Çözüldü Mi 6 Şarj Durumum Çok Kötü Acil Yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gorkem03

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
görkem
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
15

Rayu.

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
mi 6
Konular
1
Bir sorum daha var ısınan batarya değil telefonun üst kısmı kameranın 2 parmak altı

gorkem03

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
görkem
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
15
Bir sorum daha var ısınan batarya değil telefonun üst kısmı kameranın 2 parmak altı
Işlemci vardır diye tahmin ediyorum çünkü benimde orası ısınıyor

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Chandler Muriel Bing

I'm hopeless and awkward and desperate for love.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Çok Değişken
Meslek
Cep Teknik
Konular
27
Evet abiler merhaba
Telefonu şubat ayında aldım. 128 Gb hafızalı 30 gb dolu ama yabancı dizi serisi falan var.
9.5.6.0 yüklü
Bugün normalde telefonu sonuna kadar kullanıp değerleride paylaşacaktım. Telefon lazım olacaktı powerbanke taktım gitti. Şöyle anlatıyım. Bugün yoğun kullandım. 6 saat durmuş 4 saat ekran süresi böyle düşününce iyi ama şarjım yüzde 29 du. Yarım saat pubg oynadım sadece ve bu bataryanın vasat haline ek olarak bugün pubg de saçma sapan kasmalar yaşadım. Telefondan bugüne kadar hep memnundum. Sıkıntı çıkarmadı hiç ama son bi aydır şarj problemi yaşıyorum.
İnternetten izlediğim videolarda root atmayı çözdüm galiba bide rom atmayı çözersem forumda okuduğum tavsiyeler üzerine hemen eu yada epic rom kuracam. Tabi rom atmamın bi sebebide google camera.
Sonuç olarak forumdaşlar şarj problemimi nasıl çözebilirim.
Rom tavsiyeleriniz nedir ve romu nasıl kurabilirim. Forumdaki konular çok bilimsel geldi anlamadım

Kendi cihazimda LienageOS 15.1 kullanıyorum şarj süresi olarak çok memnunum geçen ölçtüm 1 buçuk saatte %14 den %100 e çıktı ayrıca geçen değerlere baktım 1 buçuk saat pubg oynayarak 6 saat ekran süresi 1 küsur gün de kullanım süresi aldım performans ve stabilite konusunda da hiçbir sıkıntı yok kesinlikle tavsiye ederim
[doublepost=1528221442,1528221364][/doublepost]Şu an size özel tekrar test ediyorum %15 e kadar kullanıp ekran görüntülerini aticam buraya :)

gorkem03

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
görkem
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
15
Kendi cihazimda LienageOS 15.1 kullanıyorum şarj süresi olarak çok memnunum geçen ölçtüm 1 buçuk saatte %14 den %100 e çıktı ayrıca geçen değerlere baktım 1 buçuk saat pubg oynayarak 6 saat ekran süresi 1 küsur gün de kullanım süresi aldım performans ve stabilite konusunda da hiçbir sıkıntı yok kesinlikle tavsiye ederim
[doublepost=1528221442,1528221364][/doublepost]Şu an size özel tekrar test ediyorum %15 e kadar kullanıp ekran görüntülerini aticam buraya :)
Aslında ottoman hocamınki çok cazip çünkü google camera çaba gerektirmeden yüklenebiliyor. Tahmin ediyorum şarjda sizinkiyle bir gidiyordur ama root rom işlerine girmişken face ıd olan bi roma mı geçsem diye düşünmüyor değilim. Sizin bi öneriniz var mı

Chandler Muriel Bing

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Çok Değişken
Meslek
Cep Teknik
Konular
27
Aslında ottoman hocamınki çok cazip çünkü google camera çaba gerektirmeden yüklenebiliyor. Tahmin ediyorum şarjda sizinkiyle bir gidiyordur ama root rom işlerine girmişken face ıd olan bi roma mı geçsem diye düşünmüyor değilim. Sizin bi öneriniz var mı

Face id kullanmayı hiç düşünmedim bu kadar stabil bir parmak izi varken :) onun dışında MIUI dan hiç haz etmem o yüzden official LOS çıkar çıkmaz yükledim cihaza ve dediğim gibi çok memnunum ayrıca Google camera istiyorsan en rahat yükleyeceğin ortam da yine AOSP ROMlar.

gorkem03

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
görkem
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
15
Face id kullanmayı hiç düşünmedim bu kadar stabil bir parmak izi varken :) onun dışında MIUI dan hiç haz etmem o yüzden official LOS çıkar çıkmaz yükledim cihaza ve dediğim gibi çok memnunum ayrıca Google camera istiyorsan en rahat yükleyeceğin ortam da yine AOSP ROMlar.
İnsan oğlu aç gözlü hocam :) parmak izi donanımsal olarak çok iyi zaten :) önerileriniz için teşekkür ederim

Chandler Muriel Bing

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Çok Değişken
Meslek
Cep Teknik
Konular
27
]Şu an size özel tekrar test ediyorum %15 e kadar kullanıp ekran görüntülerini aticam buraya :)

Evet şarj süresi aşağıdaki gibi özellikle kullandığım uygulamaları göstermek adına hiç birini kapatmadım :) aynı şekilde Chrome sekmeleri de açık kaldı ;) PUBG full ayarlarda oynuyorum yaklaşık 4 oyun oynadım ve hepsi de 1. likle bitti 8=) sadece şarj %20 nin altındayken ve oyunun sonuna doğru çok az kasmalar oldu onun dışında ne oyunda ne de cihazda en ufak bir kasma yaşanmadı. Cihaz sürekli Wi-Fi a bağlı kaldı ve mobil veri neredeyse hiç kullanılmadı ayrıca yaklaşık 30 dk - 1.5 saat arası Bluetooth sürekli açık ve MiBand 2 ye bağlı kaldı.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Genel olarak ayarlar bu şekilde ekran çok parlak değil ve otomatik parlaklık açık, ( PUBG de otomatik parlaklık kapalı ve seviye %15 %20 civarında ( gece olduğu için düşük ışıkta ) ve ses de sonda ) bazı uygulamalara girince otomatik döndürme kapanıyor onun dışında sürekli açık ve oto senkronizasyon sürekli açık.

Yaklaşık 6 saat ekran süresi mevcut bunun 2 saatten fazlası dizi ve 1 saatten fazlası da PUBG ( PUBG olmasa 8 saate kadar çıkar bence :) ), gece 2 den sabah 7 ye kadar GPS, Wi-Fi, Bluetooth vb. ayarlar kapalı halde cihaz uyku modunda kaldı. Güç modu da sürekli dengeli modda kullanıldı.

Bu da uygulama kullanımları dediğim gibi PUBG full ayarlarda ve yaklaşık 2 saat oynamışım :) ayrıca puhutv de de 2 buçuk saat boyunca 1080p dizi izledim :) Chrome kullanımının neredeyse tamamı forumda geçti ve hiç bir sekme kapatılmadı.

Kullanım detayları, ipimi çeken uygulamalar olmuş. :) ( PUBG was here :) )

Donanım + yazılım kullanım oranları toplam 100 den 15 e düşüş süresi 12 saat 47 dakika, bu sürenin yaklaşık 4 buçuk saatinde cihaz hiç kullanılmadı, 5 saatinde de yüksek kullanım mevcut.

Kullanılan uygulamalar ve açık Chrome sekmeleri 18 sekme ve yaklaşık 13 uygulama.

Son düzenleme:

gorkem03

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
görkem
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
15
Evet şarj süresi aşağıdaki gibi özellikle kullandığım uygulamaları göstermek adına hiç birini kapatmadım :) aynı şekilde Chrome sekmeleri de açık kaldı ;) PUBG full ayarlarda oynuyorum yaklaşık 4 oyun oynadım ve hepsi de 1. likle bitti 8=) sadece şarj %20 nin altındayken ve oyunun sonuna doğru çok az kasmalar oldu onun dışında ne oyunda ne de cihazda en ufak bir kasma yaşanmadı. Cihaz sürekli Wi-Fi a bağlı kaldı ve mobil veri neredeyse hiç kullanılmadı ayrıca yaklaşık 30 dk - 1.5 saat arası Bluetooth sürekli açık ve MiBand 2 ye bağlı kaldı.

Genel olarak ayarlar bu şekilde ekran çok parlak değil ve otomatik parlaklık açık, ( PUBG de otomatik parlaklık kapalı ve seviye %15 %20 civarında ( gece olduğu için düşük ışıkta ) ve ses de sonda ) bazı uygulamalara girince otomatik döndürme kapanıyor onun dışında sürekli açık ve oto senkronizasyon sürekli açık.

Yaklaşık 6 saat ekran süresi mevcut bunun 2 saatten fazlası dizi ve 1 saatten fazlası da PUBG ( PUBG olmasa 8 saate kadar çıkar bence :) ), gece 2 den sabah 7 ye kadar GPS, Wi-Fi, Bluetooth vb. ayarlar kapalı halde cihaz uyku modunda kaldı. Güç modu da sürekli dengeli modda kullanıldı.

Bu da uygulama kullanımları dediğim gibi PUBG full ayarlarda ve yaklaşık 2 saat oynamışım :) ayrıca puhutv de de 2 buçuk saat boyunca 1080p dizi izledim :) Chrome kullanımının neredeyse tamamı forumda geçti ve hiç bir sekme kapatılmadı.

Kullanım detayları, ipimi çeken uygulamalar olmuş. :) ( PUBG was here :) )

Donanım + yazılım kullanım oranları toplam 100 den 15 e düşüş süresi 12 saat 47 dakika, bu sürenin yaklaşık 4 buçuk saatinde cihaz hiç kullanılmadı, 5 saatinde de yüksek kullanım mevcut.

Kullanılan uygulamalar ve açık Chrome sekmeleri 18 sekme ve yaklaşık 13 uygulama.
Maşallah hocam bataryaya kafa atmışsınız :) 1 saat 45 dk pubg oynasam %40 a falan düşer geri kalanda da sosyal medyaya aksam 3.5-4 saat ekran süresi alırım maximum. Önerileriniz ve kıymetli yazınız için çok teşekkür ederim hocam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt