Yardım Kalitesizlik Pişmanlık

Hamsterx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Redmi 5 +
Konular
24
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui 10
Telefon Modeli
Redmi note 5
Bootloader Kilidi
Açık
Bu bir pişmanlık postudur ...
Not : Kötülediğim için gönderiyi onaylamayanlar objektif olun Allah rızası için en azından kendi görüşlerime önem verin ..

Bundan yaklaşık 5 ay önce redmi 5 plus 3/32 aldım
Neyse ilk 3 ay herşey güzel sıkıntı yok doya doya kullanıyoruz , 3 ayın sonuna doğru birde bakarsınkı özellille pubg oyununda dokunmatikte ilk başta küçük donmalar vs. Başladı .
Olur böyle şeyler dedik devam ettik derken birde bakmışız telefonun dokunmatiği iyice donmaya algılamamaya farklı yerleri algılamaya başladı ..
Hasbinallah dedim neyse bir şekilde çıkardım elimden yesyeni 4 aylık redmi 5 plusu ...

1 ay önce arkadaş tavsiyesiyle redmi note 5 aldım sıkıntı olmaz vs. Dediler..

1 hafta geçmeden ekranın sağ ve solunda kararmalar iç panelin gözükmesi sorunu çıktı özellikle mavi ve gri ekranda belli oluyordu ...
Sorduk soruşturduk ghost screen olduğu söylendi neyse kullanimada etkisi yoktu bir şekilde idare edeyim derken 3 gündür redmi 5 plustaki dokunmatik algılamaması donması farklı yerleri algılaması sorunu note 5 dede çıktı ...
Ee abi 1200 lira para veriyorsun aldığın kalitesizliğe bak ...
İlk telefonum j2 idi 600 tl idi ama taş gibiydi batarya hariç ( bataryada eskidiği için ) hiçbir sıkıntısı yoktu ...

Belki pubg açmıyordu çözünürlük qHD idi ama en azından fiyatına göre hiçbir eksisi yoktu ..
1200 bunlara vereceğime 1000 tl daha koyuyum ikinci el s8 alayım kafam rahat eder en azından ...

Bir daha xiaomi ye tövbe ediyorum fiyat performans dendi ama ben şunu anladım

Xiaomi = Kalitesizlik ...

Hamsterx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Redmi 5 +
Konular
24
Vallahi aga ne yapayım bilemiyorumki paneli ayrı canımı sıkıyor dokunmatiği ayrı canımı sıkıyor ...
Kâğıt üzerinde bakacak olursak tabiki xiaomi daha iyi duruyor mi8 lite s8 ayarında ama bu yazılımsal hatalar bokunu çıkartıyor afedersiniz ...

Sen pubg da veya başka bi oyunda sd 845 ile oy asan ne yazar oynayamadiktan sonra ://

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Vallahi aga ne yapayım bilemiyorumki paneli ayrı canımı sıkıyor dokunmatiği ayrı canımı sıkıyor ...
Kâğıt üzerinde bakacak olursak tabiki xiaomi daha iyi duruyor mi8 lite s8 ayarında ama bu yazılımsal hatalar bokunu çıkartıyor afedersiniz ...

Sen pubg da veya başka bi oyunda sd 845 ile oy asan ne yazar oynayamadiktan sonra ://

Dokunmatik sorununu hiç yaşamadım, bir şey diyemeyeceğim hocam. Ama yaşayanlar güncellemeler ile düzeldiğini söylüyordu. Güncel beta sürüm ile denediniz mi hiç?

Oyla:

Hamsterx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Redmi 5 +
Konular
24
Vallahi 5 plusta beta ya geçtim hiçbir fark olmadı değişeceğini sanmıyorum

Oyla:

yusufseyhan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
3
Cavcavlı telefonlar sevdiğimden Samsung Türkiye garantili k zoom modelini aldım. 4 kere aynı hatadan servise gidip geldi servis formları hala duruyor. Lakin sorunu çözmeden geri gönderdiler. Hakem heyeti kararıyla paramı geri aldım. Sonra biraz iyi bir cihaz alayım dedim, o zamanlar baya iyiydi. Samsung note 5 aldım onda da yaşamadığım sorun kalmadı.

Hadi o zaman bende samsung gruplarına yada varsa forumlarına gidip samsung = kalitesizlik yazayım? Nasıl olur? :)

Bir iki kötü tecrübeyle milyon dolarlık şirketler hakkında yorum yapmayın derim.

Türkiyenin en büyük kurumsal firmaların birinde yıllardır samsung xiaomi lg gibi markalar satıyorum. Servise gidecek ürünleri müşteriler bize getiriyor.

Emin olun xiaomi şuan satışlarda samsungu 4 e katlamış durumda olmasına rağmen samsung ürünlerini servise göndermekten gına geldi :)

Oyla:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Markayı kötülemek çok saçma hocam..
Ben Kasım 2016'dan beri Mi4 kullanıyorum ve hâlâ gayet iyi işimi görüyor.. Pubg, Asphalt 9, MC serisi hiç sıkıntım olmadı. Şans işi bu teknoloji.
Xiaomi kalitesizlik demek bence yanlış. Ama tepkinizi anlamıyor değilim.. Iyi forumlar.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Hamsterx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Redmi 5 +
Konular
24
Cavcavlı telefonlar sevdiğimden Samsung Türkiye garantili k zoom modelini aldım. 4 kere aynı hatadan servise gidip geldi servis formları hala duruyor. Lakin sorunu çözmeden geri gönderdiler. Hakem heyeti kararıyla paramı geri aldım. Sonra biraz iyi bir cihaz alayım dedim, o zamanlar baya iyiydi. Samsung note 5 aldım onda da yaşamadığım sorun kalmadı.

Hadi o zaman bende samsung gruplarına yada varsa forumlarına gidip samsung = kalitesizlik yazayım? Nasıl olur? :)

Bir iki kötü tecrübeyle milyon dolarlık şirketler hakkında yorum yapmayın derim.

Türkiyenin en büyük kurumsal firmaların birinde yıllardır samsung xiaomi lg gibi markalar satıyorum. Servise gidecek ürünleri müşteriler bize getiriyor.

Emin olun xiaomi şuan satışlarda samsungu 4 e katlamış durumda olmasına rağmen samsung ürünlerini servise göndermekten gına geldi :)

Tamam kardeşim doğrudur ne diyeyim bende mağdurum yani sonuçta 2 cihaz ald8m ikiside mi çöp çıkar
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Markayı kötülemek çok saçma hocam..
Ben Kasım 2016'dan beri Mi4 kullanıyorum ve hâlâ gayet iyi işimi görüyor.. Pubg, Asphalt 9, MC serisi hiç sıkıntım olmadı. Şans işi bu teknoloji.
Xiaomi kalitesizlik demek bence yanlış. Ama tepkinizi anlamıyor değilim.. Iyi forumlar.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dostum sen belki sikintisiz kullaniyorsun ama ben 2 cihaz aldım ikiside çöp çıktı ??

Oyla:

theformul

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 5
Konular
1
Arkadaşın arka arkaya 2 telefonunda da bu tarz sorunlar çıkması markayı kalitesiz olarak görmesine sebep olabilir bunu yadırgamamak gerekir.

Ha şöyle de bir şey var arkadaşlar ben de Mi 9 almayı düşünüyorum ancak kalite dendiğinde Xiaomi arkalardan geliyor şu zamanda. Bunu inkar etmeye gerek yok.

Kalite ayrıntıda belli olur. Son çıkan işlemciyi, kaliteli kamera lenslerini alıp koymayı kalite olarak görmek biraz saçma. Onu herkes yapıyor zaten.

Size en basit örneği vereceğim kalite hoparlör ve mikrofondur ya bazen. Xiaomi 'de bu ikisinin iyi olduğunu kim iddia edebilir? Mi 9 almazsam tek sebebi mikrofondur öyle söyleyeyim.

Onun haricinde kalite sorunsuz yazılımdır mesela. Donmayan kasmayan stabil. Mesela Apple.. ne kadar fiyat politikası facia da olsa kalitenin beşiğidir. Her donanım parçası her yazılım kısmı son derece premium segment.. yalan diyecek var mı?

He Xiaomi ileride gelişecektir. Şu an o fiyatlara verdiği telefonları gayet güzel evet ama insan bari amiral gemisine iki güzel hoparlör mikrofon koyar iki de ip sertifikası koyar da 100 dolar fazla yapar yani. Kalite budur işte..

Oyla:

Virtuoso

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevcut değil
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
26
Teknoloji şans işidir kavramını açıklayabilir mi biriniz?

Oyla:

Hamsterx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Redmi 5 +
Konular
24
Arkadaşın arka arkaya 2 telefonunda da bu tarz sorunlar çıkması markayı kalitesiz olarak görmesine sebep olabilir bunu yadırgamamak gerekir.

Ha şöyle de bir şey var arkadaşlar ben de Mi 9 almayı düşünüyorum ancak kalite dendiğinde Xiaomi arkalardan geliyor şu zamanda. Bunu inkar etmeye gerek yok.

Kalite ayrıntıda belli olur. Son çıkan işlemciyi, kaliteli kamera lenslerini alıp koymayı kalite olarak görmek biraz saçma. Onu herkes yapıyor zaten.

Size en basit örneği vereceğim kalite hoparlör ve mikrofondur ya bazen. Xiaomi 'de bu ikisinin iyi olduğunu kim iddia edebilir? Mi 9 almazsam tek sebebi mikrofondur öyle söyleyeyim.

Onun haricinde kalite sorunsuz yazılımdır mesela. Donmayan kasmayan stabil. Mesela Apple.. ne kadar fiyat politikası facia da olsa kalitenin beşiğidir. Her donanım parçası her yazılım kısmı son derece premium segment.. yalan diyecek var mı?

He Xiaomi ileride gelişecektir. Şu an o fiyatlara verdiği telefonları gayet güzel evet ama insan bari amiral gemisine iki güzel hoparlör mikrofon koyar iki de ip sertifikası koyar da 100 dolar fazla yapar yani. Kalite budur işte..

Hay ağzına sağlık kardeşim benim sd 636 koyuyorsun cihaza ama panel tianma marka en dandik panel :))

Oyla:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Teknoloji şans işidir kavramını açıklayabilir mi biriniz?
Telegram: @mia1turkiye
Facebook:

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt