Soru Mi 6 mı, Mi Note 3 mü?

ssleqendss

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Sarı
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
10
Arkadaşlar uzun zamandır mi 6 yı çok araştırıyorum ama özellikle mavi rengi çok hoşuma gitti ve şuan hiçbir yerde bulamıyorum, dün cepport ta yapılan kampanya ile mi note 3 ün 1750 ₺ ye satıldığını ve ayrıca mavi renk seçeneğinin de mevcut olduğunu gördüm fakat aklımda birkaç soru var
Yakın zamanda mi 6 mavi modeli cepport a gelir mi?
Mi 6 varken Mi note 3 tercih edilir mi? (Tercih sebebim mavi rengi)
Sd 835 ve Sd 660 arasındaki farkı günlük kullanımda hisseder miyim? (Oyun oynayan birisi değilim)

ssleqendss

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Sarı
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
10
Arkadaş normal bir kullanıcıya iki ürünün de işletim sistemi yüksek ve kaliteli ben şahsen note 3 kullanıyorum global yükledim ve akıcılıkta bir sıkıntı yaşamadım şarj desen mükemmel mi 6 ile note 3 arasında kalan biri sadece büyük mü küçük ekran mı istiyor o yönden baksın yoksa ikisi de mükemmel telefon ...kandırma yok kesin bilgi :)
Hocam günlük kullanımda arayüz deneyiminde bir fark olmaz dimi?

Oyla:

marslan81

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Tasarım Teknisyeni
Konular
1
Mi 6 amiral model işlemciye sahip cihazdır, Mi 3 orta sınıf işlemciye sahip. Önce ne istediğinizi bilmelisiniz , eğer üst seviye oyunlar oynuyorsanız Mi 6 alacaksınız

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

ssleqendss

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Sarı
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
10
Mi 6 amiral model işlemciye sahip cihazdır, Mi 3 orta sınıf işlemciye sahip. Önce ne istediğinizi bilmelisiniz , eğer üst seviye oyunlar oynuyorsanız Mi 6 alacaksınız

Ne istediğimi belirttim ayrıca günlük kullanımda akıcılık konusunda sıkıntı olmayacağını düşündüğüm için ve mavi renk sadece note 3 de olduğu için kafamı kurcaladı bu model, oyun oynayan birisi değilim, ayrıca zaten önceliğim mi 6 ki mavisi olsa bu konuyu açmadan hiç düşünmeden gidip alırdım, sanırım mi 6 alıcam.

Oyla:

damn2u

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
R.Note 5 Pro
Konular
7
Maalesef düşünemem, aynı şey değil. Birinin yapıp diğerinin yapamadığı şeyler olması lazım ki tercih sebebi olsun. Hiç kimse de geleceği düşünüyorum o yüzden en üst seviye işlemciyi alıyorum diye örneklemesin, kullanıcıların çoğu cihazın garantisi bile bitmeden yenisini alıyor. Zaten mobil dünyadaki işlemciler de geleceğe yönelik bir şey sağlamıyor. Bunun yanında üreticilerin yazılımsal güncellemeler ile ilerleyen yıllarda cihazı daha kullanışsız hale getirmeleri de cabası. Malum elindeki cihazı kullanılmaz hale getirmeli ki bizleri yenileri almaya teşvik etsinler. Ha bunca şeyin ardında da üst seviye işlemci sevdalılarının "şarjım dayanmıyor, neden bu kadar az ekran süresi alıyorum" konuları da cabası. Benim önerim tamamen kullanıcıların parasını en mantıklı şekilde değerlendirmeleri yönünde. Tabi son karar alıcı kişinin, bile bile daha kötü tercih etmek isterse yapacak bir şey yok. ozgrcvdr

Oyla:

demirhanunlu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Demirhan
Cihazım
Mi 6
Konular
14
Xiaomi alıyorsanız amiral gemisi olan telefonu alacaksınız yoksa xxiaomi guncellemelerde biraz müşterilerini üzüyor. Geçen sene mi5 yerine gittim redmi pro aldım. Ne miui ne de Android güncellemesi gelmedi. Mi6 da şuan miui 9 var, Android oreo güncellemesini de 2018 ilk çeyrekte alacak çünkü testler başladı.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

edo35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erdal
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
4
Xiaomi alıyorsanız amiral gemisi olan telefonu alacaksınız yoksa xxiaomi guncellemelerde biraz müşterilerini üzüyor. Geçen sene mi5 yerine gittim redmi pro aldım. Ne miui ne de Android güncellemesi gelmedi. Mi6 da şuan miui 9 var, Android oreo güncellemesini de 2018 ilk çeyrekte alacak çünkü testler başladı.
Hocam 2 gün arayla global sürümleri dağıttı adamlar o konuda katılmıyorum size.mi redmi arasında derseniz eyw.Güncelleme de 5s den dert yanıyor arkadaşlar sadece.

Oyla:

demirhanunlu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Demirhan
Cihazım
Mi 6
Konular
14
Kısacası kendi düşüncemi tekrar söylemem gerekirse flagship diye adlandırılan model ne ise onu alırdım.

Oyla:

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
Bir iki ay kadar oldu bende artık birkaç kelime laf edebilirim herhalde, mi note 2'den note 3'e geçtim çok memnunum. Tabiki sd660 kağıt üzerinde daha zayıf ama gözle bir fark göremedim hatta performans olarak daha iyi gibi geliyor. Ağır mobil oyunlar dedikleriniz sandığınız kadar ağır değil sd660 play store'da ki bütün oyun uygulama ne varsa canavar gibi çalıştırıyor. note 2 de 4070 mah batarya vardı max aldığım ekran süresi 7.30/8 saat note 3'te 3500 mah bataryayla 11 saat aldığım oluyor, telefonda ısınma değil ılınma olmuyor. Kamerada zaten bugün itibarıyla en iyi xiaomi telefonu ama öyle bir note 8 pixel 2 vs seviyesinde değil. mi4 mi5 mi6'da kullandım ekran boyutu bana hitap etmiyor performans olarak bir fark görülebileceğini dşünmüyorum.

Oyla:

marslan81

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Tasarım Teknisyeni
Konular
1
Maalesef düşünemem, aynı şey değil. Birinin yapıp diğerinin yapamadığı şeyler olması lazım ki tercih sebebi olsun. Hiç kimse de geleceği düşünüyorum o yüzden en üst seviye işlemciyi alıyorum diye örneklemesin, kullanıcıların çoğu cihazın garantisi bile bitmeden yenisini alıyor. Zaten mobil dünyadaki işlemciler de geleceğe yönelik bir şey sağlamıyor. Bunun yanında üreticilerin yazılımsal güncellemeler ile ilerleyen yıllarda cihazı daha kullanışsız hale getirmeleri de cabası. Malum elindeki cihazı kullanılmaz hale getirmeli ki bizleri yenileri almaya teşvik etsinler. Ha bunca şeyin ardında da üst seviye işlemci sevdalılarının "şarjım dayanmıyor, neden bu kadar az ekran süresi alıyorum" konuları da cabası. Benim önerim tamamen kullanıcıların parasını en mantıklı şekilde değerlendirmeleri yönünde. Tabi son karar alıcı kişinin, bile bile daha kötü tercih etmek isterse yapacak bir şey yok. ozgrcvdr
Ben de yıllardır hep amiral model cihazlar aldım, aynen 1.5-2 senede bir de yenilerim. Ve en çok kızdığım şey yoğun kullanımda şarjımın yarım gün anca dayanmasıdır. Ve bundan öyle sıkıldım ki en sonunda geçen hafta Mi Max 2 aldım SD 625 ile hiç bir sıkıntı yaşamadım, 5300 mAH pil ile de telefon kullanmanın zevkine vardım. 2 gün pil süresi alıyorum. Real Racing 3 bile takılmadan oynuyorum. Çok fazla takılmamak lazım

Oyla:
Üst Alt