İpucu IMEI Silinen ve Silinmeyen Durumlar (Snapdragon İşlemci Kullanan Cihazlar İçin)

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Cihaz mi note 10 lite , 12.0.3 sürümü işlem daha yapılmadı
Okuduklarıma göre işlem sonrası root+twrp oluyor telefonlarda önceden bilgilenmek istediğim için soru soruyorum
Hocam kısaca özetliyeyim 4 adet redmi note 9 pro cihaza imei işlemi yaptırdım imei atan arkadaş hiç birinde de bana twrp üzerinden güncelle demedi ben bunu hiçbir yerde de duymadım zaten işlem sonrası root ve twrp oluyor cihazda ancak imei işlemi yapan arkadaş işlem bittikten sonra ayarlardan güncelleme sıkıntısı olmasın diye root u kaldırdı root kalkınca zaten twrp de gitti ancak sizin cihazın orijinal twrp si varsa gitmeyebilir buda güncelleme de size hiç bir sıkıntı çıkarmaz siz direk ayarlardan guncelleyin hocam imei hiçbir şekilde uçmaz hatta imei atan arkadaş bana fabrika ayarlarına dönsem bile imei nin uçmayacağını söyledi bilginize biraz fazla uzun oldu kusura bakmayın
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Teşekkürler, twrp sorun değil zaten önceki telefonumda da kullanıyorum. Sadece ayarlardan güncelleme yapmak daha rahat uğraşmak istemiyorum twrpden güncelleme yapmayı o yüzden sormuştum.
Hocam ayarlardan güncelleyin hiçbir sıkıntı olmaz

Xanthcial

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
0
Hocam kısaca özetliyeyim 4 adet redmi note 9 pro cihaza imei işlemi yaptırdım imei atan arkadaş hiç birinde de bana twrp üzerinden güncelle demedi ben bunu hiçbir yerde de duymadım zaten işlem sonrası root ve twrp oluyor cihazda ancak imei işlemi yapan arkadaş işlem bittikten sonra ayarlardan güncelleme sıkıntısı olmasın diye root u kaldırdı root kalkınca zaten twrp de gitti ancak sizin cihazın orijinal twrp si varsa gitmeyebilir buda güncelleme de size hiç bir sıkıntı çıkarmaz siz direk ayarlardan guncelleyin hocam imei hiçbir şekilde uçmaz hatta imei atan arkadaş bana fabrika ayarlarına dönsem bile imei nin uçmayacağını söyledi bilginize biraz fazla uzun oldu kusura bakmayın
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam ayarlardan güncelleyin hiçbir sıkıntı olmaz
Tamamdır teşekkür ederim uğraştırdım biraz , imei gitmesin yeter bana :D

deeppanda

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
redmi note 4x
Konular
0
Hocam öncelikle konu tarihine bakamadım hortlattı isem affola
Öncelikle ımeil repair işlemi Orjinal yazılım içinde ki imei kalıntıları veya eksik olan 1 rakam yüzünden hata verme olasılığı var iken yapılan tamir sonucu Orjinal imei sorun çıkartmaz ( ilgili conpanent devreler sorunsuz ise.)
Fakat root olan bir telefon üzerinden band ayarları değiştirilerek ufak hata sonucu imel değilde band sorunu çıkabiliyor bu durum da imei i ilgilendirir yani sadece imei sorun olmamakla beraber band ayarları da aynı efs. Dosyası içinde bozulmaya yol açar sonuç olarak.

Her çekmeme sorunu imei değil band ayarları da gitmiş olabilir bu durumdan dolayı bozuk haldeki efs. Dosyasını da yedek almak en doğru yol olacaktır olası teknik servis hatası band bozulmasına karşı geri band ayarlarını Orjinal şekline çevirmek için çok önemli bir önlemdir her bozulan telefonun işlemden önce tüm rom dosyalarını yedeklemek en kurtarıcı yol olur.

İyi günler Emre KOÇAK.

Bybn35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9 se
Konular
1
Çok soru sordum ama emin olmak istiyorum yanlış bir şey yapmak istemem :D Şimdi benim ayarlardan güncelleme alabilmem, root ve twrp kalkması için için bir kere twrpden güncelleme yapmam yeter mi ? ve imei silinmiyor değil mi ?
aynen evet hocam diğer arkadasimizin twrp silinmiyor örnegi e.u rom yanı costum rom yuklu oldugu için slinmiyor ama 8 veya8t için stock romlarda ilk güncellemeden sonra twrp silinir ve sonraki guncellemeri ota olarak alırsınız imeide skntı olmaz

Xanthcial

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
0
aynen evet hocam diğer arkadasimizin twrp silinmiyor örnegi e.u rom yanı costum rom yuklu oldugu için slinmiyor ama 8 veya8t için stock romlarda ilk güncellemeden sonra twrp silinir ve sonraki guncellemeri ota olarak alırsınız imeide skntı olmaz
Tamamdır çok teşekkür ederim

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Emeginize saglik.

yasin333

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi mi 9t
Konular
0
Elimde olan Redmi Note 9S cihazını sırf denemek için imei attıktan sonra ayarlardan sıfırladım(hard reset değil).Telefon tekrardan kurulduğunda hem imei duruyordu hemde 4.5g çalışıyordu volte kodunu girince de çalıştı zaten ilk başta efs ve qcn dosyalarının yedeklerini almıştım.Bu sadece Note 9S için mi geçerli çok duyuyorum çünkü ayarlardan sıfırlamayın sadece twrp den sıfırlayın diye.Ayrıca şimdi yapmasa da ileride şebekede bir problem çıkarabilir mi bilgisi olan var mıdır?
Ayrıca elimdeki Note 9S m2003j6a1r modeli galiba Japon cihazı.

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Elimde olan Redmi Note 9S cihazını sırf denemek için imei attıktan sonra ayarlardan sıfırladım(hard reset değil).Telefon tekrardan kurulduğunda hem imei duruyordu hemde 4.5g çalışıyordu volte kodunu girince de çalıştı zaten ilk başta efs ve qcn dosyalarının yedeklerini almıştım.Bu sadece Note 9S için mi geçerli çok duyuyorum çünkü ayarlardan sıfırlamayın sadece twrp den sıfırlayın diye.Ayrıca şimdi yapmasa da ileride şebekede bir problem çıkarabilir mi bilgisi olan var mıdır?
Hocam benim cihaz da redmi note 9 pro bende imei attırdım atan arkadaş ayarlardan sifirlayabilecegimi imei ile alakalı hiçbir sıkıntı olmayacağını söyledi ancak ben şuanda kadar hiç sıfırlama yapmadım

Bybn35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9 se
Konular
1
Redminin poco ve mi 9t ( k20, k30 ) bunlar dışında normal sifirlama ile imei gitmiyor

Üst Alt