Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 572 54,6%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,8%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 31 3,0%
  • Masik X

Oy: 30 2,9%

• Kullanılan toplam oy
    1.048

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
BU cihazı hard brick rom atarak yapamazsınız , anca imei atmakaya felan çalışmanız gerekli ki sistem alt partion silmelisiniz , yoksa rom atarken en fazla mi yazısında kalırsınız baska da bir şey olmaz ,
Partitionlarla hiç bir oynama olmadan, tamamen twrpden backup ve rom flaşlamayla oldu. Bootloader kilidi açık cihaz, 8.1'e restore sonrası custom rom flaşlamayla oldu. Test point methodu sonrası EDL moduna geçti ama yetkili hesap gerekti. Yetkili hesabı da para vererek geçtik.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Partitionlarla hiç bir oynama olmadan, tamamen twrpden backup ve rom flaşlamayla oldu. Bootloader kilidi açık cihaz, 8.1'e restore sonrası custom rom flaşlamayla oldu. Test point methodu sonrası EDL moduna geçti ama yetkili hesap gerekti. Yetkili hesabı da para vererek geçtik.

Restorda zaten partiton lar geliyor , bu sebeple sorun yaşamıssın ,

harzeban

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gökhan Yurtyapan
Konular
1
BU cihazı hard brick rom atarak yapamazsınız , anca imei atmakaya felan çalışmanız gerekli ki sistem alt partion silmelisiniz , yoksa rom atarken en fazla mi yazısında kalırsınız baska da bir şey olmaz ,
E nasıl oldu o zaman dostum yalan mı söylüyorum ben?

nebula72

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
MI 8 SE
Konular
13
yalan olmaz tabiki ama bu cihazlarda roll back denen yüksek versiyon romdan alt versiyona düşürdüğünde cihaz bu sebeple brick olmaz bunuda fabrikası söylüyor:) sizin cihaz başka bir sebepten brick olmuş olabilir.önce orjinal rom kurmayı deneyin sonra tekrardan twrp ve custom roma geçersin.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24

Rom yüklerken brick edemezsiniz telefonu , bu açık net başka adb ile konutlu işlem yaparsınız veya başka şekilde alt partionları silmişsiniz yada dosyaları değiştirmişsiniz ( backup restorda) bu kadar net ,

Daha da detayla anlatma gerekirse ,

Fastboot ve recovery çalıştıran alt sistem dosyaları gibi modem v.s gibi sistem alt dosyaları mevcut bunları sizmişsiniz , başka yolu yok bunu nasıl yaptığınızı da siz bileceksiniz ,

Twrp ve Rom yüklerken brick olmaz telefon MI yazısında kalır sadece bu net,

Yada yaptığınız işlemleri sıra ile yazın ben size diyim hangisi brik etmiş , Twrp yüklerken veya rom yüklerken yapmazsınız , fast boot açılır taki siz Telefonu boot eden alt sistem dosyalarını silmez iseniz ,

harzeban

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gökhan Yurtyapan
Konular
1
Rom yüklerken brick edemezsiniz telefonu , bu açık net başka adb ile konutlu işlem yaparsınız veya başka şekilde alt partionları silmişsiniz yada dosyaları değiştirmişsiniz ( backup restorda) bu kadar net ,

Daha da detayla anlatma gerekirse ,

Fastboot ve recovery çalıştıran alt sistem dosyaları gibi modem v.s gibi sistem alt dosyaları mevcut bunları sizmişsiniz , başka yolu yok bunu nasıl yaptığınızı da siz bileceksiniz ,

Twrp ve Rom yüklerken brick olmaz telefon MI yazısında kalır sadece bu net,

Yada yaptığınız işlemleri sıra ile yazın ben size diyim hangisi brik etmiş , Twrp yüklerken veya rom yüklerken yapmazsınız , fast boot açılır taki siz Telefonu boot eden alt sistem dosyalarını silmez iseniz ,
Eu rom attım cihaza sonra yedek aldım daha sonra mi room attım sonra da yedeği geri aldım ekstra bişey olmadı hocam, şimdi bişeyler denemeye korkuyorum. Telefon tamamen kapandı şarj dahil almadı

ibrahim1806

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ibrahim özel
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 2
Konular
0
Arkadaşlar bu telefondan sıfır imei atılmış şekilde almayı düşünüyorum anladığım kadarıyla recovery olsun custum rom olsun sürüm düşürme olsun imei'ler silinmiyor degilmi.

Son düzenleme:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Eu rom attım cihaza sonra yedek aldım daha sonra mi room attım sonra da yedeği geri aldım ekstra bişey olmadı hocam, şimdi bişeyler denemeye korkuyorum. Telefon tamamen kapandı şarj dahil almadı

Twrp ile backup almayacaksın , aslında bu kadar basit , dosyalarınıu yedekle sonra bu işi yap wipe yapacaksın instaldan rom atacaksın , baska oradan bir işlem yapma en fazla mi yazısında kalır ,

Arkadaşlar bu telefondan sıfır imei atılmış şekilde almayı düşünüyorum anladığım kadarıyla recovery olsun custum rom olsun sürüm düşürme olsun imei'ler silinmiyor degilmi.

imei ile ilgili konular kanunen yasak olduğundan burada pek cevap bulmazsın ,

watcherman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
1
Arkadaşlar merhaba bu sabah AliExpress ten almış olduğum Mi8 SE telefonuma v10.2.3.0 güncelleme paketi geldi kullanan varmı duyumlar nasıl hatalar var mı ? Wifi kopması gibi ?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Arkadaşlar merhaba bu sabah AliExpress ten almış olduğum Mi8 SE telefonuma v10.2.3.0 güncelleme paketi geldi kullanan varmı duyumlar nasıl hatalar var mı ? Wifi kopması gibi ?

Sanırım içinde çin sürümü var ,

Öncelikle eğer türkçe kullanılacaksanız ve gprs google gibi sorunlarla uğraşmak istemez isen , bl kilit açıp eu rom kurmanı öneririm ,

forumdakilerin çoğu eu rom kullanmakda daha onlara gelmedi 10.2.3.0 gelince onlarda kurarlar =)

Üst Alt