Haber Google, Türkiye'den çekilebilir iddiası

Google'ın Türkiye'den çekilme iddiası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Türkiye Rekabet Kurumu'nun 2018 yılında Google'a kesmiş olduğu 93 milyon ceza yüzünden Google, iş ortaklarına mektup göndermiş deniyor. 12 Aralık itibari ile desteği kestiğini, bu tarihten itibaren çıkacak olan cihazlarda Android desteği olmayacağı ve hatta Google uygulamalarının da güncellenmeyeceği söylenmiş.

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Google açıklama yaptı

Google konuyla ilgili bir açıklama yayınladı. Google, açıklamasında Rekabet Kurumu’nun kararı doğrultusunda Android iş ortakları ile olan anlaşmalarda değişiklik yaptıklarını belirtti. Kasım ayında bu değişikliklerin Rekabet Kurumu tarafından uygun verilmediği kararına da değinildi.

İşte Google’ın yaptığı açıklama:
Ağustos
ayında Rekabet Kurumu’nun kararı doğrultusunda Android iş ortaklarımızla yaptığımız anlaşmalarda değişiklikler yapmıştık. Kasım ayında, Rekabet Kurumu bu değişikliklerin uygun olmadığı ve bu anlaşmalarla operasyonlarımızı sürdüremeyeceğimiz yönünde karar verdi. Türkiye’deki kanunlarla uyumlu bir şekilde çalışabilmemiz için iş ortaklarımızı Türkiye’de yeni çıkacak Android telefon modelleri ile ilgili anlaşma yapamayacağımız konusunda bilgilendirdik.
Tüketiciler mevcut cihaz modellerini satın almaya devam edebildikleri gibi, halihazırda mevcut cihazları ve uygulamaları da normal şekilde çalışmaya devam edecektir. Google’ın diğer ürün ve servisleri durumdan etkilenmeyecektir. Rekabet Kurumu ile bu konunun olabilecek en hızlı şekilde çözümü için çalışmayı sürdürmekteyiz.”

Kaynak SDN

DenemeYanılma

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yuhun
Cihazım
Uh
Meslek
Serbest
Konular
150
Google açıklama yaptı

Google konuyla ilgili bir açıklama yayınladı. Google, açıklamasında Rekabet Kurumu’nun kararı doğrultusunda Android iş ortakları ile olan anlaşmalarda değişiklik yaptıklarını belirtti. Kasım ayında bu değişikliklerin Rekabet Kurumu tarafından uygun verilmediği kararına da değinildi.

İşte Google’ın yaptığı açıklama:
Ağustos
ayında Rekabet Kurumu’nun kararı doğrultusunda Android iş ortaklarımızla yaptığımız anlaşmalarda değişiklikler yapmıştık. Kasım ayında, Rekabet Kurumu bu değişikliklerin uygun olmadığı ve bu anlaşmalarla operasyonlarımızı sürdüremeyeceğimiz yönünde karar verdi. Türkiye’deki kanunlarla uyumlu bir şekilde çalışabilmemiz için iş ortaklarımızı Türkiye’de yeni çıkacak Android telefon modelleri ile ilgili anlaşma yapamayacağımız konusunda bilgilendirdik.
Tüketiciler mevcut cihaz modellerini satın almaya devam edebildikleri gibi, halihazırda mevcut cihazları ve uygulamaları da normal şekilde çalışmaya devam edecektir. Google’ın diğer ürün ve servisleri durumdan etkilenmeyecektir. Rekabet Kurumu ile bu konunun olabilecek en hızlı şekilde çözümü için çalışmayı sürdürmekteyiz.”

Kaynak SDN
Bu saltanatta elbette bitecektir abd için ozaman onları merak ediyorum hiçbir zaman ülkemi kotulemem bu tür haberler vs için bizim ülkemiz köklü bir ulke elbet birgün bu saltanat bizim elimize gecer ozaman düşünsün bakayım diğer ülkeler

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Google faaliyetlerini durdurdu. Şimdilik.
İllaki anlasacaklardir.

MuratY

Marka değil, teknoloji fanboyu
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Samsung Note10+
Konular
21
Şimdi asistanım bana cevap vermeyecek mi?

GECELERRRR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Melih
Cihazım
Masüstü PC
Konular
7
Sonunda Yandex'in kaderine kaldık. SDN VveTechnopat Sosyalde demiştim. Oldu bakın.

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18

YasPeh

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
31
Telefon yapamıyoruz bari diğerlerine ceza filan yazıp gelir sağlayalım ne var bunda yaa

kadir34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa oğuz
Cihazım
Note 6 pro 4 64
Meslek
Satış danışmanı
Konular
66
Hiç bir şey olmaz arkadaşlar merak etmeyin cep telefonu satışında kişi başına düşen telefon sayısı yıllık 2 yada 3 google bu altın yumurtlayan tavuğu kesmez kesemez

Üst Alt