Mı 6 global rom çıktı sanırım

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Rootlu yedeği geri yüklerken sıkıntı yaşamayız dimi neyse deneyelim. Tekrardan saolun hocam.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yedek yüklemelerinde sorunlar olabiliyor ben bildirim alamama sorunu yaşıyordum.Sizin yaptığınız yedek yüklü olan uygulamalar ve telefonun ayarlarıyla ilgili zaten yeni rom yüklendiğinde yeniden rootlamanız gerekecek.Bi deneyin eğer yedek yükledikten sonra sorun yaşarsanız tekrardan temiz kurulum yapıp ayarlarınızı kendiniz yapıp uygulamalarınızı tekrardan kendiniz yüklersiniz.

Evren026

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
evren
Cihazım
5S - Mi6
Konular
1
Yedek yüklemelerinde sorunlar olabiliyor ben bildirim alamama sorunu yaşıyordum.Sizin yaptığınız yedek yüklü olan uygulamalar ve telefonun ayarlarıyla ilgili zaten yeni rom yüklendiğinde yeniden rootlamanız gerekecek.Bi deneyin eğer yedek yükledikten sonra sorun yaşarsanız tekrardan temiz kurulum yapıp ayarlarınızı kendiniz yapıp uygulamalarınızı tekrardan kendiniz yüklersiniz.
Yedekleme yaptım yaklaşık 6gb şimdi twrpden kurulum öncesi temizlik yaparken bu yedek silinmez dimi

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Yedekleme yaptım yaklaşık 6gb şimdi twrpden kurulum öncesi temizlik yaparken bu yedek silinmez dimi

Wipw yaparken ''İnternal stroge'' seçeneğini seçmeyin diğer seçenekleri seçin.İnternal stroge telefonun hafızası demektir. Onu silerseniz hem telefonunuzdaki tüm resim,videolar silinir hem yeni yüklemek istediğiniz rom dosyası silinir.O yüzden İnternal stroge seçeneği dışındaki seçeneklerin tamamını seçin ama ona dokunmayın.

Evren026

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
evren
Cihazım
5S - Mi6
Konular
1
Wipw yaparken ''İnternal stroge'' seçeneğini seçmeyin diğer seçenekleri seçin.İnternal stroge telefonun hafızası demektir. Onu silerseniz hem telefonunuzdaki tüm resim,videolar silinir hem yeni yüklemek istediğiniz rom dosyası silinir.O yüzden İnternal stroge seçeneği dışındaki seçeneklerin tamamını seçin ama ona dokunmayın.
Tamamdır hocam

Evren026

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
evren
Cihazım
5S - Mi6
Konular
1
Dediğinizi yaptım önce format atarken usb otb diye hata verdi sonrasında o seçeneği seçeçmeden formatladım en son install yaptım rom u ancak mi logosundan sürekli twrp ekranı arasında gidip geldi yine eski romu attım muhtemelen zip dosyası bozuk indi tekrar indirip denicem.

rebuplicfb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
0
En yeni MIUI ROM dosyasını buradan indirin
En son ROM dosyasını daha önce indirdiyseniz tekrar yapmaya gerek yoktur.

Cihazınızı bir mikro USB kablosuyla Windows PC / dizüstü bilgisayarınıza bağlayın ve 1. adımda indirilen ROM dosyasını cihazınızın dahili belleğinde bulunan 'downloaded_rom' klasörüne kopyalayın.

Cihazınızda 'Güncelleyici' uygulamasını başlatın:
MIUI 6/7/8: Sağ üst köşedeki '...' simgesini tıklayın, 'Güncelleme paketini seçin' seçeneğini seçin ve Adım 2'de 'downloaded_rom' bölümüne koyduğunuz ROM dosyasını seçin.
MIUI V5: Menü düğmesine basın, 'Güncelleme paketini seçin' seçeneğini seçin ve Adım 2'de 'downloaded_rom' bölümüne koyduğunuz ROM dosyasını seçin.

Doğru ROM dosyasını seçtikten sonra cihazınız yeni sürüme geçmeye başlar. Güncelleme tamamlandığında cihazınızın otomatik olarak yeni sürüme geçmesi gerekir.

Bu sitedeki yükleme talimatı anlamadığım bişey var burda botloader kilidi falan açın yazmıyo twrp kurun şeklinde bişeyde yok global room bu şekilde kurulabiliyormu herhangi bir işlem yapmadan normal güncelleme gibi yükleyebiliyormuyuz anlayamadım açıkcası.

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
Fastboot rom dosyasıda burada; Mi6 sahiplerine hayırlı olsun iyi günlerde kullansınlar.

rebuplicfb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
0
Fastboot rom dosyasıda burada; Mi6 sahiplerine hayırlı olsun iyi günlerde kullansınlar.

[/

Üstadım yukardaki mesajımdaki sorum hakkında bilgin varmı.Yardımcı olursan sevinirim..

Üst Alt