Çözüldü Mi 8 Brick Mevzusu (12.05.2019) --- (ÇÖZÜLDÜ)

MahmutDeveSürenOğlu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
1
Hadi ya bunu bilmiyordum. Elimizdeki cihazlar patlar mı acaba!? Bir de kutudan global olarak çıkan Mi8 nereden buluruz? Belki değiştirmeyi düşünebiliriz.

Cihazı mevcut haliyle kullanırsanız bir sıkıntı çıkmaz (rom attıysanız da önemli değil, önemli olan şu an çalışıyor mu; çalışıyorsa sıkıntı yok) ancak rom atma, root yapma ya da bootloaderını kapama gibi şeyler yapmaya kalkarsanız yeterince bilginiz yoksa cihaz bu gibi durumlarda brick olur.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ister gülmekten katıl, ister ağlamaktan. Türkiye şartlarında garantisi olmayan cihaza 3000 lira para verdim. Cihaz brick oldu. 400 lira verip bide onu yaptırdık. Ben bu zamana kadar kullandigim hicbir cihazda bu kadar film görmedim.

Bir daha brick olursa bi 400 tl daha vereceğiz. Yazık günah. Samsung huawei bu cihazlar stabil. Ben hiç sıkıntı yaşayan duymadım. Kendimde yaşamadım.
Kendi ağzınızla söylüyorsunuz.
1. Garantisiz cihaz almışsınız
2. Bilip bilmediğiniz cihazın rom, bootloader gibi hayati ayarlarıyla oynamışsınız !!!
3. Büyük ihtimalle sırf ucuz diye abudik gubudik yollarla ülkeye getirilen Çin cihazını almışsınız

Şimdi soruyorum !!! Ülkemizde elektrikli arabalar için dolum istasyonları henüz yokken gidip Tesla alıp Türkiye'de şehirler arası yola çıkmak gibi olmuş sizin ki!!!
Üstüne üstelik arabanın yazılımına da müdahale etmişsiniz daha hızlı gitsin ve Türkçe olsun diye !!!
Sonra yok efendim Tesla'nın elektrikli araçları berbat !!! Tesla alınır mı !!! Teslanın servis'i (!) bana hizmet veriyor !!!

brdmrcn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
bora
Cihazım
mi8
Konular
11
Belirttiğin markaları neden almadın? Çünkü o fiyata yoklar... Ayrıca bu cihaz durduk yere mi brick oldu?

Yaptığın tercihler başkalarının hataları değildir.
Senin yada sizin zorunuza giden ne ben onu anlamadım. Abidik gubidik yerden cihaz alınmadı. Migros cihazı. Akıl vermeyin. Ben fikrimi yazdım.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Senin yada sizin zorunuza giden ne ben onu anlamadım. Abidik gubidik yerden cihaz alınmadı. Migros cihazı. Akıl vermeyin. Ben fikrimi yazdım.
Sen fikrini yazdın da, biz başka şeyler mi yazdık??

Foruma yerli yerince, genel kurallara göre yazıp çizmek ne zamandan beri "zora gitmek" oldu? Eğer yazıp çizmeyi bu şekilde niteliyorsan, önce sen bi de bakalım senin zoruna giden ne?

brdmrcn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
bora
Cihazım
mi8
Konular
11
Ben kimseye bir terbiyesizlik yapmadım yapmamda. Ama herkes fikrini saygı çerçevesinde yazsın isterim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hizmet vermeyen tesla nin servisi değil, migros un servisi.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Ben kimseye bir terbiyesizlik yapmadım yapmamda. Ama herkes fikrini saygı çerçevesinde yazsın isterim.
Benim terbiyesizlik/saygısızlık yaptığım nokta neresi? Eğer öyle bir şey varsa mesajın altında "Rapor" yazan yerden gerekli şikayeti yaparsın... Yöneticiler gereğini yapar...

brdmrcn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
bora
Cihazım
mi8
Konular
11
Ben size terbiyesizlik yaptınız demedim.

BimmerLover

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
RedmiNote10Pro
Meslek
Xiaomi Promotör
Konular
57
İşin sonunda bu soruna bir çözüm geldi buna sevinelim. Tartışmaya gerek yok

xiaomifast

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
android
Cihazım
mi note pro
Konular
30
Bu işlem C1 mi6 da olmuyor bilginize

reda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
az
Cihazım
galaxy i9300
Konular
1
Selam arkadaslar ..
Bugün ritzy servisten aradılar brick telefonları artık cözdüklerini ve isterseniz telefonunuzu yollayın bize hemen yazılım yükleyip yolluyalım size dediler
fiyat ta 600 tl istiyorlar...
sanırım bizden alacakları telefonları istanbulballisine götürüp tamir edecekler ve biz yaptık diyecekler

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Selam arkadaslar ..
Bugün ritzy servisten aradılar brick telefonları artık cözdüklerini ve isterseniz telefonunuzu yollayın bize hemen yazılım yükleyip yolluyalım size dediler
fiyat ta 600 tl istiyorlar...
sanırım bizden alacakları telefonları istanbulballisine götürüp tamir edecekler ve biz yaptık diyecekler
haha--haha--haha--haha--

Olması muhtemeldir...

Üst Alt