Sohbet IMEI atmak için direnç değişimi yapılması hakkında ne düşünüyorsunuz

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
9, 9 pro, 10 pro oluyor zaten, sadece güvenlik güncellemesinde problem çıkartıyor repair yaparken, onu da downgrade yaparak çözüyoruz, sadece işlem uzuyor o kadar
Hocam istediğim yanıtı vermemişsiniz...

Bir önceki mesajımda belirttiğim telefon daha 10 gün önce piyasaya sürüldü.

Bu telefon yeni çıktığı için, downgrade yapmak imkanı yok. Yani sorumu bu telefon özelinde sormuştum.

Bahsettiğim model bazında görüşünüzü ifade ederseniz memnun olurum. ben de bir fikir edinmiş olurum.

Enigmatic

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enigma
Cihazım
iPhone 13 Pro
Konular
0
Hocam istediğim yanıtı vermemişsiniz...

Bir önceki mesajımda belirttiğim telefon daha 10 gün önce piyasaya sürüldü.

Bu telefon yeni çıktığı için, downgrade yapmak imkanı yok. Yani sorumu bu telefon özelinde sormuştum.

Bahsettiğim model bazında görüşünüzü ifade ederseniz memnun olurum. ben de bir fikir edinmiş olurum.
Bu cihazdan hiç yapmadım, denemek lazım tabi

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Sağolun hocam... Kızım iphone 8 kullanıyordu. Okulu tatil için kapanış töreni yaptığı gün telefonunu düşürmüş. Artık nerede düşürdüyse... Dolmuşta düşürdü sanırım. 10 gün kadar MAC pc'den takip ettik ama telefon hiç aktif olmadı. Sanırım bulanlar işi bildikleri için, bir şekilde hallettiler.

Mecburen kendime aldığım Poco F5 telefonu verdim. Alıştı şimdilik kullanıyor. İnşallah android'ten devam eder.
Anakarti kırıp atıyorlar hocam

navc

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
10s
Konular
0
bende telefonların içinin sökülmesine karşıyım ama mecburi olarak artık buna katlanıyoruz vergiler çok yüksek düzgün yapılırsa direnç in bir sorun yaptığına denk gelmedim şu anda snapdragon işlemcili cihazlar mecburi dirençle yapılıyor mtk cihazlar yazılımla devam ama bu kez de güncelleme sıfırlama yapılmıyor mecbur yine içi açılması lazım "kendime mtk cihaz almam ama alırsam da elim ayagım rahat durmaz o cihaza illaki rom root vs ugraşırım iki günde bir imei ile ugraşamam "
Mi 13t pro almayı düşünüyorum direnç gereklimi

onuryavuz333

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
onur
Cihazım
K6 note
Konular
1
Arkadaşlarım Abilerim Kardeşlerim...
konu üzerinden bir kaç ay geçmiş olmasına rağmen telefon almaya mecbur kaldığım için konuyu tekrardan Hortlatma gereği duydum...
yurtdışı Redmi Note 13 Pro + (plus) almayı düşünüyorum. Dolayısıyla;
1. MTK işlemcili olduğu için Direnç atılmadan IMEI atılıyor mu.?
2. yine MTK işlemcili olduğu için Root Rom BL açma/kapamada sorun olur mu?
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Arkadaşlarım Abilerim Kardeşlerim...
konu üzerinden bir kaç ay geçmiş olmasına rağmen telefon almaya mecbur kaldığım için konuyu tekrardan Hortlatma gereği duydum...
yurtdışı Redmi Note 13 Pro + (plus) almayı düşünüyorum. Dolayısıyla;
1. MTK işlemcili olduğu için Direnç atılmadan IMEI atılıyor mu.?
2. yine MTK işlemcili olduğu için Root Rom BL açma/kapamada sorun olur mu?
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
şimdi ne cihaz alırsan al direnç işi en temizi gibi görünüyor eğer root rom cihazı kurcalamayı seviyorsan snapdragon işlemci yok ben stock rom kullanıyorum sadece root atıyorum diyorsan o zaman fark etmiyor istediğini al bl açma kapama olayı eski mtklar gibi değil sadece 1 programla yapılmıyor artık o konuda snapdragon mtk farkı kalmadı eğer cihazın bl si açıksa bırak öyle kalsın

onuryavuz333

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
onur
Cihazım
K6 note
Konular
1
şimdi ne cihaz alırsan al direnç işi en temizi gibi görünüyor eğer root rom cihazı kurcalamayı seviyorsan snapdragon işlemci yok ben stock rom kullanıyorum sadece root atıyorum diyorsan o zaman fark etmiyor istediğini al bl açma kapama olayı eski mtklar gibi değil sadece 1 programla yapılmıyor artık o konuda snapdragon mtk farkı kalmadı eğer cihazın bl si açıksa bırak öyle kalsın
eyvallah kardeşim.
zaten artık root rom işi eskide kaldı benim için.
muhtemelen alacağım cihaz MIUI 14 sürümü var. Hypros sürümüne güncelleme yapabilirim dolayısıyla eski IMEI veya IMEI atılmadan direk yapılıyor mu ona takılıyorum. malum nette bilgi kirliliği o kadar çok ki.
teşekkür ederim.

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
eyvallah kardeşim.
zaten artık root rom işi eskide kaldı benim için.
muhtemelen alacağım cihaz MIUI 14 sürümü var. Hypros sürümüne güncelleme yapabilirim dolayısıyla eski IMEI veya IMEI atılmadan direk yapılıyor mu ona takılıyorum. malum nette bilgi kirliliği o kadar çok ki.
teşekkür ederim.
olay dirençle alakalı miui sürümü ne olursa olsun atarsın sonra güncellersin olmadı fastboottan rom kurarsın önemli olan bootloader açma çünkü yeni cihazlarda fake romla geliyor fake romda da bootloader açılmıyor biraz garip bir durum ama cihaz mtk oldugu için auth halen çalışıyor diye biliyorum belki global rom yükleyip bir şekilde yapıyorlardır tam bir bilgim yok ama tavsiye olarak cihazı al içine mi hesabını aç ve bootloader kilidi başvurusu yap eğer yapılıyorsa sorun yok yapılmıyorsa birşey diyemem

Üst Alt