayıp cihazı açıyorum değil mi tekrar magiski atmama gerek yok değil mi orda olduğu gibi

emre 35154

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emre
Cihazım
mi 8 se
Konular
2
romun üzerine modem yükleniyormu

onurgsli

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
Hemşire
Konular
15
Merhaba arkadaşlar, mi 8 Se modeli için MiRoom miui 11 stabil sürümü yayınlandı.​

Kurulum için gerekli dosyalar:

Kurulumdan önce dosya yedeklerinizi almanızı ve twrp ile temiz bir kurulum yapmanızı tavsiye ederim.​
Twrp temizlik işlemleri için rehber : Twrp Kullanımı Pegasus__ hocama teşekkürler.​
Kurulumdan önce deneme olarak cihazı twrp moduna alın ve pc'ye bağlayın, Pc'nin telefon ile twrp modunda sorunsuz bağlanabildiğinden emin olun.​

Kurulum:
  • Twrp açın, wipe sekmesinden advanced wipe kısmına girin.
  • internal storage hariç Tüm şeçimleri işaretleyin ''Swipe To Wipe" butonunu sağa çekerek temizleme işlemini bitirin.
  • Telefonu PC'ye bağlayın ve indirdiğiniz rom ve recovery dosyalarını telefon hafızasına aktarın.
  • Twrp install menüsünden Romu yükleyin. Rom kurulumu bittikten sonra twrpden çıkmadan tekrar install menüsüne gelin.
  • ''İnstall İmage" butonu basarak hafızaya attığınız 1227 recovery dosyasını seçin, gelen listeden ''Recovery'' seçeneğini işaretleyip aşağıdaki oku sağa çekerek yükleme işlemini tamamlayın.
  • İlk açılış bir kaç dakika sürebilir.

*Sensör sorunu, şebeke sorunu, kamerada yeşil ekran gibi sorunlar yoktur.

Ekran Görüntüleri :​
Ek olarak:​
1) Ayarlar> Mobil ağlar > veri dolaşımı sekmesinden "ulusal dolaşım" seçeneğini kapalı duruma getirirseniz %30 larda olan hücre bekleme batarya kullanımı % 5 civarına düşmekte. Batarya süresine baya olumlu etkisi oluyor.​
2) Akıllı ağ ayarlarından wifi açık olduğunda şebekeyi 2g moduna al seçeneğini aktiflestirerek daha uzun batarya süresi alabilirsiniz.​
Ekran süresi ne kadar veriyor bu romda?

emre 35154

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emre
Cihazım
mi 8 se
Konular
2
Ayarları söylendiği gibi yaptım.Ortalama 7 saat veriyor.

Üst Alt