Soru Mi 10T Oyun İçin Rom Versiyonu

Keremkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
XİAOMİ Mİ 10T
Konular
29
Merhaba mi10t 8/128 kullanıyorum miui13 romlarını denedim çoğu pubg de berbat sd865 alakası yok berbat bir performansı var kullanan deneyen pubg de sıkıntısız olan rom varsa paylaşırsanız denemek istiyorum versiyonları

Fanetsa16

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
REDMİ NOT 8
Konular
3
Şuanda EEA son sürüm kullanıyorum performans mükkemmel

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Oyun amaçlı kullanım için MIUI 13 sürümlerini baştan unutun. Hepsi kötü.
Endonezya 12.5.4 kurup GPU driver güncelleyerek kullanabilirsiniz. Üstüne bir de thermal disabler magisk modülü kurulursa yağ gibi akar oyun.

BilalYigit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yiğit
Cihazım
Mi 9T PRO
Konular
51
t
Endonezya 12.5.4 kurup GPU driver güncelleyerek kullanabilirsiniz. Üstüne bir de thermal disabler magisk modülü kurulursa yağ gibi akar oyun.
o modül ne işe yarıyor mi 9t proda çalışır mı?

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
t

Kısa yoldan cihazı pert etme modülü hocam. Telefon ısındıkça kendini soğutmak için planlanmıştır çünkü ısındıkça hasar alma ihtimali büyür. Kendini soğutmak için de işlemci hızını vs. kısar. Bu modül bu kısıtlamaları kapatıyor. Ve cihazınız soğuma için hiçbir şey yapmıyor.

Aşırı isinmalarda da Bataryaniz, ekranınız ve hatta islemcinize kadar hasar alma ihtimaliniz yükseldikçe yukseliyor. Mi 9t Pro Amoles ekran olduğu için daha da narin, yüksek ısı çeşitli sorunlara sebep olabilir.

Bu cihazlara akıllı denmesinin sebebi oyun oynayıp uygulama açabildiğinden değil, bu tarz önemli islemleri kendisi otomatik yapabildiği içindir. Onu kapatiyim bunu kapatiyim derseniz de cihazınız elinizde kalır, tuğlaya dönüşür.

Eğer soğuk bir iklimde yaşamıyorsaniz kesinlikle kullanılmaması gereken bir modül, ha benim oyun performansim iyi olsun da ne olursa olsun diyorsanız da yükleyin telefonunuz ateş topuna dönsün tabi. Sizin tercihiniz saygı duyarım.

Düzenleme;
Bahsi geçen modül hakkında eksik bir bilgim sonucu kafeinsiz hocama haksızlık yapmışım. Tam olarak bildiğim gibi değilmiş modülün işleyişi yanlış yonlendirmemden dolayı özür dilerim. Modül hakkında gerekli açıklamayı yapmış zaten aşağıda, bu cevaptaki bilgileri ciddiye almamanız rica ediyorum.

İyi forumlar.

Son düzenleme:

Keremkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
XİAOMİ Mİ 10T
Konular
29
Şuanda EEA son sürüm kullanıyorum performans mükkemmel
en son sürüm olanı miu 13 versiyonunu yükledim ama oyun performansı yine iyi değildi ayrıca oyundan çıkınca ana menüde takılmalar söz konusu sanki ekran 30hz düşüyor saçma bir olay xiaomi hala çözemedi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Global V12.0.11.0 QJDMIXM kurdum araştırmalarım sonucunda gerçekten çok iyi performansı var hem oyun hemde arayüz konusunda sanırım mi10t a10miui 12 ile sorunsuz ve uyumlu çalışıyor pil performansı da iyi a11,a12 miui 13 bu konularda berbat arayüz bile akıcı değil

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Kısa yoldan cihazı pert etme modülü hocam. Telefon ısındıkça kendini soğutmak için planlanmıştır çünkü ısındıkça hasar alma ihtimali büyür. Kendini soğutmak için de işlemci hızını vs. kısar. Bu modül bu kısıtlamaları kapatıyor. Ve cihazınız soğuma için hiçbir şey yapmıyor.

Aşırı isinmalarda da Bataryaniz, ekranınız ve hatta islemcinize kadar hasar alma ihtimaliniz yükseldikçe yukseliyor. Mi 9t Pro Amoles ekran olduğu için daha da narin, yüksek ısı çeşitli sorunlara sebep olabilir.

Bu cihazlara akıllı denmesinin sebebi oyun oynayıp uygulama açabildiğinden değil, bu tarz önemli islemleri kendisi otomatik yapabildiği içindir. Onu kapatiyim bunu kapatiyim derseniz de cihazınız elinizde kalır, tuğlaya dönüşür.

Eğer soğuk bir iklimde yaşamıyorsaniz kesinlikle kullanılmaması gereken bir modül, ha benim oyun performansim iyi olsun da ne olursa olsun diyorsanız da yükleyin telefonunuz ateş topuna dönsün tabi. Sizin tercihiniz saygı duyarım.
%99968588988899999 katılıyorum. Saçma sapan ne olduğu belli olmayan şeyleri yüklememek lazım. Çok performans meraklısıysanız kullanacağınız rom asla miui olmamalı.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Bu böyle geldi böyle gider Googleda Android kernel diye aratin bakın öncelikle işlemciler belirli bi kernel sürümü ile çıkış yapar Google ise her Android sürümünde belirli kernel sürümüne destek vermeyi bırakır yada azaltır size bi kaç örnek vereyim.

Kernel 4.4 / 4.9 Android 9 ve 10 sürümü ile iyi çalışır

Kernel 4.14 / 4.19 Android 10 - 11 ile iyi çalışır

Kernel 5.4 / 5.10 Android 12 ve Android 13 ile iyi çalışır.

Google her Android sürümünde bazi kernel sürümü özellik çekirdeği bazılarınıda yalnızca yükseltme çekirdeği olarak izin verir bazılarına hiç destek vermez.
Finalde özetle Android sürümünüz yükseldikce cihazınız sizi net bi şekilde mutsuz edicek.

Örneğin kernel sürümü 4.4 bi cihazda Android 9 - 10 iyi çalışırken 11 sürümü idare eder modunda çalışıyor Android 12 ise berbat bi şekilde çalısiyor.

Bu konuyu anlayıp çözersiniz kafanız rahat eder.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
t

Evet çalışır. Cihazınız için güvenli olan sürümü Telegram kanalınızda bulabilirsiniz. Ancak Amoled ekranlı bir telefon kullandığınız için yüksek parlaklık ile yüksek ısı durumları sizin için pek faydalı olmaz. Siz harici modül yerine Game Turbo içerisindeki Performans Modu veya performans optimizasyonu özelliğini kullanın aynı işlevi görür. Cihazınız 60 hz olduğu için düşük yenileme hızına kilitleme durumu sizde olmaz haliyle sizin pek modüle ihtiyacınız yok.
GPU driver güncellemesi yaparak ekstra performans elde edebilirsiniz.
en son sürüm olanı miu 13 versiyonunu yükledim ama oyun performansı yine iyi değildi ayrıca oyundan çıkınca ana menüde takılmalar söz konusu sanki ekran 30hz düşüyor saçma bir olay xiaomi hala çözemedi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Global V12.0.11.0 QJDMIXM kurdum araştırmalarım sonucunda gerçekten çok iyi performansı var hem oyun hemde arayüz konusunda sanırım mi10t a10miui 12 ile sorunsuz ve uyumlu çalışıyor pil performansı da iyi a11,a12 miui 13 bu konularda berbat arayüz bile akıcı değil

MIUI 12 Android 10 sürümlerinde thermal kısıtlama neredeyse hiç yok yağ gibi akıyor.
O açıdan memnun olmanız garanti gibi. Xiaomi öyle bir firma ki Android 11 ve üstü sürümlerde 40 derede sıcaklıkta hemen kendini kısıp üst düzey performans yolunu kapatıyor. Halbuki telefon donanımı için PUBG gibi yüksek boyutlu bir oyun oynanırken 40 derece dünyanın sonu değildir. 50 derece üstüne kadar güvenle çıkılabilir.

Android 10 sürümlerinde yüksek performans kullanmak için hiçbir müdahale yapmaya gerek yok güncelleme yaptıkça yeni model almaya çağırıyor.
Aslında ben eskiden MIUI 12 taraftarı biriydim ancak GPU driver sürümü çok eski ve güncelleme işlemi MIUI 12 romlarda hep sorunlu olduğu için 12.5'e transfer oldum.

Keremkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
XİAOMİ Mİ 10T
Konular
29
Evet çalışır. Cihazınız için güvenli olan sürümü Telegram kanalınızda bulabilirsiniz. Ancak Amoled ekranlı bir telefon kullandığınız için yüksek parlaklık ile yüksek ısı durumları sizin için pek faydalı olmaz. Siz harici modül yerine Game Turbo içerisindeki Performans Modu veya performans optimizasyonu özelliğini kullanın aynı işlevi görür. Cihazınız 60 hz olduğu için düşük yenileme hızına kilitleme durumu sizde olmaz haliyle sizin pek modüle ihtiyacınız yok.
GPU driver güncellemesi yaparak ekstra performans elde edebilirsiniz.

MIUI 12 Android 10 sürümlerinde thermal kısıtlama neredeyse hiç yok yağ gibi akıyor.
O açıdan memnun olmanız garanti gibi. Xiaomi öyle bir firma ki Android 11 ve üstü sürümlerde 40 derede sıcaklıkta hemen kendini kısıp üst düzey performans yolunu kapatıyor. Halbuki telefon donanımı için PUBG gibi yüksek boyutlu bir oyun oynanırken 40 derece dünyanın sonu değildir. 50 derece üstüne kadar güvenle çıkılabilir.

Android 10 sürümlerinde yüksek performans kullanmak için hiçbir müdahale yapmaya gerek yok güncelleme yaptıkça yeni model almaya çağırıyor.
Aslında ben eskiden MIUI 12 taraftarı biriydim ancak GPU driver sürümü çok eski ve güncelleme işlemi MIUI 12 romlarda hep sorunlu olduğu için 12.5'e transfer oldum.
miui 12.5 da miui 12 deki driverlar yokmu bildiğim kadarıyla xiaomi gpu driver güncellemiyor

Üst Alt