Soru Mi 10T Oyun İçin Rom Versiyonu

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
miui 12.5 da miui 12 deki driverlar yokmu bildiğim kadarıyla xiaomi gpu driver güncellemiyor
System r/w yapıp kendimiz elle güncelliyoruz. Android 11 ve Android 12 MIUI romlar güncelleme kabul ediyor ama A10 sorun çıkarıyor.

Keremkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
XİAOMİ Mİ 10T
Konular
29

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
güncel driver paylaşırmısınız
Burada yaptığım anlatımın ilk 4 adımını uygulayın. Driver dosyası da ekli konuda. İlk 4 adım driver güncellemesi için 5 ve sonrası OC için. OC tavsiye etmiyorum driver yeterli.

lolman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hulya
Cihazım
mi 8 se
Konular
15
Bu miui 12.5.4 sürümü sanki android 10 sürümlerine göre biraz hantal mı çalışıyor bana mı öyle geliyor. Telefon sanki android 10 da yağ gibi akıyordu.
ayrıca Android 10 da batarya daha uzun gitmiyor mu

Keremkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
XİAOMİ Mİ 10T
Konular
29
Burada yaptığım anlatımın ilk 4 adımını uygulayın. Driver dosyası da ekli konuda. İlk 4 adım driver güncellemesi için 5 ve sonrası OC için. OC tavsiye etmiyorum driver yeterli.

sağ olun hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu miui 12.5.4 sürümü sanki android 10 sürümlerine göre biraz hantal mı çalışıyor bana mı öyle geliyor. Telefon sanki android 10 da yağ gibi akıyordu.
ayrıca Android 10 da batarya daha uzun gitmiyor mu
android 10 miui 12 en uyumlu olan zaten ,diğerlerinde ya xiaomi beceremedi yada planlı olarak performans düşürüldü

lolman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hulya
Cihazım
mi 8 se
Konular
15
Bu romlardan hangisi daha uzun şarj ömrüne sahip

Global
V12.0.3.0.QJDMIXM
V12.0.6.0.QJDMIXM
V12.0.7.0.QJDMIXM
V12.0.8.0.QJDMIXM
V12.0.9.0.QJDMIXM
V12.0.10.0.QJDMIXM
V12.0.11.0.QJDMIXM
V12.1.1.0.RJDMIXM
V12.1.2.0.RJDMIXM
V12.1.3.0.RJDMIXM

Endonezya

V12.0.1.0.QJDIDXM
V12.0.3.0.QJDIDXM
V12.0.4.0.QJDIDXM
V12.1.1.0.RJDIDXM

Keremkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
XİAOMİ Mİ 10T
Konular
29
Bu romlardan hangisi daha uzun şarj ömrüne sahip

Global
V12.0.3.0.QJDMIXM
V12.0.6.0.QJDMIXM
V12.0.7.0.QJDMIXM
V12.0.8.0.QJDMIXM
V12.0.9.0.QJDMIXM
V12.0.10.0.QJDMIXM
V12.0.11.0.QJDMIXM
V12.1.1.0.RJDMIXM
V12.1.2.0.RJDMIXM
V12.1.3.0.RJDMIXM

Endonezya

V12.0.1.0.QJDIDXM
V12.0.3.0.QJDIDXM
V12.0.4.0.QJDIDXM
V12.1.1.0.RJDIDXM
V12.0.11.0.QJDMIXM ben bunu kullanıyorum şuan gayet iyi 3.5 saat pubg oynuyorum

eren.07

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 10T
Konular
2
Evet çalışır. Cihazınız için güvenli olan sürümü Telegram kanalınızda bulabilirsiniz. Ancak Amoled ekranlı bir telefon kullandığınız için yüksek parlaklık ile yüksek ısı durumları sizin için pek faydalı olmaz. Siz harici modül yerine Game Turbo içerisindeki Performans Modu veya performans optimizasyonu özelliğini kullanın aynı işlevi görür. Cihazınız 60 hz olduğu için düşük yenileme hızına kilitleme durumu sizde olmaz haliyle sizin pek modüle ihtiyacınız yok.
GPU driver güncellemesi yaparak ekstra performans elde edebilirsiniz.

MIUI 12 Android 10 sürümlerinde thermal kısıtlama neredeyse hiç yok yağ gibi akıyor.
O açıdan memnun olmanız garanti gibi. Xiaomi öyle bir firma ki Android 11 ve üstü sürümlerde 40 derede sıcaklıkta hemen kendini kısıp üst düzey performans yolunu kapatıyor. Halbuki telefon donanımı için PUBG gibi yüksek boyutlu bir oyun oynanırken 40 derece dünyanın sonu değildir. 50 derece üstüne kadar güvenle çıkılabilir.

Android 10 sürümlerinde yüksek performans kullanmak için hiçbir müdahale yapmaya gerek yok güncelleme yaptıkça yeni model almaya çağırıyor.
Aslında ben eskiden MIUI 12 taraftarı biriydim ancak GPU driver sürümü çok eski ve güncelleme işlemi MIUI 12 romlarda hep sorunlu olduğu için 12.5'e transfer oldum.
Hocam açıklamalarınızı yukarda yapılan thermal disabler modülü hakkındaki yorumu ve düzeltmesini dikkatlice okudum. Öncelikle böyle müthiş bilgiler verebilicek sizin gibi saygı değer emek veren insanlar olduğu için bu telefonu kullanan ve bu bilgileri okuyup test etmekten keyif alan biri olduğum için sizlere gerçekten çok teşekkür ederim kafeinsiz Emrespect...
( kafeinsiz )Hocam ben sizden aldığım tavsiyeler doğrultusunda A10 12.0.12.0 EU ROM kullanan ve bunu tamı tamına 6 7 aydır gram sorun yaşamadan ve dehşet verici pubg akıcılığı ve performansı alarak keyif içinde kullanan biriyim. Fakat tabiki bu romu sade hali ile değil konularınızdaki dfsp kapatma ve thermal disabler uygulayarak bu denli performans alabiliyorsun. Açıklamanızda A10 için hiç bir işleme gerek duymadan kullanılabilir demişsiniz ve benim burada kafama takılan bu yorumunuzdan sonra acaba thermal disabler uyguladığım için herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım ilerisi için. Cihaz oyunu oynarken asla eli yakacak bir kıvam almıyor ve beni rahatsız etmiyor. Bir ikinci sorum bu modül bana sıkıntı yaşatacak bir duruma sokmayacak ise ve şuan hâlihazırda kullandığım sistem beni aşırı memnun ediyor ise tavsiyeniz doğrultusunda A11 endo roma geçip yine aynı şekilde sizin konularınızdaki işlemleri uygulayıp thermal disabler de dahil, şuan bulunduğum durumdan daha iyi bir sonuç ve telefonu şuankinden daha fazla yorulur hale sokmadan aynı seyirde A11 ve 12.5 ile devam edebilirmiyim. Velhasıl kelam sizce denemelimiyim bu tavsiyenizi. Cevaplar ve beni birazda olsun bu karmaşadan kurtarır iseniz çok memnun olurum. Hayırlı akşamlar:)

eminreis80

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 10t Pro
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
Hocam açıklamalarınızı yukarda yapılan thermal disabler modülü hakkındaki yorumu ve düzeltmesini dikkatlice okudum. Öncelikle böyle müthiş bilgiler verebilicek sizin gibi saygı değer emek veren insanlar olduğu için bu telefonu kullanan ve bu bilgileri okuyup test etmekten keyif alan biri olduğum için sizlere gerçekten çok teşekkür ederim kafeinsiz Emrespect...
( kafeinsiz )Hocam ben sizden aldığım tavsiyeler doğrultusunda A10 12.0.12.0 EU ROM kullanan ve bunu tamı tamına 6 7 aydır gram sorun yaşamadan ve dehşet verici pubg akıcılığı ve performansı alarak keyif içinde kullanan biriyim. Fakat tabiki bu romu sade hali ile değil konularınızdaki dfsp kapatma ve thermal disabler uygulayarak bu denli performans alabiliyorsun. Açıklamanızda A10 için hiç bir işleme gerek duymadan kullanılabilir demişsiniz ve benim burada kafama takılan bu yorumunuzdan sonra acaba thermal disabler uyguladığım için herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım ilerisi için. Cihaz oyunu oynarken asla eli yakacak bir kıvam almıyor ve beni rahatsız etmiyor. Bir ikinci sorum bu modül bana sıkıntı yaşatacak bir duruma sokmayacak ise ve şuan hâlihazırda kullandığım sistem beni aşırı memnun ediyor ise tavsiyeniz doğrultusunda A11 endo roma geçip yine aynı şekilde sizin konularınızdaki işlemleri uygulayıp thermal disabler de dahil, şuan bulunduğum durumdan daha iyi bir sonuç ve telefonu şuankinden daha fazla yorulur hale sokmadan aynı seyirde A11 ve 12.5 ile devam edebilirmiyim. Velhasıl kelam sizce denemelimiyim bu tavsiyenizi. Cevaplar ve beni birazda olsun bu karmaşadan kurtarır iseniz çok memnun olurum. Hayırlı akşamlar:)
hocam soruyu bana yönelttiğiniz kişiler farklı saygısızlık etmek istemem ancak naçizane bir fikir sunmak isterim
bana kalırsa halihazırda memnuniyetle kullandığınız bir sisteminiz var ise macera aramayın hocam
geri kalan artılar eksilerim çoğu kişisel görüşe giriyor
yok animasyon hızı şöyle olmuş yok görsellik şurası güzel yok kamerası bi tık kaliteli vs. vs.
hiç bu toplara girmeyin en sonunda şu daha iyiydi diyorsunuz 😂 ama tabi zamanım çok uğraşmayı seviyorum diyorsanız size kalmış hocam saygılar

Üst Alt