Soru Mi 6 mı, Mi Note 3 mü?

ssleqendss

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Sarı
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
10
Arkadaşlar uzun zamandır mi 6 yı çok araştırıyorum ama özellikle mavi rengi çok hoşuma gitti ve şuan hiçbir yerde bulamıyorum, dün cepport ta yapılan kampanya ile mi note 3 ün 1750 ₺ ye satıldığını ve ayrıca mavi renk seçeneğinin de mevcut olduğunu gördüm fakat aklımda birkaç soru var
Yakın zamanda mi 6 mavi modeli cepport a gelir mi?
Mi 6 varken Mi note 3 tercih edilir mi? (Tercih sebebim mavi rengi)
Sd 835 ve Sd 660 arasındaki farkı günlük kullanımda hisseder miyim? (Oyun oynayan birisi değilim)

damn2u

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
R.Note 5 Pro
Konular
7
Her türlü Mi Note 3 derim, SD660 enerji verimliliği konusunda muazzam bir işlemci, performans olarakta zaten +100K antutu skoru alıyor. Kamera incelemelerinde de Note 3 daha yüksek puanlar alıyor, tabi bu birazda iki cihaz arasındaki donanım/yazılım uyumuyla alakalı. Mi Note 3 yazılımsal olarak daha iyileştirilmiş durumda kamera konusunda. Son olarak şöyle kişisel bir not ekleyeyim, bugün Mi Max 2 almasaydım alacağım ilk cihaz Mi Note 3 olurdu.

Oyla:

ssleqendss

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Sarı
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
10
Her türlü Mi Note 3 derim, SD660 enerji verimliliği konusunda muazzam bir işlemci, performans olarakta zaten +100K antutu skoru alıyor. Kamera incelemelerinde de Note 3 daha yüksek puanlar alıyor, tabi bu birazda iki cihaz arasındaki donanım/yazılım uyumuyla alakalı. Mi Note 3 yazılımsal olarak daha iyileştirilmiş durumda kamera konusunda. Son olarak şöyle kişisel bir not ekleyeyim, bugün Mi Max 2 almasaydım alacağım ilk cihaz Mi Note 3 olurdu.
Hocam teşekkür ederim yorumunuz için, peki pişman olur muyum mi 6 yı arar mıyım sizce?

Oyla:

damn2u

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
R.Note 5 Pro
Konular
7
Aramanız imkansız, arada chipset dışında bir fark yok. Bu tamamen psikolojik hissiyat, en üst chipset olsa ne olmasa ne? Aralarında öyle çok büyük farkta yok. Zaten günlük kullanımda şu an +40k antutu puanı alan cihazlar bile fark hissettirmez.

Oyla:

ssleqendss

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Sarı
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
10
Aramanız imkansız, arada chipset dışında bir fark yok. Bu tamamen psikolojik hissiyat, en üst chipset olsa ne olmasa ne? Aralarında öyle çok büyük farkta yok. Zaten günlük kullanımda şu an +40k antutu puanı alan cihazlar bile fark hissettirmez.
Katılıyorum, şuan kullandığım cihaz gm5 sd410 var ve günlük kullanımda Resurrection Remix rom ile akıcılığını 1 senedir koruyor, lakin konuyu açarken bir şeyi atlamışım kamera performansı beni kanser ediyor, haliyle ben de kamerası iyi olan bir cihaz arıyorum, bu konuda da mi note 3 ün mi 6 dan biraz daha önde olduğunun kanısına araştırmalarım sonucunda vardım. Bir de şu iki cihazın da mavi rengine hasta oldum yani

Oyla:

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
ben mi 6 kullanıyorum sd 835 daha iyi o yüzden ben mi 6 diyorum. kamera olarak mi note 3 daha iyi ayrıca daha büyük . ama neredeyse aynı olmalarına rağmen aradaki fiyat farkı neyden kaynaklanıyor çözemedim neyse öncelikle hangi amaçla kullanılacağı bilinmeli çok fotoğraf çekiyorsanız mi note 3 alın hiç bakmayın mi 6 ya

Oyla:

ssleqendss

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Sarı
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
10
ben mi 6 kullanıyorum sd 835 daha iyi o yüzden ben mi 6 diyorum. kamera olarak mi note 3 daha iyi ayrıca daha büyük . ama neredeyse aynı olmalarına rağmen aradaki fiyat farkı neyden kaynaklanıyor çözemedim neyse öncelikle hangi amaçla kullanılacağı bilinmeli çok fotoğraf çekiyorsanız mi note 3 alın hiç bakmayın mi 6 ya
Hocam oyun oynamam, günlük olarak whatsapp, chrome, youtube gibi uygulamaları yoğun olarak kullanırım, fotoğraf konusuna gelince çok çekmem fakat çekince de o fotoğraftaki detayları incelemeyi severim ve bu yüzden kaliteli fotoğraflar çekmek istiyorum. Bir de zaten bu zamana kadar hep mi 6 istedim fakat mavi renginin gelmesini bekledim, dün de cepport ekibi bu güzel kampanyaya imza atınca arada kaldım.

Oyla:

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Hocam oyun oynamam, günlük olarak whatsapp, chrome, youtube gibi uygulamaları yoğun olarak kullanırım, fotoğraf konusuna gelince çok çekmem fakat çekince de o fotoğraftaki detayları incelemeyi severim ve bu yüzden kaliteli fotoğraflar çekmek istiyorum. Bir de zaten bu zamana kadar hep mi 6 istedim fakat mavi renginin gelmesini bekledim, dün de cepport ekibi bu güzel kampanyaya imza atınca arada kaldım.
Vallaha hocam tercih meselesi ben mi 6 ya daha çok ısındım ama sen bazı şeyleri çok inceliyor gibisin mi note 3 tavsiyemdir

Oyla:

ssleqendss

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Sarı
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
10
Vallaha hocam tercih meselesi ben mi 6 ya daha çok ısındım ama sen bazı şeyleri çok inceliyor gibisin mi note 3 tavsiyemdir
İnşallah 1-2 gün içinde doğru bir karar verip alıcam hayırlısıyla, malum finaller geldi çattı kafamı da buna fazla yormak istemiyorum haha--:D

Oyla:

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Bide mi note 3 için global beta rom yayınlanmıyor galiba. Her hafta güncelleme almak istiyorum diyorsan bunu da göz önünde bulundur

Oyla:
Üst Alt