Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 570 54,5%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,8%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 30 2,9%
  • Masik X

Oy: 30 2,9%

• Kullanılan toplam oy
    1.045

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Arkadaşlar telefon rollback ten brick oldu tamir ettirdim fakat tekrar olmaması için ne yapmalıyım bilmiyorum, stabil pili uzun giden tavsiye edeceğiniz sürüm var mı magisk çalışan. Şu an 10.0 eu stabil, iyi midir, tekrar rollback ten brick olmasını istemiyorum. Developer roma geçersem mi oluyor bu, glone ile eu arasında deneme yapmak istiyorum. Ve bi de çentikte bildirim simgeleri gözükmüyordu bunun için patch sıkıntı çıkarır mı? Yoğurdu üfleyerek yiyeceğim alalı beş gün olmuştu bozdum.

Tavsiyesi olan var mı
Geçmiş olsun öncelikle Telefonu nasıl bozdun okadar bilmiyorum ancak roolback koruması bizim telefonda yok atan iyi atmış ,

bunun dışında uygun twrp kurup mi-globe 10.2.10 kur geç kullan uğraşma başka , magisk 16.4 versiyonunu bul onu yükle yeterli diğerleri çalışmaz

nebula72

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
MI 8 SE
Konular
13
Geçmiş olsun öncelikle Telefonu nasıl bozdun okadar bilmiyorum ancak roolback koruması bizim telefonda yok atan iyi atmış ,

bunun dışında uygun twrp kurup mi-globe 10.2.10 kur geç kullan uğraşma başka , magisk 16.4 versiyonunu bul onu yükle yeterli diğerleri çalışmaz
magisk yenisi çıktı
Magisk 18.2

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
magisk yenisi çıktı
Magisk 18.2

Resmi yeri burası baska yere itimat etmeyin pek ,

harzeban

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gökhan Yurtyapan
Konular
1

Hocam twrpden beta rom denedim beğenmedim yedek almıştım restore ettim ve komple kapandı hiç tepki yok, forumdaki istanbulbalisi de rollback dedi, zenex de öyle dedi 10.0 sürümü yollayıp göndermiş, stabil şekilde magisk yüklü kullancam 10.2 globe diyorsunuz sonuç olarak, ne modülleri kullanıyorsunuz, xiaomi benim için bitmiştir bu arada, downgrade olayı falan canımı sıktı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

magisk yenisi çıktı
Magisk 18.2
Denediniz mi bunu ve hangi rom hangi sürüme

nebula72

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
MI 8 SE
Konular
13
Hocam twrpden beta rom denedim beğenmedim yedek almıştım restore ettim ve komple kapandı hiç tepki yok, forumdaki istanbulbalisi de rollback dedi, zenex de öyle dedi 10.0 sürümü yollayıp göndermiş, stabil şekilde magisk yüklü kullancam 10.2 globe diyorsunuz sonuç olarak, ne modülleri kullanıyorsunuz, xiaomi benim için bitmiştir bu arada, downgrade olayı falan canımı sıktı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Denediniz mi bunu ve hangi rom hangi sürüme
ben denemedim henüz ama hem stabilde hem betada çalıştığını yazdı deneyen arkadaşlar.

hayavoto

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
hayavoto
Konular
0
Arkadaşlar iyi formlar. Mi 8 se 4 gb ram li olan modele sahibim. son güncelleme geldiğinde sistem ingilizce oldu ve twrp gitti. Otomatik yükleme yapmaya çalışıyorum boot command is not allowed in lock state yazıyor ve kalıyor. nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7

10.2.2 sürümü yüklemeyle anti-rollback aktif hake geliyor. Getvar komutuyla kontrol ederseniz de görebilirsiniz. Twrpden android 8.1'e dönmeyle cihaz susuyor. 2 kere 8.1'e döndüm bir şey olmadı 3.de hard brick oldu. Dikkat etmek lazım

Üst Alt