İpucu IMEI Silinen ve Silinmeyen Durumlar (Snapdragon İşlemci Kullanan Cihazlar İçin)

yasin333

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi mi 9t
Konular
0
Redminin poco ve mi 9t ( k20, k30 ) bunlar dışında normal sifirlama ile imei gitmiyor
Ben magiski kaldırdıktan sonra sıfırladım.Magisk varken ayarlardan sıfırlarsanız imei gider diyenler var ama bilmiyorum.
Mi 9t vardı bizde imei atıldıktan sonra çok sıkıntı yapmıştı bize arayan ulaşamıyordu şebeke çekmesine rağmen.Gerçi telefoncu qcn i yanlış hazırlamış olabilir.Kendim atmasını öğrendikten sonra şebekelerde sıkıntı olmadı.
Poco da diğer serilerle aynı telefon değil mi işlemcisi,miui sürümü vb sadece başlatıcısı farklı diye biliyorum.Nedenini biliyor musunuz?

Bybn35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9 se
Konular
1
Ben magiski kaldırdıktan sonra sıfırladım.Magisk varken ayarlardan sıfırlarsanız imei gider diyenler var ama bilmiyorum.
Mi 9t vardı bizde imei atıldıktan sonra çok sıkıntı yapmıştı bize arayan ulaşamıyordu şebeke çekmesine rağmen.Gerçi telefoncu qcn i yanlış hazırlamış olabilir.Kendim atmasını öğrendikten sonra şebekelerde sıkıntı olmadı.
Poco da diğer serilerle aynı telefon değil mi işlemcisi,miui sürümü vb sadece başlatıcısı farklı diye biliyorum.Nedenini biliyor musunuz?
Tam olarak nedenini bilmiyorum fakat tecrübe ettim kendi attığım veya yazilimcilarin attigi cihazlar ile yada kullandigim redmi seri cihazlarda normal sifirlama durumunda hic imei kaybi yaşamadım ve dediğiniz gibi qcn yi yanlis yazma sebebi ile şebekede tutarsizlik gidip gelmeler oluyor .. mi 9 t kullandim twrp ile uzerinde cok oynadim flash tool ile rom yukledim imei gitmedi ... Ama twrp disinda format attim gitti :) poco f2 pro da da ayni olay oldu sifirlama ile gidiyor ama flash tool yada twrp de sorun olmuyor..

Muhakkak bir sebebi vardir konuya vaakif arkadaşlar yazarsa bizde öğreniriz hocam

impossible42

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Cnc Operatörü
Konular
13
Note 8 e flash tool ile rom yükleyince flash all seçeneği seçili iken gitmiyor hard reset atınca neden gidiyor anlamsız değil mi denemedim ama hard resetle gittiği söyleniyor.

Wolftr34

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BÖRÜ
Cihazım
XİAOMİ
Meslek
Egitmen
Konular
24
imei SilinmiyoR
Arkadaslar merhaba benim cihazım note 9 pro ve imei atilmis drumda tel uzerinden fabrika ayarlarindan sifirlamada silinmiyor twrp vrya recovry ilede silinmiyor

impossible42

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Cnc Operatörü
Konular
13
imei SilinmiyoR
Arkadaslar merhaba benim cihazım note 9 pro ve imei atilmis drumda tel uzerinden fabrika ayarlarindan sifirlamada silinmiyor twrp vrya recovry ilede silinmiyor
Açıkcası denemeye korkuyorum twrp işlerinede girmeyi istemiyorum.

escobarhakan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakanay
Cihazım
Mi-9
Konular
6
Beyler merhaba mi 9 cihazım sıfırlanırsa imei gidermi?

selmand

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
selman
Cihazım
mi5
Konular
2
Redminin poco ve mi 9t ( k20, k30 ) bunlar dışında normal sifirlama ile imei gitmiyor
Ben telefonu repair moddan wipe data ile sıfırladım sonra imei silinmiş. Baktım efs yedeği yokmuş bende :( sadece qcn var telefonu kurtarabilir miyim?

serkantekin76

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mİ10T PRO 8/128
Meslek
Tıbbi Mümessil
Konular