Sohbet Herkes Hyperos konusunda neden bu kadar ümitsiz?

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Her markanın her telefon kullanıcısı güncelleme gelecek diye heyecanlı...

Diğer markaları kullananlar acaba ne özellik gelecek, nasıl bir seviye atlayacağım diye heyecanlanıyor.

Biz Xiaomi kullanıcıları ise acaba en sonunda telefonumu kullanabilecek miyim, çalışacak mı diye heyecanlıyız :D

Ve yıllardır sonuçta ise diğer markaları kullananlar ne muhteşem oldu cihazım diye sevinirken bizler keşke güncellemeseydim eskiden daha iyiydi diyoruz. Kanıt ise forumdaki downgrade konuları. Binlerce bulabilirsiniz. Bugün bile 4-5 tane açılmış headbang~~

Bu durumda hyperos'un adam gibi bir şey olmasını beklemek de ne bileyim biraz saflık gibi geliyor.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
175
Hocalarımız gayet güzel açıklamış mesajlarında. Dediklerine aynen katılıyorum ve buna ek şunu düşünmenin faydalı olduğunu düşünüyorum:
Xiaomi, fiyata göre en uygun donanımları sunduğu için veya yurt dışı cihaz kullanımına hala imkan sağladığı için seviliyor ve alınıyor. Ancak yazılım konuusunda 12, 12.5 ve 13 rezaletlerinden sonra hala 14 ile tam toparlayamadıkları göz önüne alınınca en mantıklı seçenek yeni sürümden beklentiye girmemektir. Beklentiniz olmasın ki kötü gelirse üzülmeyin, iyi gelirse beklentinizi aştığı için mutlu hissedin. :D

ckarakaya

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Canan
Cihazım
İPhone SE
Konular
2
Hocalarımız gayet güzel açıklamış mesajlarında. Dediklerine aynen katılıyorum ve buna ek şunu düşünmenin faydalı olduğunu düşünüyorum:
Xiaomi, fiyata göre en uygun donanımları sunduğu için veya yurt dışı cihaz kullanımına hala imkan sağladığı için seviliyor ve alınıyor. Ancak yazılım konuusunda 12, 12.5 ve 13 rezaletlerinden sonra hala 14 ile tam toparlayamadıkları göz önüne alınınca en mantıklı seçenek yeni sürümden beklentiye girmemektir. Beklentiniz olmasın ki kötü gelirse üzülmeyin, iyi gelirse beklentinizi aştığı için mutlu hissedin. :D
Ben port kullanmama rağmen memnunum. iPhone da kullanıyorum. Onunda şarj sorunları vs var.

M2007J20CG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Xiaomi firmasının oldukça enteresan bir kullanıcı kitlesi var. Ne ürünlerini kullanmaktan vazgeçebiliyorlar ne de acımasızca eleştirmekten. Eleştirilerin odak noktası da yazılım konusundaki beceriksizliği. ( İşin tuhaf olan tarafı genellikle Samsung ve İphone ile kıyas yapılıyor olması ) Tabi donanım konusunda kimsenin söyleyecek sözü yok. Zira herkes biliyor ki Xiaomi firması donanım olarak rakiplerinden asla geri kalmıyor ve en yeni teknojileri uygulayan ilk firma olarak ta daima öne çıkıyor. Yani asıl sıkıntı yazılım tarafında.
Peki biz Xiaomi'yi niye sevdik? Eskiden yazılımı çok mu mükemmeldi? Miui 8, Miui 9, Miui 10 ve daha sonra çıkanlar.... Birer rakamdan ibaret olan ve birbirinin peşi sıra gelen güncellemeler çok mu stabildi? Elbette ki hayır. Eğer öyle olsaydı hepimiz demiyorum ama bir çoğumuz kilit açıp kafamıza göre rom denemez, uygulama üstüne uygulama yüklemezdik. ( Hiç android bilgisi olmayan ben bile zamanında Mi6 cihazıma sırf google kamera için bir senelik garantiyi yaktım ) Az buçuk android bilgisiyle cihazların varolan işletim sistemlerini de değiştirmezdik. Çünkü biliyorduk ki Android dünyası özgürlük, Xiaomi ise daha fazla özgürlüktü...
Peki son zamanlarda Xiaomi hakkındaki şikayetler neden ayyuka çıktı? Çünkü özgürlükler kısıtlandı. Önceleri F/P markası olarak bidiğimiz ve kolaylıkla satın aldığımız Xiaomi ürünleri fiyat politikasını değiştirdi ve ürettiği cihazları ( Ülkemizdeki çarpık vergi sisteminin de etkisiyle ) fahiş fiyatlarla satmaya başladı. 11 serisiyle birlikte RSA diye bir icat çıkarıp yazılımla imei dönemine son verdi. Yeni çıkardığı işletim sistemiyle birlikte de kilit açma yöntemini zorlaştırdı. Bu durum ise Xiaomi markasına kolay ulaşan ve cihazın sistemine müdahale eden kullanıcı kitlesinin hoşuna gitmedi. Eskiden Huawei' de olan, yakın zaman önce de OnePlus' ta yaşanan neyse bundan sonra Xiaomi'de olacak olan odur savı netleşmeye başladı.

HyperOs' un gelmesi ile farklı beklentilere girenleri anlamak ta zor. Ben bu kıt ve cahil android bilgimle Xiaomi'nin tıpkı İphone gibi bütün ürünlerini kapsayan bir Eko sistem kurmaya çalıştığını anlayabiliyorum. Oysa bu eko sitemin tek sacayağı olan telefona sahip olanlar, daha evvel edindikleri bütün kullanıcı deneyimlerinin HyperOs ile farklı bir boyuta evrileceğini zannediyorlar. ( Belki de en çok merak ettikleri miui arama ve mesajlaşmanın HyperOs ile gelip gelmeyeceği...) giggle~~
Merak edenlere iki haftalık kullanıcı deneyimimi söyliyeyim. 13 Pro cihazımda global HyperOs 1.01.0 sürümünü kullanıyorum. Miui ya göre farkları neler derseniz öyle herkesin beklentisini karşılayacak bir fark yok. Kilit ekranı değişiklikleri, dosya yöneticisi, galeri ve hava durumunda bir kaç pratik kullanım özellikleri ve sisteme daha az yük bindirmesi. Ha en güzel tarafı ne derseniz, ilk güncelleme olmasına rağmen herhangi bir takılma, kasma veya hata olmaması. Uygulama ve arayüz geçişleri son derece yumuşak ve akıcı. Tabi bu durum cihazdan cihaza da farkedebilir.

On aydır Xiaomi 13 Pro kullanıyorum. Resmi pasaport kayıtlı. İlk almaya karar verdiğimde muadili olarak Vivo X90 pro, Oppo find x6 Pro, S22 Ultra ve Huawei P60 pro gibi ( yurt dışı olmak kaydıyla ve aynı fiyata alacağım ) cihazlar vardı. Ne var ki tercihim yine Xiaomi ve onun amiral gemisi 13 Pro oldu. Pişman mıyım? Asla... Güncel olması itibariyle de en az beş sene gideri var. Fakat yeni bir cihaz almak istesem tercihim yine Xiaomi olur. Hani alışmak sevmekten daha zor deniyor ya, galiba bizimki de onun gibi bir şey. 8=):D

Benim naçizane düşüncelerim de budur..

Son düzenleme:

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Hyperos uzun zamandır kullanıyorum.
Şu ana kadar her şey mükemmel kutu sürümünden daha iyi pil performansı var.
Daha fazla yenilik lazım ancak HyperOS asla fos değil tam anlamıyla stabil olarak sunulan mükemmel bir proje ki daha yolun başında.
Bende hiç bir fark göremedim hatta miui 14.0.5de pil daha iyi gidiyordu gibi geldi bana. birde durum çubuğu barının değişmemesi saçmalık klavyeler kısayolunun bildirim penceresinden kaldırılması daha büyük saçmalık. Hiç olmazsa pil tüketimini daha stabil hale getirselerdi.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
198
Kayserilinin meşhur bir lafı vardır.
Biz eşeği boyarız babamıza satarız. 🤣
HyperFOS da böyle bişey. Aslında MiUi 15 ama allayıp pullayıp HyperOS diye sürdüler piyasaya. Altta yatan birşey yok. Tabiri caiz ise aynı şeyin turuncusu 😁

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
hocam s24 7 yıl güvenlik güncellemesi garantisi. Her yıl güncelleme planlaması
Yapay zeka dahili olarak geliyor, konuşmalarda, görüşmelerde, ve tüm uygulamalarda yazışmalarda çeviri için geçerli dil desteği.
foto düzenleme dahili olarak yine hiçbir telefonda olmayan özellik. diğer cihazlarda uygulamayla yapılabilir bu özellikler ama zaten onlarda ücretli ve samsung böyle şeyleri cihaza entegreli olarak getiriyor.

Xiaomi miui ismini hyperos olarak değiştirirken diğerleri kullanıcıyı nasıl memnun ederiz gayretinde

sefaduman54

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa Duman
Cihazım
Mİ 9SE
Meslek
BT Uzmanı
Konular
28
Hocam faazla birşey beklememek lazım sonuçta hemen hemen aynı şeyler hep...
Açıkcası ben bu hafta 2 adet OneUI 6 kullanan cihaz dedenedim ve nasıl kaçtığımı anlatamam.MİUİ yanında İOS gibi kalıyor düşünün yani :) Bu arada cihazlar A34 ve A53 idi,gerçi S23 de bile aynı sorun varmış acayip sorunlu bana kalırsa....
Ama gel görki buradakiler OneUI'a,oradakiler de MIUI,EMUI vb. arayüzlereeee.
İnsanoğluna hep başkasının sahip olduğu altın gelir :)

Üst Alt