Haber Google, Türkiye'den çekilebilir iddiası

Google'ın Türkiye'den çekilme iddiası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Türkiye Rekabet Kurumu'nun 2018 yılında Google'a kesmiş olduğu 93 milyon ceza yüzünden Google, iş ortaklarına mektup göndermiş deniyor. 12 Aralık itibari ile desteği kestiğini, bu tarihten itibaren çıkacak olan cihazlarda Android desteği olmayacağı ve hatta Google uygulamalarının da güncellenmeyeceği söylenmiş.

kingsman3342

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Note 6 Pro 32gb
Konular
0
Benim anladığım uygulamalar ön yüklü olarak gelmeyecek yani isteyen istediği apkyı internetten bulup yükler yanlış mıyım

deepseadiver

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erol
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
2
Benim anladığım uygulamalar ön yüklü olarak gelmeyecek yani isteyen istediği apkyı internetten bulup yükler yanlış mıyım
yüklemen birşeyi değiştirmez yinede kullanamazsınız. önümüzde ki yıl satışa çıkan telefonlarda google desteği olmayacak buda demek oluyor ki telefon ve ilgili pazarların durumu bayağı kötü olacak ki hafife alınacak bir pazar da değil.

tengrikutlubilge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kağan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
9
Ben kendi açımdan konuşursam şayet , hiç ama hiç takmam bu ülkenin de dik durmasını ve taviz vermemesini isterim , google servislerinin olmadığı ülke var mı ? var ! batmış mı ? Yok ! Bu ülke sıkışınca harikalar yaratır , biz millet olarak anca bu şekilde iş yapıyoruz o yüzden umarım dik dururlar ve taviz vermezler inanın bana kendi yerli işletim sistemimize de anca bu şekilde kavuşuruz , global önemli bir kavram evet ama milli ve yerli üretim de bana göre daha önemli ve bir yerden artık başlanmalı..

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Google den yeni açıklama
Türkiye’de yeni çıkacak Android telefon modellerine uygulamala için artık lisans vermeyeceğin duyuran Google'dan yeni bir açıklama geldi. Şirket bu kez Türkiye'ye zeytin dalı uzattı. Yapılan açıklamada "Google olarak bu konunun olabildiğince hızlı şekilde çözümü için Rekabet Kurumu ile birlikte çalışmayı sürdürüyoruz" denildi. Google, ayrı bir bilgi notunda da Türkiye'den çıkacağız demediklerinin altını çizdi. Notta “Google, Türkiye pazarından çıkabileceğini hiçbir şekilde belirtmedi. Bu özellikle Android ile ve mümkün olan en kısa sürede çözmek istediğimiz bir durumla ilgili” ifadesi kullanıldı.
Kaynak: Cumhuriyet.com.tr

Moderatör tarafında düzenlendi:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Bu da Rekabet kurumundan açıklama

Ademg23

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem GVRCN
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
Özel Güvenlik
Konular
29
Tek çare iki taraf ta uzlaşmalı aksi takdirde Google en büyük yatırımcılarından birini kaybedicek

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Rekabet Kurumu güzel açıklama yapmis. Demiski aynisi Rusya'da oldu Google dediklerini yapti.
Aynısı AB'de oldu Google dediklerini yaptı.
Aynisi bizde oldu bizde de denileni yap diyor. E haklı da. İnşallah anlaşma olur yoksa ocak-subat aylarinda yeni Android cihazlar tanıtılmayacak.

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Rekabet Kurumu güzel açıklama yapmis. Demiski aynisi Rusya'da oldu Google dediklerini yapti.
Aynısı AB'de oldu Google dediklerini yaptı.
Aynisi bizde oldu bizde de denileni yap diyor. E haklı da. İnşallah anlaşma olur yoksa ocak-subat aylarinda yeni Android cihazlar tanıtılmayacak.
Devletimiz ne diyorsa ben aynen arkasındayım

Üst Alt