Soru Mi 10T Oyun İçin Rom Versiyonu

eren.07

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 10T
Konular
2
hocam soruyu bana yönelttiğiniz kişiler farklı saygısızlık etmek istemem ancak naçizane bir fikir sunmak isterim
bana kalırsa halihazırda memnuniyetle kullandığınız bir sisteminiz var ise macera aramayın hocam
geri kalan artılar eksilerim çoğu kişisel görüşe giriyor
yok animasyon hızı şöyle olmuş yok görsellik şurası güzel yok kamerası bi tık kaliteli vs. vs.
hiç bu toplara girmeyin en sonunda şu daha iyiydi diyorsunuz 😂 ama tabi zamanım çok uğraşmayı seviyorum diyorsanız size kalmış hocam saygılar
Hocam uğraşmaktan okadar keyif alıyorum ki fakat asla bilmediğim saatlerce günlerce hatta haftalarca okuyup izleyip gerekirse defalarca üstünden geçip ve çeşit farklı yerli yabancı sitelerden görüş deneyim geri dönüş almadan hiç bir işe ve işleyişe kalkışan biri olmadım çok şükür. Sizinde elinize emeğinize sağlık geri dönüşünüz için asla kulak arkası etmeyeceğim değerli görüşünüzü :)

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Bu miui 12.5.4 sürümü sanki android 10 sürümlerine göre biraz hantal mı çalışıyor bana mı öyle geliyor. Telefon sanki android 10 da yağ gibi akıyordu.
ayrıca Android 10 da batarya daha uzun gitmiyor mu

Hocam açıklamalarınızı yukarda yapılan thermal disabler modülü hakkındaki yorumu ve düzeltmesini dikkatlice okudum. Öncelikle böyle müthiş bilgiler verebilicek sizin gibi saygı değer emek veren insanlar olduğu için bu telefonu kullanan ve bu bilgileri okuyup test etmekten keyif alan biri olduğum için sizlere gerçekten çok teşekkür ederim kafeinsiz Emrespect...
( kafeinsiz )Hocam ben sizden aldığım tavsiyeler doğrultusunda A10 12.0.12.0 EU ROM kullanan ve bunu tamı tamına 6 7 aydır gram sorun yaşamadan ve dehşet verici pubg akıcılığı ve performansı alarak keyif içinde kullanan biriyim. Fakat tabiki bu romu sade hali ile değil konularınızdaki dfsp kapatma ve thermal disabler uygulayarak bu denli performans alabiliyorsun. Açıklamanızda A10 için hiç bir işleme gerek duymadan kullanılabilir demişsiniz ve benim burada kafama takılan bu yorumunuzdan sonra acaba thermal disabler uyguladığım için herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım ilerisi için. Cihaz oyunu oynarken asla eli yakacak bir kıvam almıyor ve beni rahatsız etmiyor. Bir ikinci sorum bu modül bana sıkıntı yaşatacak bir duruma sokmayacak ise ve şuan hâlihazırda kullandığım sistem beni aşırı memnun ediyor ise tavsiyeniz doğrultusunda A11 endo roma geçip yine aynı şekilde sizin konularınızdaki işlemleri uygulayıp thermal disabler de dahil, şuan bulunduğum durumdan daha iyi bir sonuç ve telefonu şuankinden daha fazla yorulur hale sokmadan aynı seyirde A11 ve 12.5 ile devam edebilirmiyim. Velhasıl kelam sizce denemelimiyim bu tavsiyenizi. Cevaplar ve beni birazda olsun bu karmaşadan kurtarır iseniz çok memnun olurum. Hayırlı akşamlar:)
Merhaba öncelikle size de hayırlı akşamlar.
eu 12.0.12 harika bir rom.
Game Turbo sürümünü güncellemeden kullanır ve game turbo ayarlarındaki " performans optimizasyonu" özelliğini aktif ederseniz oyun hiçbir modüle vb ekstraya gerek kalmadan sorunsuz çalışıyor. Thermal Disabler magisk modülü iyidir ancak eu 12.0.12 ile pek gerekli değil doğrusu şarj açısından o romda thermal özelliği tavsiye etmiyorum. 12.5.4 zamanla açılan bir rom ilk kurulum sonrası kısmi sorunları oluyor. Doğrusu benim size tavsiyem Android 10 ile kalmanız yönünde olur. Thermal disabler modülünü bir kaldırıp "performans optimizasyonu" ile oyunu bir test edin bakalım. Sorun yaşarsanız geri kurarsınız.

eu 12.5.4 görsel açıdan daha iyi sadece kayan bildirimler vs onun haricinde 12.0.12 nin karşısına çıkacak bir rom yok.

Açık konuşmak gerekirse ben de yakında eu 12.0.12'ye dönüş yapacağım.

lolman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hulya
Cihazım
mi 8 se
Konular
15
Ben şu anda endonezya 12.0.4 deniyorum . 4-5 gündür daha sonra 12.0.12 sürümü deneyeceğim. Google rehberi sevmiyorum hiç ısınamadım. Endonezya romlarının hepsinde miui rehber ve ses kaydı var. 12.0.12 sürümüne miui rehber ve mesajları import etmenin bir yolu var mı ?

Keremkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
XİAOMİ Mİ 10T
Konular
29
Ben şu anda endonezya 12.0.4 deniyorum . 4-5 gündür daha sonra 12.0.12 sürümü deneyeceğim. Google rehberi sevmiyorum hiç ısınamadım. Endonezya romlarının hepsinde miui rehber ve ses kaydı var. 12.0.12 sürümüne miui rehber ve mesajları import etmenin bir yolu var mı ?
twrp den dosya ile flashlanıyordu ama şuan ne durumda bilmiyorum açıkçası,araştırırsanız forumda konusu mevcut olmalı

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Bahsettiğiniz rom eu 12.0.12 ise bu custom rom zaten MIUI arama ve mesajlaşma mevcut.

Global 12.0.11 ise maalesef şu an mümkün değil bizim cihaz için ayarlanmış bir dosya yok bir ara ben yapmıştım ancak bozulan USB belleğim ile kaybettim.

lolman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hulya
Cihazım
mi 8 se
Konular
15
Bahsettiğiniz rom eu 12.0.12 ise bu custom rom zaten MIUI arama ve mesajlaşma mevcut.

Global 12.0.11 ise maalesef şu an mümkün değil bizim cihaz için ayarlanmış bir dosya yok bir ara ben yapmıştım ancak bozulan USB belleğim ile kaybettim.

Hocam o zaman hiç uğraşmayım ya valla sıkıldım hangisinin şarjı uzun gidiyor filan denemekten. Sizin diğer sürümleri denediğinizi varsayarak 12.0.12 sürümünü yükleyim.

indirme linki bu değil mi ?

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Hocam o zaman hiç uğraşmayım ya valla sıkıldım hangisinin şarjı uzun gidiyor filan denemekten. Sizin diğer sürümleri denediğinizi varsayarak 12.0.12 sürümünü yükleyim.

indirme linki bu değil mi ?
Evet indirme bağlantısı doğru.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Bu xiaomi eu 3.7 gb boyutunda . Diğer global sürüm 2.9 gb boyutunda neden bu kadar fark var acaba. Her ikisinde birbirine yakın sürümler
eu rom ile global rom çok farklı. O kıyaslama işini unutun.
Xiaomi global sürümleri daha iyi sıkıştırılmış bir şekilde sunuyor sanırım. EU rom Çin rom kaynaklı olduğu için kurulum dosyasının boyutu daha fazla.
Normalde tüm global kurulum dosyaları 3 GB civarındayken Çin romu 3,5-3,7 oluyor.
Bu kadar küçük şeylere takılmayın.

Üst Alt