Haber Google, Türkiye'den çekilebilir iddiası

Google'ın Türkiye'den çekilme iddiası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Türkiye Rekabet Kurumu'nun 2018 yılında Google'a kesmiş olduğu 93 milyon ceza yüzünden Google, iş ortaklarına mektup göndermiş deniyor. 12 Aralık itibari ile desteği kestiğini, bu tarihten itibaren çıkacak olan cihazlarda Android desteği olmayacağı ve hatta Google uygulamalarının da güncellenmeyeceği söylenmiş.

Sufisko

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
..-..
Cihazım
Mi 11 lite 5g N
Konular
34
Son haberlere göre rekabet kurumu geri adım atmamış, AB ve Rusya'da olduğu gibi Google bizde de gerekli düzenlemeleri yapmalı demiş.. Bakalım Google ne cevap verecek.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Son haberlere göre rekabet kurumu geri adım atmamış, AB ve Rusya'da olduğu gibi Google bizde de gerekli düzenlemeleri yapmalı demiş.. Bakalım Google ne cevap verecek.

Bahsi geçen 2 ülke hiç geri vites yapmıyor ama biz öyle mi ?

Rahip konusunu herkes biliyordur sanırım..

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Bu Ülkeden para kazanıyorsa kurallara uyacak.

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Bende ülkemiz için hayırlı olanı istiyorum ve devletimin arkasındayım. Gerekirse kullanmam bir süre sıkıntı çekeriz belki ama ne demişler su akar yolunu bulur..
Google de atar yaptığına bakmayın güzel ülkemden kaldırdığı paranın hattti hesabı yok. Öyle de böyle de yola gelecek.. Kimse devlettimizden daha güçlü değil. Daha önce de buna benzer sorunlar çıkarmışlardı ve yola gelip devletin istediğini yapmak zorunda kaldılar. Neyse fazla uzattım yola Google er yada geç yola gelecek

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sufisko

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
..-..
Cihazım
Mi 11 lite 5g N
Konular
34
Bahsi geçen 2 ülke hiç geri vites yapmıyor ama biz öyle mi ?

Rahip konusunu herkes biliyordur sanırım..
iyi dedin hocam, bugün bunu diyip yarın Google'a zeytin dalı uzatirlarsa şaşmamak gerek.

BDrk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Mi5s
Konular
7
Arkadaşlar bı konuda rekabet kurumu kesinlikle haklıdır. Ha Türkiye'deki kurumların derdi aslında tüketici değil para fakat karar kesinlikle doğru. Avrupa için üretilen bir cihazda cihaz dilini ve kullanılacağı ülkeyi bazı avrupa ülkelerine ayarladığınızda size farklı seçenekler sunuyor. Bizde doğruca tüm hizmetler google olarak geliyor. Google arama, google asistan google chrome gibi. Rekabet kurumu da bunun aykırı olduğunu iddia ediyor ve haklı. Google avrupadan yıllarca ceza yedi buna benzer sebeplerle. Sevgili değil ki bunlar birbirine bu şekilde trip atsın :) Hatta okuduğum kadarıyla rekabet kurumu birkaç ay önce google'a bu şartlaro koşmuş. Google şartlara uyuyor gibi göstermeyi denemiş :)

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Meraklanmayın hiç bir şey olmaz.
Sistem, hükümet, devlet ne derseyin deyin artık; satılan her telefondan müthiş vergi geliri elde ediyor. Bu geliri elinin tersi ile itmeye cesaret edemez.
Kesilen ceza, alınan vergiler yanında devede kulak kalıyordur.
Ceza dan vazgeçilir, anlaşma devam eder. Vergiler gelmeye devam eder.

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
iyi dedin hocam, bugün bunu diyip yarın Google'a zeytin dalı uzatirlarsa şaşmamak gerek.
Gönlümüzden geçen kim olursa olsun karara uyacak ya da uydurulacak geçiyor elbette. Ama Sizlerinde hatırlattıkları yakın geçmişimizdeki örnekler!
Bekleyip görücez artık.

Üst Alt