Rehber Güncelleme Almayan Yurtiçi Mi5'lere Orijinal ROM Yüklenmesi

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Hocam acil yardımınıza ihtiyacım var. Bütün gün araştırdım konuyu okudum tüm yazılanları. Şimdi 64 bit pc bulup global rom atmaya çalışıyorum. Bootloader klidini falan kaldırdım ancak rom flashlarken "Belirtilmemiş hata(0xffffffff: ) şeklinde bi hata alıyorum. 2. sayfada bi arkadaşta almış aynı hatayı ama onun yanlış dosya yolunu seçtiğini söylemişsiniz çözülmüş sanırım.Bende öyle bi durumda yok herşey doğru gözüküyor. Mi5 32 gb telefonum hb den aldım miui 7 fake sürümle geldi cihaz.
-----------------------
Sorunu bu linkten global kararlı sürümü indirerek çözdüm burda ilk sayfadaki rom uymadı sanırım. Telefonum açıldı ayarları yapıyorum ancak şuan ana ekran tuşu dokunmatik olarak işlev görmüyor nedense. Birde parmak izi okuyucu ayarlama bölümünü bulamadım nedense.

Şuan her yerine baktığım halde parmak izi okuyucusu ile ilgili bi bölüm göremedim ve ana ekran dokunmatik şekilde çalışmıyor neden olabilir kafayı yiyeceğim :(
MIUI sürümü global 8.1 kararlı 8.0.2.0 (MAAMIDI) olarak gözüküyor bi sıkıntı var mı acaba anlamıyorum

Telefonda şuan parmak izi okuyucu özelliği yok. Bu rom nasıl olduysa o özelliği kapatmış. Ben bunu orijinal diye indirdim ama görünüşe göre değil. Bildirim olarak güvenlik tehlikesi mevcut miui sürümü değiştirildi diye birşey geliyor. Yardımlarınızı bekliyorum
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Bootloader Kilidini açarak, Fastboot Modda Orjinal Resmi Romunu Flash All Seçeneğini İŞaretleyerek Mİ Flash 64bit İle Yükleyin.

liveforwin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
0
Bootloader Kilidini açarak, Fastboot Modda Orjinal Resmi Romunu Flash All Seçeneğini İŞaretleyerek Mİ Flash 64bit İle Yükleyin.

Hocam bootloader kilidi kaldırmıştım zaten. 64 bit pc ile yaptım işlemleri. Başlamadan önce bu siteden çok araştırma yaptım bu konuyu ve mesajların hepsini okudum. Konuda ki rom u indirip flashlamaya çalıştım ancak hata vermişti. :( Sonra yukarda belirtiğim linkten indirip flashladım oldu bu sefer ama telefon garipleşti ana sayfa tuşu dokunmatikliği gitti ve her yere baktım parmak izi ile ilgili bi bölüm de yok kafam karıştı bu yüklediğim rom orijinal global değil mi acaba ? Rom bu MIUI sürümü global 8.1 kararlı 8.0.2.0 (MAAMIDI) :(

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Hocam bootloader kilidi kaldırmıştım zaten. 64 bit pc ile yaptım işlemleri. Başlamadan önce bu siteden çok araştırma yaptım bu konuyu ve mesajların hepsini okudum. Konuda ki rom u indirip flashlamaya çalıştım ancak hata vermişti. :( Sonra yukarda belirtiğim linkten indirip flashladım oldu bu sefer ama telefon garipleşti ana sayfa tuşu dokunmatikliği gitti ve her yere baktım parmak izi ile ilgili bi bölüm de yok kafam karıştı bu yüklediğim rom orijinal global değil mi acaba ? Rom bu MIUI sürümü global 8.1 kararlı 8.0.2.0 (MAAMIDI) :(

Mi5 Pro Miui 6.11.10 Kullanıyorum Sorun Yok. İsterseniz Uzaktan Bağlantı İle Yardımcı Olayım ;)

liveforwin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
0
Mi5 Pro Miui 6.11.10 Kullanıyorum Sorun Yok. İsterseniz Uzaktan Bağlantı İle Yardımcı Olayım ;)
Şuan 64 bit pcde değilim. saat akşam 8 den sonra 64 bit pc ile işlem yapabilirim. Uzaktan nasıl bağlanıp ne işlemi yapacaksınız hocam

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Şuan 64 bit pcde değilim. saat akşam 8 den sonra 64 bit pc ile işlem yapabilirim. Uzaktan nasıl bağlanıp ne işlemi yapacaksınız hocam

sıfırdan rom yükleme hocam :) Mi Flash Kullanmadan..

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Mi flashsız nasıl olacak hocam edl falan bişeyler okumuştum öyle mi? Onun için riskli demişlerdi :( 64 bit pc şart dimi

EDL Mod Çok ZOr Durumda Kaldıkça KUllanılır. Kasi Takdirde Yanlış Birşeyde Başınız Çok Ağrır.

Ben Farklı Yöntemle Kuruyorum :) Bunun İçin Bootloader Kilidi Açık ve 64bit Pc Şart :)

liveforwin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
0
EDL Mod Çok ZOr Durumda Kaldıkça KUllanılır. Kasi Takdirde Yanlış Birşeyde Başınız Çok Ağrır.

Ben Farklı Yöntemle Kuruyorum :) Bunun İçin Bootloader Kilidi Açık ve 64bit Pc Şart :)

Anladım hocam o zaman akşam buralarda olursanız 64 bit pc de size yazarım yine. Ücret ne kadar peki teknik destek için

kkarsilikli

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Uğur Kaan
Cihazım
Mi5
Konular
0
Herkese merhaba, flash boot yöntemiyle ROM yüklemesi yapılınca kurulu uygulamalar siliniyor mu diye sormak istemiştim. Teşekkürler, iyi günler

Üst Alt