Sohbet IMEI atmak için direnç değişimi yapılması hakkında ne düşünüyorsunuz

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Hocam selamlar. Bende mi 11 ultra düşünüyorum. Ankarada sağlam ve yaptiğı işin arkasında duran biri varmı bu direnç işinde. Teşekkür ederim.
Ben Adana'da yım Ankara için bilgim yok maalesef

Abdulkadir Çelik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adım ne
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
1
Ben Adana'da yım Ankara için bilgim yok maalesef
Merhaba hocam, bu direnç işleminde sadece direnç çipini çıkartıp işlem yapıyoruz değil mi, çipi çıkarttık diyelim, çipi çıkarttığımızdan ötürü telefonu zarar gelmiyor, sadece işlemi yaparken parçalara zarar verirsek,öyle Zarar gelmiş oluyor değil mi, kafamda k60 pro var çok yeni bir cihaz, redmi note 9 pro kullanıyordum yazılımla IMEI atılmıştı, snapdragon işlemcilere gelen bu direnç olayını duyduğumda hevesim kursağıma kaçtı, ne olur hocam cevap verin, bu direnç olayında işlemi yapan usta iyi olmalı,parçalara zarar vermemeli değil mi, direnç çipinin çıkması telefona zarar vermiyor, sadece işlem sırasında yapılan hatalar telefona kayıp,veriyor doğru mu hocam

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Merhaba hocam, bu direnç işleminde sadece direnç çipini çıkartıp işlem yapıyoruz değil mi, çipi çıkarttık diyelim, çipi çıkarttığımızdan ötürü telefonu zarar gelmiyor, sadece işlemi yaparken parçalara zarar verirsek,öyle Zarar gelmiş oluyor değil mi, kafamda k60 pro var çok yeni bir cihaz, redmi note 9 pro kullanıyordum yazılımla IMEI atılmıştı, snapdragon işlemcilere gelen bu direnç olayını duyduğumda hevesim kursağıma kaçtı, ne olur hocam cevap verin, bu direnç olayında işlemi yapan usta iyi olmalı,parçalara zarar vermemeli değil mi, direnç çipinin çıkması telefona zarar vermiyor, sadece işlem sırasında yapılan hatalar telefona kayıp,veriyor doğru mu hocam
Direnç sökme sadece f3 için var diye biliyorum. Diğer cihazlarda yerine başka bir direnç takılıyor. Evet yapan kişi işini sağlam yapmalı. Sökülen dirençler genelde işlemciye yakın olduğundan telefonun çöp olma riski bile olabilir. Aldıktan sonra imei sürenizi sonuna kadar kullanın derim sonrasında işlemi sağlam yapan birine denk gelirsiniz diye düşünüyorum

cnruyr19

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Caner
Cihazım
Gm 20 pro
Konular
0
Direnç sökme sadece f3 için var diye biliyorum. Diğer cihazlarda yerine başka bir direnç takılıyor. Evet yapan kişi işini sağlam yapmalı. Sökülen dirençler genelde işlemciye yakın olduğundan telefonun çöp olma riski bile olabilir. Aldıktan sonra imei sürenizi sonuna kadar kullanın derim sonrasında işlemi sağlam yapan birine denk gelirsiniz diye düşünüyorum
knk xiaomi 12 lite almayı düşünüyorum adana da kız arkadaşım var o getirecek amcasına aldıracak imei yi alırken attırabilir mi aldığı kişiye oralarda nasıl oluyor düzen?
bu model de sorun olur mu ?
internette direnç ile mümkün yazıyor bu model için.
valla telefon 3 yıl götürsün beni yeter eğer telefon gelirse imei olmazsa ben burda herhangi bir telefoncuya yaptırabilir miyim yani bu işi yapan telefoncu Çorum gibi bi yerde varmıdır sıkıntı olmasın sonra
birde internette 12000 mesela ne kadara geliyor adanaya böyle telefonlar.

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
knk xiaomi 12 lite almayı düşünüyorum adana da kız arkadaşım var o getirecek amcasına aldıracak imei yi alırken attırabilir mi aldığı kişiye oralarda nasıl oluyor düzen?
bu model de sorun olur mu ?
internette direnç ile mümkün yazıyor bu model için.
valla telefon 3 yıl götürsün beni yeter eğer telefon gelirse imei olmazsa ben burda herhangi bir telefoncuya yaptırabilir miyim yani bu işi yapan telefoncu Çorum gibi bi yerde varmıdır sıkıntı olmasın sonra
birde internette 12000 mesela ne kadara geliyor adanaya böyle telefonlar.
Adana'dan alınacaksa drenç işlemini yaptırıp getirsin bence. Mısır çarşısında bu işi yapan sağlam yerler var. İsterseniz bir yer önerebilirim de. Sizin orda yapan var mıdır veya sağlam yapar mı bilemiyorum ama burdaki yerde sıkıntı yok

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Geçenlerde bir video izledim, bu direnç işlemi nasıl yapıldığına dair ve açıkcası çok tırstım, bu işi yapan mutlaka işin ustası olması lazım...yeni bir cihaz almayı düşünüyordum ve bu işlemi gördükten sonra açıkcası vaz geçtim diyebilirim, cihazın çöp olma olasılığı oldukça yüksek gibi göründü bana...wasntme~~

Gesendet von meinem Schajomi Legend mit Tapatalk

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Geçenlerde bir video izledim, bu direnç işlemi nasıl yapıldığına dair ve açıkcası çok tırstım, bu işi yapan mutlaka işin ustası olması lazım...yeni bir cihaz almayı düşünüyordum ve bu işlemi gördükten sonra açıkcası vaz geçtim diyebilirim, cihazın çöp olma olasılığı oldukça yüksek gibi göründü bana...wasntme~~

Gesendet von meinem Schajomi Legend mit Tapatalk
Hocam yapan kişi işinin ustası olsa bile anlık küçük bir hata cihazı çöp yapabilir :)
Eğer imkan var ise direnç değişimi yapıldıktan sonra satılan cihazlardan almak lazım ya da direnç değişimi yapan yerden cihazı alıp sorun olmayacağına dair garanti almak lazım. Tabi mümkünse :)

cnruyr19

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Caner
Cihazım
Gm 20 pro
Konular
0
Adana'dan alınacaksa drenç işlemini yaptırıp getirsin bence. Mısır çarşısında bu işi yapan sağlam yerler var. İsterseniz bir yer önerebilirim de. Sizin orda yapan var mıdır veya sağlam yapar mı bilemiyorum ama burdaki yerde sıkıntı yok
adres verirseniz sevinirim alayım xiaomi 12 lite ı fiyatını daha sordurmadım ama yaklaşık kaç olur kaçak olursa

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
ben iki kez farklı telefonlara direnç işlemi yaptırmıştım. ilkinde telefon derin uyku moduna girmiyordu, nfc bozulmuş hiç çalışmaz olmuştu. o telefonu sattım. ikinci işlemde ise farklı kişiye yaptırdım ve bu hatalar olmadı.

Üst Alt